Безпека як бізнес

Катерина Спориш
20/10/2018

Олександр Дирявко, засновник компанії UST та один з учасників кастингу реаліті-школи бізнесу «Будуй своє», поділився особливостями цього бізнесу, запитами клієнтів, секретами пошуку персоналу і розповів про систему мотивації співробітників.
 
Інформаційна довідка: UST (United Service Technology) — мультисервісна компанія, заснована в 2011 р. Підприємство надає повний спектр послуг із встановлення й обслуговування систем безпеки у приватних будинках та на підприємствах різних рівнів.
 
— Олександре, чому ти вирішив зайнятися саме таким бізнесом?

— Системи безпеки — не перший мій бізнес. У мене за плечима і локальна мережа інтернет, і сервіс із налагодження побутової техніки. Що стосується систем безпеки, мені це було до душі, адже за освітою я майстер з обслуговування інженерних систем та мереж.
 
Ну, а відправною точкою для бізнесу у 2011 р. став запит клієнта про можливість встановити системи безпеки. Я не зміг відмовити йому, та й погодився, втіливши задум у життя.
 
Довелося зануритися у безліч літератури, шукати інформацію в інтернеті, вивчаючи кейси — варіанти можливих рішень від майстрів своєї справи. На жаль, тоді нікого було запитати про системи безпеки.
 
І от це перше замовлення дало поштовх для подальшого розвитку. За короткий проміжок часу я почав отримувати нові замовлення, щоразу складніші: клієнти фантазували, а ми втілювали (сміється).
 
— Де та чого навчався, окрім цього?

— Вже за кілька місяців почав їздити до столиці на заходи різних типів. Заходи одного типу — базові, для тих, хто планує починати справу у цьому бізнесі. На сьогодні їхня вартість становить 3-10 тис. грн. На таких заходах надаються базові знання про побудову мереж тощо. Для мене це виявилося неактуальним, оскільки я такі знання здобув, навчаючись у коледжі.
 
Деякі — для розвитку тих або інших навичок, розбудови бізнесу, делегування тощо. Ними я зацікавився, коли набирав команду та мав делегувати повноваження. Відвідуючи такі заходи, я зрозумів, що для отримання результату, тема має бути вузьконаправленою, а спікери — перевірені, з позитивними відгуками в інтернеті.
 
Інші, зазвичай безкоштовні заходи проводяться виробниками або імпортерами обладнання для систем безпеки. На семінарах можна дізнатися стандарти побудови мережі, особливості техніки тощо.
 
— Скільки коштує інструмент для старту бізнесу?

— На перший час вистачить 5 тис. грн для купівлі простого тестера, драбин — великої і малої та іншого. Але при такому підході існує зворотна сторона медалі — даремно витрачений час. Для прикладу, коли використовується простий тестер, у налагодженні задіяні два співробітники — один за монітором, інший біля камери. Саме такий підхід і дорівнює даремно витраченому часу. Тому ми переходимо на професійний інструмент задля економії і часу, і ресурсів, для високої швидкості та якісного виконання робіт.
 
— Розкажи про пошук персоналу в невеликому містечку.

— У невеликих містах існують кілька  проблем — або кваліфікованого персоналу бракує, або люди працюють деінде. Щодо пошуку — шукаємо за рекомендаціями. До себе в команду беремо як молодь — від 20 років, так і працівників, старших за 45. До речі, спостерігаю таку тенденцію, що молоді кадри часто їдуть за кордон, а старші — більш відповідальні й зацікавлені у роботі.
 
Після прийому на роботу протягом місяця вивчаємо, наскільки людина зможе працювати у команді. Цього часу досить, аби придивитись один до одного.
 
Щодо системи мотивації, ми пропонуємо або таку ж заробітну плату, яку людина отримувала на попередньому місці роботи, але надаючи зручніший графік, або ж — вищу зарплатню.
 
Окрім цього, співробітників у нашій компанії навчають — на семінарах та подібних заходах. А ще — корпоративи, інші бонуси. Як-от, якщо людина планує кілька місяців попрацювати за кордоном на сезонних роботах, завчасно попередивши про це, по поверненні беремо її назад до команди.
 
— Розкажи, хто — клієнти, які замовляють такі послуги?

— Це люди, старші 23 років, зі статками на рівні «середній» і «вище».             
 
— Що купують найбільше?

— По-перше, це відеоспостереження. Адже люди бажають контролювали все, що відбувається вдома або в офісі. По-друге, користуються попитом серед клієнтів системи контролю доступу на підприємствах.
 
— Олександре, а чи існує сезонність у цій справі?
— Сезонність є, втім, вона незначна. До такої можна віднести роботи на вулиці, які проводяться у теплу пору року.
 
— Що маєш намір робити найближчим часом?

— Наразі плануємо розвиватися, міцнішати. Серед провідних цілей — автоматизація процесів, оскільки коли це налагодимо, розвиватися буде простіше (посміхається).
 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x