Бізнес-акселератори в Україні та світі

Катерина Спориш
28/05/2019

Кількість стартапів в Україні у світі з року в рік збільшується. Найбільше таких проектів у 2018 р. було в США — 45 004 стартапа. В Україні їх набагато менше — лише 215. І всі ці проекти потребують можливостей отримати знання та перейняти досвід успішних підприємців. Тому «Будуй своє» зібрав список акселераторів в Україні та світі.

Чому бізнес-акселератор?

Стартапери шукають бізнес-школи, тренінгові центри задля отримання необхідних знань у галузі, маркетингу та інших аспектах. Подекуди стартапери задля цієї мети використовують навчання у акселераторах. Тобто в компаніях в Україні та країнах по всьому світові, які пропонують навчальні програми для підприємців протягом 3-6 місяців в обмін на частину компанії або на інших умовах.

Під час навчання стартапери отримують підтримку менторів — досвідчених фахівців, підприємців, топ-менеджерів. Колись у ролі менторів виступали досвідчені ремісники, які брали до себе учнів та навчали нової професії. Так само відбувається й зараз, коли ментори надають підтримку та направляють проект у правильне русло.

Окрім менторської підтримки, стартапери також отримують навчальні семінари, майстер-класи та інші заходи на період навчання. Одночасно з менторською підтримкою підприємці-новачки перебувають під прискріпливою увагою бізнес-спільнот і ЗМІ.

У підсумку після 3-6 місяців навчальної програми стартапери отримують необхідні:

— знання;
— впізнаваність;
— контакти для подальшого розвитку проекту, як-от виходу на нові ринки, залучення інвестицій тощо.

Де навчатися бізнесу в Україні?

У столиці працюють декілька акселераційних програм. Тож розглянемо декілька з них.

Sector X

Акселератор допомагає стартапам і їхнім командам виходити на ринки ЄС та США за рахунок роботи з корпораціями, і залучати фінансування.

До участі запрошуються стартапи, які працюють у таких напрямах: штучний інтелект і машинне навчання, робототехніка, інтернет речей, блокчейн, віртуальна і доповнена реальність, Big Data, комп'ютерний зір.

До речі, особливість цієї програми — у тому, що подати заявку на участь можна навіть без готового продукту.

Більше подробиць 

IoT Hub

Це акселератор для IoT-стартапів (інтернет речей). В описі акселератора зазначається, що під час навчання стартапери отримують можливість доопрацювати наявний прототип, вивести продукт на ринок та залучити інвестиції.

Більше подробиць 

Radar Tech

Це перший корпоративний акселератор, що об’єднує корпорації та інноваційні стартапи. Акселератор пропонує долучатися стартапам, які пов’язані з телекомом, аграрною сферою, енергетикою та фінтехом.

Більше подробиць 

У Львові

Центр підприємництва УКУ

При Українському католицькому університеті та Львівській бізнес-школі запрацювала акселераційна програма для підприємців. До участі запрошуються проекти у сферах освітніх технологій, діджитал-маркетингу, проектів на стику технологій та гастрономії.

Більше подробиць 

В інших країнах

Німеччина

ProSiebenSat.1 Accelerator

Це провідна акселераційна програма для підтримки стартапів. В умовах зазначається, що ProSiebenSat. до участі запрошуються стартапи таких напрямів діяльності: їжа та напої, краса, мода, електронна комерція і ринки, охорона здоров'я, розваги, фінтех.

Більше подробиць

Естонія

Startup Wise Guys

Цей акселератор пропонує менторську підтримку, фінансування та інше. До участі запрошуються фінтех та SaaS (software as a service — програмне забезпечення як послуга).

Більше подробиць

Ірландія

Propeller Venture Accelerator

Цей акселератор пропонує стартаперам семінари, план розвитку та менторів.

Більше подробиць 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x