Бухгалтер у смартфоні

Тетяна Кучер
02/10/2017

Нещодавно на українському ринку фінансових технологій з’явився гравець, який допоможе малим та середнім підприємствам подивитися на ведення бухгалтерії під новим кутом, замінивши бухгалтера на смартфон.

Українсько-польська ідея

Ідея створити сервіс аутсорс-бухгалтерії, який був би ідеальним допоміжним інструментом для МСБ, з’явилася наприкінці 2016 року у представників українського мережевого кластера Borsch Ventures та їхніх партнерів, польської IT-консалтингової компанії Edge One Solutions.

Польські розробники мали неабиякий досвід у галузі фінтех на батьківщині, зокрема у використанні сучасних технологій для полегшення бізнес-процесів для МСБ. Borschventures активно досліджували європейський досвід та дійшли висновку, що саме час адаптувати ці технології до українських бізнес-реалій. Аутсорс бухгалтерських послуг – звичний інструмент для світового бізнесу, в Україні теж існує потреба переведення бухгалтерії в онлайн.

Партнери створили холдингову компанію, яка є 100%-ковим засновником дочірнього підприємства, що веде операційну діяльність в Україні. Його очолив представник Borsch Ventures Володимир Баскаков, який і запускав новий сервіс онлайн-бухгалтерії mTAX.

Під час розробки сервісу досліджували український ринок онлайн-бухгалтерії та виявили, що бухгалтерські сервіси повною мірою не відповідають попиту. Деякі сервіси обслуговували лише великі підприємства і не брали до уваги малий та середній бізнес, інші працювали у межах одного міста або регіону. Тому засновники mTAX вирішили, що їхній проект має нейтралізувати цей дефіцит якісної та зручної аутсорс-бухгалтерії.

Партнери інвестували у проект порівну, хоча точної суми інвестицій компанія не називає. Усі витрати розділили на два напрями – розробка онлайн-платформи (50% витрат від загальної суми інвестицій) та бізнес-девелопмент (50%). У червні 2016 року протестували першу версію сервісу, наступний місяць доопрацьовували її і в серпні були готові запускатися.

Програмною розробкою здебільшого займалися поляки, українці зосередилися на адаптації продукту до вітчизняного ринку, а також опікувалися розвитком бізнесу та підбором персоналу – штату бухгалтерів, що мали працювати з клієнтами. Ірина Сазонова, фінансовий директор mTAX розповідає, що нині підбір нового персоналу відбувається постійно через зростання кількості клієнтів. Цим займається зовнішній HR-консультант.

Швидка бухгалтерська допомога

mTAX на сьогодні єдина в Україні комунікаційна платформа з мобільним додатком для iOS та Android, яка надає стандартизовані послуги онлайн-бухгалтерії для МСБ на території всієї країни. Цей сервіс максимально спрощує роботу підприємця з бухгалтерією, маючи простий інтерфейс.

Уся бухгалтерська документація клієнта структурується та зберігається на сервері, і він може будь-коли звернутися до неї, використовуючи комп’ютер або смартфон. Кожен документ має історію змін та операцій, а за потреби можна повернутися до попереднього варіанта. За кожним клієнтом закріплений спеціаліст, який веде бухгалтерію та комунікує з ним.

Спочатку планувалося, що з клієнтами спілкуватиметься знеособлений бекофіс, проте досвід засвідчив, що підприємцям комфортніше комунікувати з конкретним бухгалтером, аніж з абстракцією.

Фахівці mTAX – бухгалтери з міжнародними сертифікатами, їх у компанії десятеро. Максимальна автоматизація сервісу та фіксація усіх дій дозволяють розробнику давати гарантію на низьку ймовірність помилки. Хоча про людський фактор ніколи не можна забувати. Тому компанія має страховку своєї професійної відповідальності в розмірі 1 млн грн на випадок бухгалтерської помилки.

Нині mTAX працює у напрямку B2B, його підтримують кілька великих українських банків, які пропонують сервіс своїм клієнтам із сегменту малого та середнього бізнесу.

Розробники планують вдосконалювати платформу, використовуючи технології штучного інтелекту (застосування ботів для пошуку інформації, надання нескладних консультацій тощо) та системи електронного розпізнавання документів, щоб скоротити паперову рутину, яка в бухгалтерській сфері неминуча. Згодом збираються інтегруватися у системи онлайн-банкінгу, щоб клієнтам було зручніше здійснювати електронні платежі.

Засновники mTAX наголошують, що основна місія компанії – надавати стандартизовані високоякісні послуги онлайн-бухгалтерії з високими гарантіями, які були б доступні підприємцям, незалежно від місця проживання та розміру бізнесу.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x