Чим корисні для бізнесу конструктори сайтів

Катерина Спориш
22/07/2020

Якщо раніше обов’язковим атрибутом підприємця була візитівка, то сьогодні власника бізнесу насамперед асоціюють з сайтом компанії. Тому «Будуй своє» розбирався, які вигоди отримують користувачі таких відомих конструкторів сайтів, як Wix та «Хорошоп». 

Що таке конструктори сайтів 

Конструктор сайтів — онлайн-платформи для створення веб-сторінок без знання мов програмування. 

Такі конструктори пропонують велику кількість шаблонів для створення різних варіантів сайтів, обираючи з запропонованих одне готове рішення або комбінацію декількох. 

Тобто підприємці самостійно збирають готовий сайт під свої потреби — від простого лендингу до онлайн-магазину. 

Також конструктори сайтів пропонують підтримку та додаткові послуги, якщо такі потрібні їх клієнтам. 

Які вигоди отримують підприємці від використання конструкторів сайтів: 

1. Економлять час

На створення звичайного сайту розробникам потрібно 3-6 місяців. У випадку з готовими шаблонами все відбувається значно швидше — замовник обирає один з наявних шаблонів, до нього додає рубрикацію для свого бізнесу і все, сайт готовий. 

2. Економлять гроші

Створення сайту на «конструкторських» платформах може бути умовно-безкоштовним. Тобто базовий набір послуг клієнт отримує безкоштовно. Більш складні рішення та додатковий сервіс, якщо вони потрібні — за окрему плату. В середньому послуги конструкторів сайтів у перший рік користування обійдуться у $200-300 на рік. А от розробка сайту програмерами стартує з $1500, вартість підтримки може коливатися від $50-300 на місяць в залежності від складності створеного сайту. 

3. Пропонують зрозумілий інтерфейс

Підприємці не лише конкурують пропозиціями та цінами, а й місцями у пошукових системах. Чому так? Бо чим вище місце у пошукових системах, тим більше замовлень. Тому всі підприємці зацікавлені, щоб впадати у вічі потенційним клієнтам першими. Однак якщо на сайті використаний невдалий інтерфейс — користувач покине сайт буквально за 5 секунд, не зробивши замовлення. 

А от конструктори сайтів постійно проводять дослідження уподобань цільових аудиторій, слідкують за останніми трендами та пропонують максимально зручні під той чи інший вид бізнесу рубрикатори. Логіка таких проста — користувачу одразу зрозуміло, на чому спеціалізується компанія, яка вартість послуг та як зв’язатися чи залишити заявку на товар, продукт або послугу. 

Додатковим бонусом підприємці, що створюють свої сайти, в тому числі за допомогою «конструкторських» платформ, отримують систематизацію даних клієнтів і замовлень. Наприклад, у онлайн-магазинах можна зберігати дані з «корзин» або підв'язувати під збір цих даних супутні сервіси, в тому числі Google-форми. зберігати аналітику по замовленнях у хмарних сервісах. 

Що таке Wix

Wix 一 це міжнародний конструктор сайтів. Проект започаткували в 2006 році Авішайем Абрау, Нодавом Абрау і Гіором Каплан. Вони на старті проекту заклали основну ідею сервісу — інтернет повинен бути відкритий кожній людині для вільного вираження себе, розвитку і взаємодії. 

Якщо говорити про принцип роботи платформи, то вона працює за бізнес-моделлю freemium. Така пропонує частину послуг безкоштовно, частину — платно. Приміром, тарифи Premium дозволяють до сайту підключити домен, видалити банери Wix, додати онлайн-магазин, отримати додатковий обсяг пам’яті для зберігання даних, купони на рекламу тощо. 

Основні можливості платформи: 

一 сотні безкоштовних шаблонів;

一 безкоштовний хостинг;

一 пошукова оптимізація;

一 оптимізація для мобільних пристроїв;

一 підключення власного домену;

一 захист сторінок;

一 модулі блогу, інтернет-магазину;

一 блоки статистики;

一 вставка сайтів. 

Тоня Булгакова, засновниця бренду міських бретонок White and stripe:

— Вже понад 4 роки ми з командою створюємо бретонки (смугасті кофти, що є символом морського відпочинку або так званого морського стилю 一 Ред.) для міста та пригод в ньому. 

Наш основний канал продажів 一 це Інстаграм, найулюбленіший і зручний майданчик. Другий 一 сайт www.whiteandstripe.com на Wix. Ми його робили самостійно, через півроку після відкриття бізнесу. І третій 一 це маркетплейс Etsy. Ми почали з ним працювати в цьому році і плануємо дуже активно там розвиватися.

Коли постало питання про створення нашого сайту, ми з командою шукали найпростіший варіант, щоб я могла зробити все сама, без сторонньої допомоги. Обирали між Wix та Tilda. І все ж таки зупинили вибір на першому, тому що в нас був запит на інтернет-магазин, що можливе на Wix, а не односторінковий сайт, для створення якого найкраще підходить якраз Tilda.

Якщо говорити про створення сайту, то я довго шукала варіанти. А потім однієї ночі знайшла потрібний шаблон. До речі, цим шаблоном я користуюся і нині. На ньому вношу оновлення, керую всім контентом, товарами та блогом самостійно, без допомоги розробників. 

На сайті можна прочитати нашу історію, ознайомитися з усіма моделями і розмірними сітками. До речі, у Wix працювати з візуальним контентом дуже зручно — ми ще жодного разу не досягли максимуму за кількістю фотографій, навіть не знаю, який там ліміт, і відразу можна додавати відео. Якщо порівнювати з іншими майданчиками, наприклад, Etsy, там ліміт у 10 фотографій.

Якщо говорити про вартість сайту, то він у перший рік коштував $97 з безкоштовним доменом. Зараз щороку ми платимо $194 та ще $15 за домен. За бажання можна докуповувати різні опції, наприклад, пошту під своїм доменом, але нам поки це не потрібно.

Дуже зручно, що Wix відслідковує запити клієнтів та постійно додає відповідні оновлення. 

Раніше була оплата на сайті тільки через систему PayРal. Вона популярна у світі, але не дуже популярна в Україні. Для виводу грошей з PayРal є складна процедура, якою не хочеться займатися. Тому підприємці з України проголосували за появу оплати через українські банки (наприклад, зараз на Wіх вже можна підключити оплату через інтернет-еквайринг Ощадбанку — Ред.).  

Інший приклад — я хотіла працювати з залишеними замовленнями, коли клієнт поклав у кошик товар і не придбав його. Так само компанія почула запит і додала відповідну функцію. 

Що таке «Хорошоп» 

«Хорошоп» 一 це українська платформа готових шаблонів для створення інтернет-магазинів, створена в 2014 році. Також пропонує підтримку підприємців у випадку складних питань чи технічних проблем з сайтами, надає послуги з запуску інтернет-магазинів.

Основні можливості платформи: 

一 створення сайтів;

一 готові шаблони інтернет-магазинів;

一 підтримка.

Петричко Віктор, засновник компанії «АМВ Техніка»:

— На сьогодні компанія «АМВ Техніка» складається з торгової мережі магазинів Motolux у Закарпатській області та ТЦ АгроЛюкс у місті Мукачево. Ми займаємось продажем широкого асортименту товарів та техніки як у мережі інтернет, так і безпосередньо в точках продажів, надаємо в оренду спецтехніку та пропонуємо до уваги клієнтів брендові сервісні центри.

Якщо говорити про вихід на майданчики онлайн-продажу, то він був досить закономірною подією в розвитку. Адже відслідкування та використання нових тенденцій сприяє розвитку та розширенню будь-якого бізнесу. 

Наша співпраця з платформою «Хорошоп» почалася з тестової версії на субдомені. Такий дозволяє працювати навіть у тестовому режимі, а користувач не бачить, що сайт на стадії розробки.

Що стосується розробки, то вона пройшла без проблем — спеціалісти «Хорошоп» налаштували сайт та навчили нашу команду користуватися ним.

Щодо просування магазину, то ми використовували SEO самостійно. Склали семантичне ядро ​​і почали писати тексти. Для копірайтингу найняли окрему людину. Ми намагаємося генерувати тільки унікальний контент — описи товару та фото. У «Хорошоп» можна створювати опис до кожного фільтру, якщо текст якісний, це сприяє підняттю сайту у видачі.

Зараз ми підключили і контекстну рекламу, яка дає свої результати. Всю рекламу налаштовуємо теж самостійно, хоча розбиралися з усіма тонкощами тривалий час. Загалом, робимо все для того, щоб залучити якомога більше відвідувачів за найнижчою ціною. Контекстна реклама зараз приносить найбільше прибутку. На рекламу ми витрачаємо кілька тисяч гривень на місяць. У цю суму входять витрати: контекст, плата за розміщення публікацій на різних майданчиках, підняття оголошень. Велика частина бюджету йде на рекламу мотоциклів і сільгосптехніки, в майбутньому плануємо збільшити бюджет на рекламу велосипедів. 

До речі, ми починали свій онлайн-бізнес з іншою платформою і помилилися. Адже зіштовхнулися з проблемами під час експлуатації, до того ж зовнішний вигляд сайту був непривабливим. Пізніше спробували «Хорошоп». Можливо, якби не ця платформа, ми так би і залишились провінційним магазинчиком. За минулий рік наш інтернет-магазин зазнав суттєвих змін, і зупинятися у розвитку ми не збираємося.

 

Диверсифікація бізнесу стається з різних причин: коли власник бачить новий ринок та хоче вийти на нього або коли стаються неочікувані обмежувальні заходи. Наприклад, як цього року для підприємців неочікуваним був карантин. Тож перехід у онлайн для багатьох став єдиним шансом на виживання. Власне, спростити та пришвидшити цей крок і покликані конструктори сайтів. 

 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x