Ціна свайпу

Вікторія Лупенко
27/10/2017
Ціна свайпу

Тетяна Скорнякова, засновниця порталу з пошуку beauty-майстрів MaxWoman і спеціалізованих заходів Event-Beauty, час від часу експериментує з каналами залучення аудиторії до свого бізнесу. За допомогою Tinder, додатку для романтичних знайомств, вона збільшила кількість платно зареєстрованих користувачів на своєму порталі, продала десятки підписок та квитків на освітні івенти. Як саме вона прийшла до цієї ідеї та яку тактику радить обрати у такій нестандартній маркетинг-ситуації – ексклюзивно у розмові для «Будуй своє».

Чому ви пішли на такий нестандартний крок і почали шукати клієнтів для beauty-ресурсу в Tinder? Що вас до цього спонукало?

Я здружилася з чоловіком, з яким листувалася: виявилося, що його мама перукарка, і я вирішила подарувати їй квиток. В результаті вона відвідала семінар, потім зареєструвалася на сайті MaxWoman.ua за 525 грн, а ще пізніше – придбала підписку. І тут я зрозуміла, що у кожного в Tinder є свій майстер – і це все потенційна цільова. Так під час спілкування, коли розмови ставали особистішими, я почала розповідати, що займаюся рекламою (а не є засновницею порталу) і що ми на порталі об’єднуємо майстрів, а потім запитувала щось типу: «До речі, а у тебе немає знайомого перукаря? У нас тут саме знижки / лише для тебе зробимо бонус на знак нашої дружби». Це було ненав’язливо, просто під час спілкування, і дійсно – почало реєструватися більше майстрів.

Скільки минає часу від моменту знайомства і до покупки?

Дуже багато. У Tinder не завжди є можливість швидко відповідати, а коли й так, діалог будується не одразу. Я намагалася листуватися вночі і паралельно з десятьма чоловіками: якщо листуватися після 22:00 і ближче до півночі, тоді розмова зав’язується, і протягом двох годин з новою людиною можна вийти на потрібний діалог. Листуватися вдень неефективно, тому що всі зазвичай працюють, ваш співрозмовник щось відповідає на бігу, одночасно спілкується не лише з вами, і до вечора листування може загубитися.

А яка ефективність? Скільки з цих десяти конвертуються у покупців?

Семеро з десяти співрозмовників – це стабільний показник.

Яким бізнесам варто шукати свою цільову аудиторію у Tinder?

Тут може розвиватися будь-який бізнес. Tinder – це не сайт знайомств Mamba і не звична соцмережа. Сюди приходить певна аудиторія, в основному чоловіки зі світу ІТ та успішні жінки з інтелектом. Це платоспроможні люди, які вміють мислити і заробляти. І через цю мережу можна продавати все – від техніки до одягу, головне – вміло будувати діалог.

То яку тактику обирати в розмові?

Це має бути ненав’язливо, а-ля «прочитала класну книгу, відвідала захід, займаюся духовними практиками». Співрозмовник повинен розуміти, що перед ним людина з доходом трохи вище середнього, не з дівчаток, які вимагатимуть ресторан і шубу. Якщо хочеш продавати через Tinder, тут точно не можна вмикати ані блондинку, ані всезнайку. Правильна поведінка десь посередині: щоб і поспілкуватися, і пожартувати, і смайлик надіслати, і ненав’язливо запитати або попросити про пораду. Всебічно розвинена людина в принципі цікавіша. І чоловіків це теж приваблює: вони бачать взаємну вигоду у дружбі та обміні контактами і готові це підтримувати. Як таргетувати жінок, не можу сказати точно, бо не займалася цим, але, думаю, не надто відрізняється.

Ви обрали нативний формат реклами. Банерна реклама у Tinder з’явилася нещодавно. На ваш погляд, вона ефективна?

Думаю, так. Компанія знайшла свою нішу та цільову аудиторію і тепер заробляє не лише на платних пакетах.

Ви залучаєте аудиторію на свої освітні заходи за допомогою різних каналів. Де ви розташували б Tinder за пріоритетністю як маркетинг-канал для бізнесів?

За критерієм швидкості я поставила б Tinder на останнє місце. Якщо комунікувати зі співрозмовниками розумно, то ви досягнете показника дев’ять з десяти, але на це піде багато часу, тому що незручно переглядати сітку діалогів, якщо спілкуєшся одразу з десятьма і постійно через телефон, бо Tinder є лише як додаток. Тому у своєму бізнесі я буду користуватися зручнішими каналами – Facebook, контекстною рекламою, розсилкою за базою адрес. Проте за критерієм якості конверсії я поставила б Tinder на перше місце.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x