Добірка контенту за тиждень

Почитати

Мораторій на перевірки бізнесу

У середині жовтня президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб — підприємців». Ключовим пунктом цього указу є введення мораторію на перевірки фізичних осіб-підприємців. Детально розбирався в президентському указі «112-Україна».

Кредити для бізнесу подешевшають?

Новий склад Кабміну України обіцяє українському бізнесу зниження ставок по кредитах, які на сьогоднішній день є одними з найбільш високих в Європі. Одночасно з цим Нацбанк України проводить політику щодо зниження облікової ставки, яка є орієнтиром для комерційних банків, що кредитують бізнес. Чи чекати виконання обіцянок чиновників щодо зниження вартості кредитів для підприємців, з'ясовував портал «Минфин».

Вплив технологій на бізнес

Розвиток технологій змінює світовий економічний ландшафт, бізнес-моделі та бізнес-процеси, методику прийняття управлінських рішень. Forbes підготував огляд актуальних трендів у сфері технологій і digital, які безпосередньо впливають на бізнес.

Рецесія попереду?

Все більше експертів говорять про те, що світову економіку незабаром очікує рецесія. Висловлюються побоювання, що світова криза буде більш руйнівною, ніж події 2008/2009 років. Наскільки реальний такий сценарій, які дії вживають уряди і центробанки національних держав для її запобігання та до чого готуватися бізнесу – вивчало американське видання Project Syndicate.

Подивитися

Щорічно у світі запускаються десятки тисяч стартапів, але тільки незначний відсоток з них уникає банкрутства в перший рік роботи і стають по-справжньому успішними. Не існує універсальної формули успіху, проте у світі з плином часу створюється все більше методик, які оцінюють ризики і можливості для нових бізнес-проектів.

Білл Гросс, американський фінансист, чиї статки оцінюються журналом Forbes у $2,3 млрд, на майданчику TED виступив з лекцією під назвою «Одна з головних причин успіху стартапа», де виклав своє бачення  того, чому одні стартапи є успішними, а інші провалюються.

Білл Гросс за свою кар'єру заснував безліч стартапів і допоміг «виростити» багато інших. Американець зібрав дані по сотнях своїх і чужих компаній, оцінивши кожну згідно 5-ти параметрів. Своїми порадами і рекомендаціями для підприємців-початківців Білл Гросс вирішив поділитися з широкою аудиторією, навівши приклади декілької цікавих бізнес-кейсів.

«Найкращий спосіб прорахувати терміни - оцінити готовність споживачів до того, що ви хочете їм запропонувати, - вважає Гросс. - І бути до кінця чесними з собою, не заперечувати очевидні результати».

Спробувати

Світ входить у фазу Четвертої промислової революції (Індустрії 4.0). Тобто, масового впровадження кіберфізичних систем у виробництво та обслуговування людських потреб, включаючи побут, працю і дозвілля.

В рамках Індустрії 4.0 основними напрямками інвестицій стануть наукові дослідження, промисловість шостого технологічного укладу, штучний інтелект, суперкомп'ютери, 5G-технології. В авангарді Індустрії 4.0 знаходяться країни «золотого мільярда», звідки науково-технічні досягнення будуть поширюватися по всьому світу.

Саме Індустрія 4.0. стає основним драйвером зростання економіки розвинених країн. Згідно з прогнозами міжнародної консалтингової компанії McKinsey, до 2025 року внесок одного лише IoT (інтернет речей, тобто фізичних об'єктів, що мають можливість виходу в Мережу) в світову економіку може скласти $4-11 трлн. А якщо додати ефект від інших технологій Industry 4.0, то ця колосальна сума зростає в кілька разів.

«Новое время» пропонує пройти тест, який визначить, чи готова ваша компанія до змін Четвертний промислової революції.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x