Дитячі кроки у вивченні світу

Аби комфортно почувати себе у суспільстві, кожна людина має вміти швидко соціалізуватися, отримувати необхідну інформацію та правильно її обробляти. У зв’язку з цим дуже важливо починати виховувати дитину вже з перших років, розширювати її потенціал, навчати спілкуватися. Втім, можливостей для пристосування дітей до життя у сучасному соціумі не так багато, як хотілося б. Кількість державних дошкільних закладів та дитячих садків постійно скорочується, відчутний дефіцит вихователів та вчителів, методики навчання не оновлюються десятиліттями.

Більша частина дитячих центрів розвитку на сьогодні — державні заклади. Але існує тенденція до збільшення кількості приватних структур, в основному з метою вдосконалення роботи та виділення окремих напрямків розвитку. Зі зростанням середнього доходу громадян батьки все частіше надають перевагу послугам приватних дитячих садків завдяки кращим умовам та наявності індивідуального підходу.

Організація центру раннього розвитку

Це перспективний напрямок для капіталовкладення. Одне з найважливіших питань реалізації такого проекту — вибір приміщення. Слід зазначити, що дитячий заклад має відповідати вимогам ДБН В2.2-3-97 «Будівля та споруди навчальних закладів». Вдалим буде розміщення центру поряд з новими житловими комплексами із платоспроможним населенням.

Враховуючи це, потрібно орендувати приміщення на 80-100 кв. м в одному зі спальних районів міста. Витрати на ремонтні роботи складатимуть до $50 на 1 кв. м. Центр розвитку можна виділити на тлі місцевих дитячих садків яскравим новим оздобленням та сучасним обладнанням.

Ключові критерії вибору дитячого садка

Окрім зручного місцезнаходження, для організації дитячого простору слід ретельно підібрати обладнання. Загалом обладнання можна розділити на 2 групи.

— Меблі:

- стіл ресепшн;
- стільці;
- столи;
- гостьові дивани;
- дитячі шафи тощо;
- декоративні столики.

— Технічне обладнання:

- комп’ютери;
- принтери;
- магнітофони;
- телефони тощо.

Необхідно подбати і про закупівлю іграшок та навчально-методичних матеріалів. Важливо правильно підібрати персонал. Для даного проекту оптимальним штатом буде 10-15 працівників. Серед них може бути 5-7 постійних працівників, інші — персонал з погодинною оплатою.

Органіграмма проекту

Сумарний обсяг капітальних витрат складає $21-22 тис. До них належать:

— оренда приміщення: $3-3,5 тис.;
— ремонтні роботи: $5-5,5 тис.;
— придбання обладнання та меблів: $10-11 тис.;
— дозвільна документація: $400-500;
— рекламна кампанія: $1,5-2 тис.

Основні статті операційних витрат такого центру — оренда приміщення (до 35%) та заробітна плата персоналу (близько 60%).

Структура операційних витрат

Спектр послуг може включати:

— міні-дитсадок (2-3 групи по 10 дітей);
— групові заняття (розвиваючі заняття, малювання, танці тощо, по 8-10 дітей в групі);
— індивідуальні заняття (психолог, логопед та інші).

Аналіз ринку дозволив встановити орієнтовну ціну послуг на рік:

— дитячого садка: $2,5 тис.;
— групових занять: $340;
— індивідуальних: $410.

Дошкільне відділення центру розвитку дитини — перша сходинка освітнього процесу для дітей від 2 до 7 років.

Основні переваги міні-садка в тому, що по його закінченні дитина:

— Готова вступати до найкращих шкіл.
— Володіє знаннями, що перевищують базовий рівень.
— Має лідерські навички: цілеспрямованість, самостійність, комунікабельність.
— Сприймає знання та навички не лише під час уроків, а й у житті.

Крім цього, передбачається, що в центрі розвитку діти мають можливість спілкуватися в рамках груп, обраного ними гуртка, ділитися враженнями та навчатися.

Для таких цілей пропонуються наступні можливості:

— розвиваючі заняття;
— образотворче мистецтво;
— дитячий спорт;
— підготовка до школи;
— навчання англійській мові;
— театральний гурток.

За сприятливих умов наповненість закладу протягом першого року складатиме до 70% (близько 1,2 тис. дітей). А з другого по четвертий роки заповнюваність обіцяє перевищити 85% (більше 1,35 тис. дітей).

Рентабельність продажів досягає 0-25, це означає, що з кожного долару доходу компанія отримуватиме $0,20-25 чистого прибутку. Період окупності складе менше 2 років. Дані показники свідчать про високу ефективність і перспективність проекту.

Якщо складно визначитися, чим саме ви б хотіли займатися, спеціалісти компанії Pro-Consulting допоможуть вам це зрозуміти. Замовити можна готовий або індивідуально розроблений проект. Для учасників програми підтримки підприємництва «Будуй своє» Pro-Consulting надає знижку до 40% на аналітику ринку і готові бізнес-плани.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x