Фінансування для підприємця-початківця

Фінансування для підприємця-початківця

Одне із найскладніших завдань під час запуску бізнесу – це фінансування. Можна спробувати залучити інвесторів, але якщо ви новачок у розвитку підприємництва, шанси на отримання інвестицій мізерні. Звісно, є й інші шляхи отримати гроші, але одним із найкращих варіантів для підприємця-початківця є краудфандинг – спосіб колективного фінансування, який базується на добровільних внесках.

Є чимало сайтів, які допомагають залучити кошти через краудфандинг, серед яких найпопулярнішими є Kickstarter, Indiegogo, RocketHub, FundRazr, GoGetFunding. В українському інтернет-просторі також є подібні ресурси, наприклад, Na-Starte, Dreamstarter, «Спільнокошт». Будь-хто може зареєструватися на сайті, розмістити там свою ідею і почати збирати гроші. Але якщо ви серйозно ставитеся до свого бізнесу, будьте готовими витратити час та енергію на просування проекту. До чого вам треба підготуватися?

 

Підготуйтеся до невдачі

Просування проектів на краудфандингових платформах може здатися досить легким завданням. Але це не так. За даними Kickstarter, 20% проектів, які подають на розгляд, відхиляють і тільки приблизно 30% отримують фінансування. Ви певною мірою маєте бути готовими до невдачі. Але іноді вона може бути початком наступного етапу розвитку. Крім того, «тестовий запуск» забезпечить вас величезною кількістю безцінної інформації від потенційних споживачів. Сайти з краудфандингу щомісяця відвідують десятки мільйонів людей, від яких ви можете отримати зворотний зв’язок щодо свого проекту.

Кампанії розміщуються не тільки з метою залучення коштів. Вони допомагають перевірити товар, розпочати створення бази потенційних клієнтів та знайти покупців.

 

Не грайте у довгу гру

Може здатися, що чим довше триває рекламна кампанія, спрямована на залучення грошей, тим краще вона фінансується. Але, за даними Kickstarter, триваліші кампанії з меншою ймовірністю досягнуть своєї мети. Зазвичай чималий відсоток пожертв нараховується упродовж перших днів кампанії. Потім починається період тиші. І наступний сплеск пожертв припадає на останні дні кампанії.

Оптимальний період розміщення – 30 днів. Таким чином ви зменшите тривалість затишшя між початковим і кінцевим піками пожертв.

 

Налаштуйте реалістичні цілі кампанії

Скільки грошей вам насправді потрібно, щоб почати свій бізнес? Проведіть невелике дослідження, щоб визначити справжню цифру. Потім додайте невеликий відсоток для резерву, врахуйте витрати на проведення рекламної кампанії з краудфандингу та для початкового етапу виконання замовлень. Так ви знатимете реальну суму, яку вам необхідно зібрати.

 

Ставте правильні маркетингові запитання

Вірусна реклама – це міф, в який вірять дуже багато підприємців. Насправді небагато пропозицій мають вірусний ефект. Правильний маркетинг необхідно заздалегідь підготувати. Інакше вам може не вистачити часу або коштів на підтримку активності.
Перш ніж розпочати кампанію, спрямовану на залучення коштів, вам знадобиться майже три місяці, щоб підвищити обізнаність про ваш проект. Використайте можливості Facebook, Twitter та знаних блогерів, які цікавляться вашим напрямом.

 

Готуйтеся до успіху

Якщо ви створюєте продукт, але не знаєте, як вироблятимете його у достатній кількості або як доставлятимете до кінцевого споживача, ваша кампанія буде провальною. Проаналізуйте інформацію, поспілкуйтеся із представниками фірм у схожих нішах, сплануйте роботу всіх учасників вашого бізнес-процесу і тоді ви зможете сказати, що майже готові до успіху.

Краудфандинг – один із найкращих варіантів отримання фінансування для реалізації ідеї чи проекту. Але залучення коштів може бути нелегким процесом і, крім того, не гарантувати отримання необхідної суми. Не чекайте надто довго, щоб розпочати проект, але не поспішайте стартувати без усієї необхідної інформації. Засновники проектів зазвичай дуже захоплені своїми ідеями і не бачать деяких логічних моментів підготовки та просування проекту. Будьте уважними, націльтеся на успіх, але підготуйтеся до можливої невдачі. Вам ніхто не заважає спробувати ще раз.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x