Гарно — значить вигідно

Б'юті-індустрія в Україні продовжує розвиватися у стабільному темпі — салонів краси з кожним роком більшає. Але на зміну звичним форматам салонів краси приходять моноформати — салони, орієнтовані на конкретного споживача, наприклад, барбершопи і дитячі перукарні, салони, які надають лише одну послугу: nail-бари, brow-бари, а також заклади експрес-форматів.

Незважаючи на зниження доходів населення впродовж 3 років, ринок б'юті-індустрії демонстрував зниження ємності лише в 2014 р. У подальшому він стабільно зростав. Середнє щорічне зростання ринку склало 8,6%.

Враховуючи аналіз покупної спроможності населення, можна виділити наступні тенденції ринку послуг салонів краси в Україні у 2019 р.:

— зростання реальних доходів населення призвело до значного підвищення відвідуваності салонів;
— здорожчання вартості всіх видів послуг салонів краси;
— розвиток ринку салонів краси в обласних містах (особливо Одеса, Львів, Дніпро, Харків);
— розвиток нових форматів, орієнтованих на конкретного споживача;
— широкий діапазон вартості послуг.

Виділяють 4 категорії салонів у залежності від набору послуг, цін, брендів використовуваної косметики, географічного розташування та статусу:

— Салон економ-класу (частка 40-50%) — середній рахунок 70-200 грн. Частка таких салонів активно зростала за рахунок закладів формату «експрес-стрижка».
— Салон середнього та середньо-високого рівня (частка 25-30%) — середній рахунок 200-1000 грн.
— Салон люкс-класу (частка 10-15%) — середній рахунок 1000-2000 грн.
— VIP-салон (5-10%) — середній рахунок більше 2000 грн.

Динаміка обсягу ринку демонструє зростання впродовж всього періоду. Особливо помітне зростання з 2017 р. Такий тренд сформувався на фоні підвищення рівня життя населення, зростання доходів та розвитку сегментів, що надають окремі послуги.

Обсяг ринку послуг салонів краси України, у грошовому вираженні, млн грн

Ринок краси продовжує інтенсивно розвиватися. Можна прогнозувати, що протягом 3-5 років він сформується кількісно у всіх великих містах країни. При цьому очікується, що його основою стане середній сегмент. Саме там наразі існують найбільш рентабельні проекти, у той час як ніша економ-сегменту майже заповнена, а попит на преміальні салони формується відмінно від інших.

З точки зору форматів закладів, моноформати продовжуватимуть домінувати у структурі нових салонів. За рахунок такого формату заклади створюють вигляд експертності в очах споживачів.

Якщо складно визначитися, чим саме ви б хотіли займатися, спеціалісти компанії Pro-Consulting допоможуть вам це зрозуміти. Замовити можна готовий або індивідуально розроблений проект. Для учасників програми підтримки підприємництва «Будуй своє» Pro-Consulting надає знижку до 40% на аналітику ринку і готові бізнес-плани.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x