Get Lucky

Тетяна Кучер
30/10/2017
Get Lucky

 Шість років тому жителі естонської столиці Таріелі та Олівія Ліпартія вирішили заснувати невеликий сімейний бізнес. Раніше обидвоє працювали у креативних галузях – Таріелі займався графічним дизайном та веб-розробкою, а його дружина викладала живопис і малювання у школі мистецтв. У 2011 році подружжя запустило бренд Lucky Laika та однойменний інтернет-магазин, де почало продавати товари для дому та декор із авторськими принтами.  

Від зухвалості до котиків

Оскільки Олівія професійний ілюстратор, а Таріелі мав багаторічний досвід підприємництва і управління проектами, вони вирішили об’єднати свої таланти і заснували дизайн-компанію. Від самого початку були налаштовані епатувати аудиторію, створюючи сміливий та зухвалий дизайн для молоді. Так вигадали бренд LSB – Lucky son of a bitch. Водночас Олівії і Таріелі як справжнім творцям хотілося випробовувати різноманітні підходи і створювати також більш спокійний і милий дизайн. Другий бренд – Lucky Laika – в результаті і став їхньою основною справою. Перед запуском Таріелі склав бізнес-план та поступово досліджував подібні естонські бренди.

 Перші три роки подружжя опікувалося Lucky Laika паралельно із основною роботою – у вихідні, під час відпусток і у вільний час. Запустили виробництво за трьома напрямами: аксесуари, товари для дому та товари з паперу. На всі вироби наносили принти, створені Олівією. Починали з простих аксесуарів та листівок, а натепер в асортименті Lucky Laika є і авторські прикраси, підсклянники, чохли для телефонів, хустки, блокноти і календарі, косметичне мило та бальзами. Засновники планують також створювати одяг з авторськими принтами. Таріелі наголошує: для них було дуже важливо, щоб товари Lucky Laika були доступні кожному, тому ціновий діапазон бренда досить широкий.  

East or West

На запуск бренда у подружжя було майже 6 тис. євро, які витратили на закупівлю устаткування та матеріалів для виробництва. Таріелі згадує, що саме з устаткуванням і були проблеми: він не мав достатнього досвіду користування ним, тому час від часу щось виходило з ладу. З часом більшу частину виробничих процесів віддали на аутсорсинг та зосередилися на креативі, просуванні бренда та продажах. Товари продають через інтернет-магазин, але найбільший прибуток, за словами засновників, приносять дилери – естонські сувенірні та музейні магазини і дизайн-бутики. Просувають бренд здебільшого через соцмережі, зокрема через Facebook, за допомогою якого ще й зручно спілкуватися з клієнтами.  

Специфіка товарів і принтів сформувала певну цільову аудиторію, 95% якої складають жінки різного віку та достатку. За шість років існування у бренда утворився цілий пул лояльних клієнтів. Є постійні покупці, які мають картину або календар від Lucky Laika у кожній кімнаті свого помешкання, і вони з нетерпінням чекають нових ілюстрацій, щоб поповнити колекцію.  

Деякі з ілюстрацій Олівії мають цікаву історію. У грудні 2014 року вона намалювала листівку під назвою East or West, home is best, на якій зобразила двох жовто-блакитних синиць у гнізді. Подружжя саме уважно слідкувало за тривожними новинами, що надходили з України. Вони знали, що естонські волонтери збирають гуманітарну допомогу для українців, і вирішили, що листівки, хоч і не зігріють протестувальників, але підбадьорять їх у важкий час. Так, сотні жовто-блакитних синиць полетіли із Таллінна до Києва.  

Завоювання Скандинавії

Від початку Олівія і Таріелі працюють удвох. Три роки тому вони залишили свою роботу та сконцентрувалися лише на власній справі. Натепер Lucky Laika вже добре знаний на естонському ринку та у сусідніх країнах бренд. У вересні цього року його представили на тижні дизайну у Гельсінкі. Засновники розповідають, що вони були приємно здивовані, коли дізналися, як багато поціновувачів бренда у Фінляндії. Тому в планах подружжя – вихід на інші ринки Скандинавії, де збираються продавати вже розширений асортимент, додавши вироби з текстилю та кераміки.  

Не забули засновники і про свого первістка – сміливий бренд LSB. Від минулого року його розвиткові приділяють багато уваги – для рекламної кампанії запросили відомих естонських музикантів. Окрім того, новим напрямом для Lucky Laika є франшиза.

Декілька естонських компаній уже придбали права на виробництво товарів з авторськими ілюстраціями Олівії, тому бренд нині активно розвивається у цьому напрямі. 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x