Грант не за раз

Юлія Спориш, співзасновниця CoinIndex.Agency, розповіла про власний досвід здобуття гранта, чому компанія подавалася декілька разів та що отримала, коли перемогла.

Інформаційна довідка: CoinIndex.Agency 一 блокчейн-стартап, заснований Юлією Спориш, Олександром Лозовюком в червні 2017 р. у місті Києві.

Стартап розраховує індекси для ринку криптовалют. Індекси, відповідно, демонструють напрям руху ринку в цілому або частини ринку — сектора чи індустрії. На сьогодні проект розраховує як загальні показники, так і індустріальні індекси, а також агрегує дані з понад 100 бірж у всьому світі.

Blockchain — по суті, основа основ криптовалют. Для розуміння принципу цієї технології слово можна поділити на дві частини. Block — це блоки, chain — відповідно «ланцюжок». Звідси випливає, що технологія Blockchain — ланцюжок блоків. Де блоки — дані про транзакції, угоди, контракти всередині системи, представлені в криптографічній формі. Всі блоки складені у ланцюжок, тобто пов'язані між собою. А для запису нового блоку необхідне послідовне зчитування інформації про старі блоки.

Як шукали гроші?

Ми — молодий блокчейн-стартап, пов’язаний із даними. У такого проекту величезна частина витрат — це зберігання та обробка даних, що потребує значних коштів. Для вирішення цієї задачі ми разом з командою шукали гроші різноманітними шляхами: через бізнес-янголів, гранти тощо.

Про всі можливі варіанти розпитували знайомих на ринку IT. Знали й про Cloud— віртуальну платформу Google. Вона представляє набір хмарних сервісів, що працюють на тій же інфраструктурі, яку Google використовує і для продуктів кінцевого користувача. Разом з цим хмарна платформа Google надає інфраструктуру у вигляді послуги, платформу як послугу, так і серверні обчислювальні середовища.

А на базі цієї платформи існує грант для технологічних компаній — Google Cloud for Startups https://cloud.google.com/developers/startups/ . Вигравши, стартап може отримати простір на певну суму — від $3 тис. до $100 тис. Ми ж претендували на $20 тис. задля зберігання даних протягом 12 місяців.

Чому здобули грант не з першого разу?

Вперше ми подалися на отримання гранта в грудні 2017 р. Для участі у програмі виконали кілька простих кроків:

— надали базову інформацію про компанію (повна назва компанії, сфера діяльності);

— вказали дані контактної особи (електронну пошту, телефони тощо);

— написали супровідного листа англійською мовою, у якому аргументовано пояснили дві речі: навіщо компанії ця можливість і як саме використовуватимуться кошти.

Ми все це зробили. Але, на жаль, з першої спроби грант нам не дістався. Тому шукали інші шляхи. Вдруге, у квітні 2018 р., подавалися через верифікованого партнера — компанію Aventures, за що величезна подяка засновнику Євгенові Сисоєву.

І фортуна нам посміхнулася! Після верифікації (підтвердження даних) ми отримали позитивне рішення. Одразу ж команді CoinIndex.Agency надіслали на пошту промо-код. Для його активації створили акаунт (обліковий запис) на Google Cloud. По завершенні цього кроку річний ліміт на використання виділеної нам «хмари» на $20 тис. одержали автоматично. Використовуємо цей простір щодня у нашій роботі при розрахунку індексів і дуже задоволені!

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x