Інструкція для отримання гранту

Катерина Спориш
17/08/2018

«Будуй своє» розпитав у Європейського банка реконструкції та розвитку (ЄБРР) про порядок отримання підтримки для малого й середнього бізнесу, а також — як гранти впливають на підприємства вже за рік після завершення проекту.

Інформаційна довідка: ЄБРР, створений у 1991 р., інвестує у проекти, що сприяють переходу до відкритої ринкової економіки, а також розвитку приватної та підприємницької діяльності. Акціонерами банку є 65 країн світу та 2 міжнародні організації. Механізм працює в 38 країнах світу — від Центральної Європи до Центральної Азії, у тому числі й в Україні, а також у Південному та Східному Середземномор’ї.

ЄБРР, починаючи з 2010 р., надає грантову підтримку малому та середньому бізнесу на консалтингові проекти. Грантами скористалися на сьогодні вже понад 800 українських компаній.

Покроково:

1. Надати документи:

— Скан-копія анкети-заявки за підписом директора компанії;

— Скан-копія виписки з Держреєстру компанії або електронний витяг з Держреєстру за останній або поточний рік;

— Скан-копії фінансових звітів (форма 1 і 2) за останні 2 роки, завірені печаткою державного органа про їхнє отримання або з прикріпленими електронними квитанціями про отримання звіту державними органами; для ФОП — річні податкові декларації;

— Кольорова скан-копія статуту компанії (або копії всіх сторінок паспорта для ФОП).

2. Заповнити форму або зателефонувати до офісу ЄБРР за номером +38 044 277 11 45/33

3. Надіслати анкету і пакет документів на knowhowukraine@ebrd.com.

4. Чекати на розгляд 2-3 тижні, адже після зазначених процедур ЄБРР перевіряє документи.

5. Коли усі критерії збігаються, призначається зустріч із проектним менеджером.

6. Фінальне затвердження і компанії повідомляють про рішення. Для проекту обирається консультант.

Дозволи й обмеження

Для отримання гранту від ЄБРР існують певні правила.

По-перше, слід займатися будь-якими видами підприємницької діяльності, окрім військово-промислового, фінансового, тютюнового, пов’язаного з міцним алкоголем і грального бізнесів.

По-друге, бути юридичною особою (ФОП, ТОВ), де більше 50% акцій належать громадянам України.

По-третє, штат — 10-250 найманих працівників.

І зрештою, бути учасником ринку понад 2 роки, демонструючи динаміку розвитку.

Як обирається консультант

Консультанти для консалтингових проектів можуть бути як запропоновані ЄБРР, так і обрані грантоотримувачем. У першому випадку вони проходять міні-тендер, у другому — процедуру попередньої кваліфікації. Опісля підтвердження досвіду, методології, позитивних відгуків та інших параметрів — залучаються у проект ЄБРР. Адже вибір фахівців — відповідальний етап, оскільки важливий не тільки досвід, а й особиста сумісність з власником/представником компанії, що супроводжуватиметься комплексною роботою.

ЄБРР координує бізнес з консультантами і супроводжує консалтинговий проект від початку до кінця. Для розуміння, консультанти — це не співробітники ЄБРР. Їхня кількість на сьогодні в базі ЄБРР — 300 українських і понад 1500 міжнародних з 65 країн світу.

Порядок покриття витрат

Бізнеси можуть розраховувати на грант для консалтингових проектів, що покриває 50% вартості без урахування ПДВ.

Ці кошти надаються завдяки ресурсам донорів: ЄС, уряду Швеції, США та спеціального фонду акціонерів ЄБРР. Наразі найбільша кількість грантів надається в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business.

Кошти покривають найрізноманітніші консалтингові проекти — інформаційно-комунікаційні технології для створення веб-сайту, єдиного інформаційного простору, автоматизація виробництва, складів, логістики, перехід на ліцензійне програмне забезпечення. Обсяг компенсації у таких випадках може становити 10 000 євро і більше.

Строки грантової програми — 4-6 або 12 місяців у залежності від складності проекту.

Вже за рік по завершенні проекту ЄБРР робить оцінку його ефективності за ключовими параметрами — вплив проекту як на фінансові, так і на нефінансові аспекти.

Висновки досліджень такі: на сьогодні понад 50% підприємств отримали позитивні результати — збільшили свої обороти, поліпшили продуктивність роботи, обсяги експортних продажів зросли удвічі, а 2500 людей отримали нову роботу.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x