Uber для юристів

Євгенія Козловська
15/12/2017
Uber для юристів

Якщо бізнес не реагує на нові виклики ринку, йому загрожує стагнація. Яскравий приклад вдалого переформатування традиційної компанії на сучасний формат – нещодавно створена платформа для юристів Darwin Lawyer.

 

Darwin Lawyer – це сервіс, що дозволяє юристам та їхнім клієнтам (юридичним особам) знаходити одне одного, такий собі «кабанчик» для юристів. Основна ідея полягає в оптимізації віддаленої співпраці. Для фахівців створюються оптимальні умови роботи: навчання тонкощам роботи із сервісом, можливість планувати власне завантаження та просувати свою компанію, гарантія оплати за роботу, різнопланові завдання та професійне спілкування з колегами. «Ми налаштовуємо бізнес-процеси, консультуємо, як швидше виконувати віддалену роботу – усі ці рутинні речі ми вже оптимізували», – каже Борис Батуринець, засновник платформи. Щоб долучитися до виконавців, охочі мають зареєструватися на сайті та надати інформацію про свій досвід. Після перевірки даних пропонується виконати тестове завдання.
Основні переваги роботи з платформою для клієнтів полягають в економії часу та гарантії безпеки. Їм не потрібно витрачати час на пошук потрібного спеціаліста, перевіряти його рекомендації. Потрібно лише залишити заявку, і платформа запропонує уже перевіреного фахівця за декілька годин (якщо ж вільних юристів немає, пошук може тривати кілька днів). А у випадку неякісної, на думку клієнта, послуги – гарантоване повернення грошей або виконання завдання коштом фірми. 

Як створювалася Darwin Lawyer

Борис Батуринець до 2016 року очолював звичайну юридичну фірму. Він розповідає, що ідея створити сервіс підбору юристів онлайн виникла як відповідь на зміну запитів клієнтів та юристів-фрілансерів. Натепер у команді троє правників та розробник. На зарплату у бюджет компанії закладено майже $1,5 тис. на місяць. Для сайту використали готову розробку, яку вдосконалили, додавши унікальні робочі алгоритми.
Початковий етап створення платформи коштував фірмі приблизно $7 тис. Найскладнішим, за словами Бориса, було саме налагодження внутрішніх процесів сервісу та відбір спеціалістів. Не усі охочі проходять тестове завдання. «Інколи відповідь просто копіюють з інтернету, а так клієнт і сам може зробити, тому платити за таку консультацію йому не має сенсу», – бідкається підприємець. 
«Ми орієнтуємося на якість, а не на кількість, – розповідає Борис. – Хочемо досягти ідеального балансу, щоб на платформі були представлені спеціалісти різних галузей права і їм усім вистачало роботи». Також він планує підтримувати внутрішню комунікацію членів сервісу: можливість проконсультуватися з колегами чи знайти людину для співпраці. 
Просування платформи відбувається переважно через Facebook та еmail-розсилки, що базуються на попередньо напрацьованій базі клієнтів. Добре зарекомендували себе онлайн-дискусії на юридичні теми, також декілька разів проводилися офлайн-події – семінари та лекції з юридичної тематики. Борис розповідає, що для вдалого просування платформи необхідно працювати за двома напрямами: реклама для клієнтів та для нових учасників команди. Також у планах додати до інструментів просування контекстну рекламу. Бюджет на рекламу щомісяця різний, залежить від поточних завдань. 

Плани 

Підприємець наголошує, що компанія відкрита для партнерства та співпраці. Платформа планує розширюватися, залучати більшу кількість юристів-фрілансерів, щоб мати фахівців з усіх галузей. І, можливо, виходити на зовнішній ринок, бо така схема роботи з використанням налагоджених алгоритмів підійде і для закордону. У такому разі більшість колег, звісно, буде іноземцями, однак деякі неспецифічні завдання (наприклад, реєстрацію торговельних марок) зможуть виконувати й українські юристи.
 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x