Казковий квест

Тетяна Кучер
07/11/2017
Казковий квест

Будь-яка бізнес-модель базується на вирішенні певної проблеми або задоволенні потреби. Олена Ведернікова заснувала два приватні дитячі садки «Казковий замок» через нагальну потребу, яка виникла в її родині.

Олена – мама трьох дітей, її середня донька Лаура незвичайна дівчинка. У чотири місяці після лікарської помилки батьки мало не втратили дитину, Лаура не могла навіть сидіти і фокусувати погляд.

Після багатьох обстежень лікарі врешті поставили дитині низку діагнозів, серед яких була епілепсія. Спочатку загасити напади можна було, лише викликавши швидку допомогу. Батьки Лаури доклали колосальних зусиль, щоб донька могла розвиватися, і сьогодні трирічна дівчинка досягла неабияких успіхів: вона ходить, потроху говорить, грає з однолітками.

Проте влаштувати дитину з особливими потребами у звичайний дитсадок було вкрай складно. Поряд із Лаурою постійно мала бути людина, яка б допомогла їй під час нападу. Ані державні, ані приватні дитсадки у Києві не надавали такої можливості. Тоді Олена підійшла до вирішення цієї проблеми кардинально – і відкрила власний дитячий садок. Вона і раніше займалася бізнесом – керувала туристичною компанією яхтових подорожей Manzana Club та авіакасами і конференц-сервісом Selectour. Приватний дитячий садок був бізнесом нового для неї сегмента.

Дитячий садок як квест

Підприємниця досліджувала ринок, водночас потроху просуваючись до відкриття садочка, який назвали «Казковий замок». Виявилося, що серед таких закладів дуже велика конкуренція, усі вони нішеві, площею менше 100 кв. м. Лише у столичному мікрорайоні Осокорки 5-6 подібних дитячих клубів. Для Олени було принципово важливо, щоб умови та атмосфера максимально наближалися до формату заміського будинку, щоб діти почувалися комфортно. Тому свідомо пішла в іншу нішу – обрала приватний будинок. Підприємниця розповідає, що оренда такого приміщення складає 40 тис. грн на місяць, а це набагато дешевше за оренду перших або цокольних поверхів багатоквартирного будинку.

Загалом у відкриття повноцінного дитячого дошкільного закладу площею приблизно 350 кв. м (де можуть розміститися 35-40 дітей) Олена радить закладати щонайменше 200 тис. грн.

Вони орендували будинок у Голосіївському районі, додатково витратилися на частковий ремонт приміщення, наприклад, перебудували сходи. Далі заручилися підтримкою юристів – уклали договір з орендодавцями. Олена розповідає, що будинок – це кіт у мішку. А в договорі чітко прописується, що входить у вартість оренди, а що є твоїми власними витратами. Якщо будинок не придатний до експлуатації за базовими характеристиками, то орендарю краще самому все привести до ладу та внести це у вартість оренди.

Почалися додаткові роботи – перевіряли електрику, пожежну безпеку, сигналізацію, наймали клінінгову службу, щось змінювали своїми силами.

Правові пороги

За словами Олени, юридичні аспекти відкриття дитячого садка в Україні – це справжній квест, який складно реалізувати в сучасних економічних умовах. Сьогодні дуже важко отримати ліцензію, щоб мати можливість функціонувати як повноцінний дитячий дошкільний заклад із власним харчовим блоком. Відкрити садок можна з мінімальним бюджетом, а от на ліцензування треба витратити чималі гроші, яких засновники маленьких дитячих садків не мають. Натепер з ліцензією працюють лише великі заклади, вартість абонемента яких складає майже 200 тис. грн на рік для однієї дитини. Решта функціонують як Центри раннього розвитку – для цього не потрібна ліцензія.

Щоб «Казковий замок» міг розпочати свою роботу, Олена оформила ФОП за низкою видів діяльності. Але, попри те, що всі відносини з батьками та орендодавцями були документально оформлені згідно із законом, ліцензію садок не може отримати досі. 

Непрості харчі

Коли почали вивчати ринок кейтерингу, щоб організувати харчування у садочку, виявилося, що жодна компанія не хоче показувати замовнику свою кухню. Ціна їхніх послуг варіювалася від 50 до 80 грн на харчування однієї дитини один раз на день. Тому Олена і її команда самотужки організували харчування, собівартість якого складає 30-35 грн на день. Якість їжі та води власниця перевіряє особисто. Однією з особливостей «Казкового замку» є те, що заклад розрахований на відвідування різними дітьми, в тому числі з особливими потребами. Це враховували і під час планування харчування. Наприклад, дітям з аутичним спектром потрібна безглютенова дієта, вони не вживають молочні продукти. Жоден кейтеринг не може надати такого спеціального меню, а в «Казковому замку» все це враховують і створюють меню згідно із потребами всіх дітей.

Дитячий садок у Голосієві відвідують майже 35 дітей. Олена розповідає, що одразу після відкриття було дуже батьків, які хотіли водити туди своїх дітей. Але одне приміщення не могло вмістити усіх охочих, тому підприємниця вирішила відкрити ще один заклад. Сьогодні у Києві працюють два «Казкові замки». У садочку на Осокорках нині 25 вихованців.

Більшість батьків цих дітей дізналися про «Казковий замок» через соцмережі. Засновниця згадує, що з просуванням проекту довелося експериментувати. Спробували розміщувати білборди та роздавати листівки у торговельних центрах поряд із садками. Це виявилося дорого і неефективно. А от просування у Facebook дало велике охоплення і до того ж коштувало дешево. Бюджет на соцмережі мали обмежений – до $100, але витратили його з користю.

Засновниця наголошує, що вона бачить неабиякий запит від батьків на дитячі дошкільні заклади, схожі на «Казковий замок». Для них важливо, щоб до дітей ставилися з увагою і любов’ю, щоб персонал та керівник особисто відповідали за все, що відбувається в садку – від харчування до розвивальних занять.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x