Книги про бізнес: ТОП-8 бестселерів 2020 року

8 бестселерів, що користуються популярністю серед українських підприємців.

Літератури для підприємців багато й не кожна книга стане корисною саме для вашого бізнесу. Але існує така категорія книжок, яку сміливо можна назвати посібниками для кожного підприємця і бізнесмена, а називається ця категорія бестселери! Вони дають універсальні поради, саме тому затребувані серед читачів.

У цьому матеріалі ми зібрали 8 бестселерів, виданих у 2020 році, що користуються популярністю серед українських підприємців. Це книжки про управління, менеджмент, лідерство, особистий розвиток та набуття корисних навичок, що обов’язково знадобляться кожному підприємцю для створення та розвитку успішного бізнесу. 

1. «Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих» Джеймс Клір 

Про автора: Джеймс Клір – відомий лектор та журналіст. Експерт у таких питаннях, як набуття звичок і стратегій самовдосконалення. Його праці оприлюднювали The New York Times, Entrepreneur, Time, а також транслювалися глядачам американської ранкової телепередачі This Morning на CBS. 

На момент написання цієї статті, книга «Атомні звички» вісім місяців поспіль трималась на першому місці у рейтингу книжкових бестселерів The New York Times. У книзі Клір ділиться власною методикою зміни звичок, а свої переконання аргументує результатами наукових досліджень. В основі методики закладено поняття чотирьох ступеневої моделі звичок: подразник, прагнення, відгук, винагорода. Покладаючись на ці моделі, автор сформулював чотири закони зміни поведінки, які пропонує використовувати для подолання негативних звичок і набуття корисних:

  1. Надайте очевидності (стимули і нагадування);
  2. Додайте привабливості;
  3. Спростіть;
  4. Привнесіть задоволення (щоб хотілося повторити).

Крім того, в книзі можна знайти цікаві роздуми, поради та лайфхаки від автора, які допоможуть реорганізувати ваш спосіб життя та скоріше досягти бажаного результату.

2. «Ця ідея ніколи не спрацює! Неймовірна історія заснування Netflix» Марк Рендольф 

«Ця ідея ніколи не спрацює! Неймовірна історія заснування Netflix» - Марк Рендольф

Про автора: Марк Рендольф – громадський діяч, підприємець, співзасновник та перший екс-виконавчий директор всесвітньо відомої стримінгової платформи Netflix. Співзасновник журналу Macworld, компаній MacWarehouse та MicroWarehouse. 

Автор ділиться спогадами про довготривалий шлях Netflix до успіху. Адже старт компанія починала з оренди DVD. Пошук інвесторів не увінчався успіхом, а клієнтів послуга не зацікавила. Сьогодні важко уявити, що компанія, вартість якої оцінюють в 130 мільярдів доларів, була неодноразово на грані банкрутства. Однак, цей бізнес-кейс вкотре доводить, що при невдачах не варто покладати рук. Треба шукати варіанти, як докрутити свою ідею, щоб її помітили та купили. 

Рендольф ділиться інсайтами, що варто взяти до уваги кожному стартапу. Наприклад, один з них рекомендує чітко продумувати назву компанії. Не всі в курсі, але раніше Netflix мав назву Kibble, що було співзвучно з брендом собачого корму. Також автор зробив висновок, що компанія важливіша власного его. Поштовхом до цього стало його зміщення з посади гендиректора іншим співзасновником. Він відверто розповідає, що спочатку образився на партнера, однак потім зрозумів його мотиви. Можливо, завдяки цьому рішенню їх бізнес і досяг таких успіхів. 

3. «Емоційний інтелект»  Деніел Ґоулман

Про автора: Деніел Ґоулман – американський письменник, психолог та науковий журналіст, який протягом двадцяти років працював у New York Times та розповідав про мозок. Є членом ради директорів організації «Розум та життя», що налагоджує взаємодію між нейронаукою та медитативними практиками. 

«Емоційний інтелект» – психологічний світовий бестселер, який доводить аксіоматичний зв'язок між життєвим успіхом людини та її емоційним станом. Для чого нам емоції та як навчитися ними керувати? На ці питання і дає відповіді автор. Своїми ідеями Ґоулман здійснив революцію у розумінні роботи людського мозку та особистості. На прикладі наукових досліджень він доводить, що розумною чи мудрою людину робить не лише кількість знань, а й вміння контролювати свої емоції. 

Крім того, автор пропонує різні вправи та способи медитації, аби краще осягнути свою душевну та інтелектуальну складові. Він доводить, що яким би  видатним «вундеркіндом» не була людина, вона не зможе почуватися щасливою чи бути адекватно прийнята у суспільстві, якщо її емоції та рухи не контрольовані. Унікальність книги полягає й в тому, що автор не перевантажує текст суто науковими даними, тому читається книжка надзвичайно легко та швидко.

4. «Тренер на трильйон. Правила лідерства Білла Кемпбелла з Кремнієвої долини» Ерік Шмидт, Джонатан Розенберг, Алан Ігл

Про авторів: 

Ерік Шмідт – голова ради директорів компанії Alphabet Inc. Очолює некомерційний фонд New America Foundation.

Джонатан Розенберг – колишній старший віце-президент із продуктів Google та поточний радник управлінської команди та правління Alphabet Inc.

Алан Ігл – директор комунікацій в Google, Inc. з 2007 року, автор бестселера «Як працює Google».

Книга розповідає про відомого футбольного тренера Білла Кемпбелла, який після закінчення футбольної кар’єри подався в Чикаго працювати в рекламній агенції, а згодом вже працював віце-президентом Apple. Він був ментором у таких відомих лідерів, як Стів Джобс, Ларрі Пейдж, Джефф Безос та Ерік Шмідт. В 2016 році Кемпбелл пішов з життя, а троє відомих бізнесменів вирішили вшанувати пам'ять свого наставника й присвятили йому книгу. 

Бестселер сформулювали на основі інтерв'ю більш ніж із вісімдесятьма людьми, які знали й любили Білла Кемпбелла. Знайомі покійного тренера діляться основними принципами лідерства, яких їх навчив Кемпбелл за життя. Саме дотримання цих принципів посприяло розбудові низки найвидатніших компаній Кремнієвої долини, зокрема Google, Apple та Intuit. 

На думку Кемпбелла, найголовніше в роботі успішної компанії – це сильний менеджмент, який повинен базуватися на трьох засадах: підтримці, повазі та довірі до коллег. Тільки в такому випадку керівник може вважатися справжнім лідером. 

5. «Без фільтрів. Інсайдерська історія Instagram» Сара Фрієр

«Без фільтрів. Інсайдерська історія Instagram» - Сара Фрієр 

Про автора: Сара Фрієр – провідний журналіст та репортер інформаційного агентства Bloomberg, яка пише про технологічні досягнення, IT-індустрію та  бізнес. 

У книзі описана історія заснування та становлення популярної соціальної мережі Instagram, яку в 2012 році купив Facebook за 1 мільярд доларів. Журналістка Фрієр опитала співзасновників Instagram – Кевіна Систрома, Майка Крігеромта та всіх ключових облич, які пов’язані з успіхом проекту, і на основі їх показів розповіла реальну історію відомого додатку. Як соцмережі вдалося досягти за 10 років такого успіху, чому Цукерберг зацікавився проектом, як проходили перемовини, оцінка та продаж компанії? Про все це можна прочитати на сторінках цього бестселеру.

Крім того, книга розповідає як додаток перетворився на ефективний маркетинговий інструмент для комерційних компаній, блогерів та зірок, як працювали алгоритми Instagram у різні періоди становлення соцмережі, як саме у додаток вдалося залучити рекламодавців. А ще ви дізнаєтесь про боротьбу соцмережі з ботами, хакерами та навіть з соціологічними дослідженнями, які звинувачують додаток у нещасних випадках під час спроб користувачів додатку зробити ефектні та екстремальні фото для свого профілю. 

6. «Big Money. Принципи перших. Книга 2» Тімур Ворона, Евгеній Черняк 

Про авторів: 

Євгеній Черняк – відомий український бізнесмен та засновник Big Money, популярного бізнес-каналу на YouTube. Входить у ТОП-30 Forbes України, Голова наглядової ради холдингу Global Spirits. 

Тімур Ворона – український журналіст, шеф-редактор інтернет-видання MC Today, підприємець, засновник медіа-консалтингу Simply Media. 

Звичайно ми не могли оминути популярні книжки українських авторів. Перша книга «Big Money» стала бізнес-бестселером 2019 року. А в цьому році вийшла друга книга, яка також одразу стала хітом продажів та потрапила у ТОПи продаж. Цього разу Євгеній Черняк розділив авторство з журналістом Тімуром Вороною. 

Друга книга складається з 8 підрозділів, які містять в собі історії успіху, інсайти та поради від українських жінок-підприємниць. Головними героїнями стали Лєра Бородіна, Марина Авдеєва, Ольга Гуцал, Вікторія Тігіпко та інші. Книга містить інформацію майже про всі важливі аспекти, які повинен знати кожен підприємець: перші кроки у бізнесі, залучення інвестицій, засоби антикризового PR, успішну організацію масових івентів, розвиток особистого бренду, поведінку у соцмережах та багато іншого. 

7. «Якщо стрибнули, то гребіть» – Ольга Гуцал

Про автора: Ольга Гуцал – українська підприємиця з 30-річним досвідом, власниця компанії «Каміон-Оіл» й засновниця стартапу Autobooking.com, який допомагає користувачам знайти та записатися на СТО у різних країнах світу online. 

У книзі авторка відверто аналізує кроки своєї підприємницької діяльності: як успішні, так і невдалі. Гуцал порівнює розвиток бізнесу з етапами життя людини. Адже кожен проект так само проходить зачаття, пологи, немовлячий вік, дитинство, приймаючи рішення, роблячи важливі кроки та здійснюючи прикрі помилки на кожному з етапів. 

Порівняння бізнесу зі зростаючою людиною дозволить подивитися на ситуацію у своєму проєкті іншими очима, зрозуміти, на якому ви зараз етапі, чого потрібно досягти в цей момент і яких проблем чи криз зростання уникати.

8. «Різнобарвний менеджмент. Еволюція мислення, лідерства та керування» (друге доповнене видання) Валерій Пекар

Про автора: Пекар Валерій Олександрович – український підприємець, президент компанії «Євроіндекс». Викладач Києво-Могилянської бізнес-школи та автор понад 250 статей з менеджменту, маркетингу, ІТ, футурології. 

У книзі автор розповідає про ефективну модель еволюції мислення, лідерства та управління. Вона описує розвиток психосоціальних систем різного масштабу: людина, компанія, народ, людство в цілому. Крім того, автор розповідає про типи мислення, які сильні та слабкі сторони має кожен з них.

Зі сторінок книги ви дізнаєтесь про методи створення потужної команди та чому це не у всіх вдається, про взаємодію людей між собою та фактори, які на неї впливають.

Інформаційна довідка: рейтинг створювався, спираючись на відкриту інформацію з сайтів провідних українських мереж книгарень, а саме на інформацію розділів «ХІТ продажів», «Бестселери», «ТОП-продажів» та цьогорічні рейтинги видання The New York Times.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x