Коли мінус перетворюється на плюс

Євгенія Козловська
23/01/2018
Коли мінус перетворюється на плюс

Масажний салон Health in touch, що відкрився торік у столиці, має одну особливість. Усі його працівники – люди з вадами зору. Але, як наголошує засновник стартапа Василь Закревський, це плюс, бо у таких людей надзвичайно розвинута інтуїція і чутливість рук. 

 

Від задуму до втілення

Василь Закревський – заслужений майстер спорту України з паратріатлону, керівник бігового клубу для незрячих Guide Runner та масажист із 15-річним досвідом. Оскільки Василь сам втратив зір ще у дитинстві, він добре розуміє, як складно знайти роботу неповносправній людині. Тому про заснування такого масажного салону почав міркувати ще п’ять років тому. 

А от втілення ідеї тривало лише два тижні: Василь озвучив її знайомій, інструкторці з флай-йоги Зої Плотниковій. Виявилося, що у йога-клубі, де вона викладає, є одне вільне приміщення, яке можна орендувати. У відкриття салону Василь інвестував власні кошти, придбавши обладнання та витратні матеріали: два спеціальні столи, стільці, олії для масажу, кошики для сміття тощо – загалом приблизно 20 тис. грн.

Фахівців не довелося довго шукати: Василь запросив кількох знайомих зі свого клубу. Так сформувалася команда з семи масажистів.

 
Перші успіхи і труднощі

«У професіоналізмі команди ми не сумнівалися, – розповідає Василь. – До того ж якщо людина не бачить, у неї загострені тактильні відчуття: доторкнувшись до певних зон на тілі, вона знає, де затиски у м’язах, де зайва напруга».

Інформація про салон, який спочатку не мав навіть назви, поширювалася завдяки сарафанному радіо (досвід та репутація засновника спрацювали чудово), постам у ФБ, які створила Зоя Плотникова. Крім того, безкоштовно допомагали друзі з клубу: щодо юридичних питань консультував Василь Гузій, а згодом для салону вигадали назву Health in touch (hit-massage) та створили сайт (з допомогою параатлетки Світлани Кирпічевої та Дарини Гермаш, що розробила дизайн логотипа).

Основні труднощі у створенні салону, за словами Василя, пов’язані з фінансовими обмеженнями: оренда приміщення у Києві дорога і досить важко знайти якісне, але бюджетне обладнання.

 

Чи є різниця? 

Нині у салоні працює п’ять масажистів, кожен з яких спеціалізується на певному виді масажу:  реабілітаційному, релаксаційному, спортивному. Цільова аудиторія – дорослі, але є послуги і для дітей, зокрема реабілітаційний масаж для дітей з ДЦП та аутистів. Для людей з інвалідністю (перша та друга групи) і пенсіонерів діють знижки.

Робота у салоні не надто відрізняється від роботи у звичайних масажних салонах, хоча деякі нюанси все-таки існують. Наприклад, одна з клієнток розповідала, що її син спочатку не знав, як реагувати не те, що масажистка його не бачить, однак швидко звик і затоваришував із нею. Також у салоні встановлено додаткове обладнання для зручності персоналу (ініціатива проекту Open World – social business to aid blind people). Звукові маячки Open World спрощують навігацію у просторі, допомагаючи масажистам безперешкодно дістатися місця роботи. 

 

Рентабельність та плани на майбутнє

За перший рік підприємство вийшло в нуль: коштів якраз вистачало, щоб сплатити за оренду та розрахуватися з масажистами. Власне, це і є мета стартапа – дати змогу тим, хто втратив зір, реалізувати себе та заробляти на прожиття самостійно. Команда шукає шляхи підвищення рентабельності. Оскільки основні витрати йдуть на оренду, салон планує підшукати дешевший варіант, а завдяки економії закупити дороге та ефективне обладнання.

Також у планах – заснувати мережу салонів у Києві та інших містах України: вже тривають перемови щодо філіалів у Дніпрі та Харкові. А ще Василь планує організувати уроки масажу для людей з вадами зору, щоб вони могли здобути професію, яка дає змогу гарно заробляти.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x