Супербос в командній грі

Успіх вашого бізнесу залежить не лише від вас, але й від вашої команди. Демотивовані співробітники можуть згубити навіть найкращу ідею, натомість група лідерів сама штовхатиме вас уперед. «Будуй своє» та «Наш формат» підготували добірку найкращих книг для тих, хто веде власну справу та хоче налагодити ефективну роботу всієї команди.

«Ідеальний керівник. Чому ним неможливо стати» Іцхак Адізес

Іцхака Адізеса називають гуру менеджменту, а його методика застосовується у 48 країнах світу. Адізес створив міжнародну консалтингову компанію — «Інститут Адізеса», філії якої є й в Україні. У цій книжці експерт пропонує відмовитися від ідеї ідеального управлінця та будувати гармонійну систему відносин між менеджерами та членами команди, засновану на взаємодоповнювані. Автор виділяє 4 типи управлінців: Самотній рейнджер, Бюрократ, Підпалювач і Суперпослідовник, та запевняє, що, поєднавши їхні найсильніші сторони, можна створити потужний механізм. Автор дає універсальні поради, які можуть бути застосовані як у стартапі, так і у великій компанії.

«Націлені на результат. Що насправді мотивує людей» Сьюзен Фовлер

Традиційна система заохочення гучними закликами або ж мотиваціями нагородами і покараннями - абсолютно неефективні інструменти для побудови команди, стверджує бізнес-коучка Сьюзен Фовлер. «Конкуренція і змагання — не найкращий спосіб заохотити підлеглих до сумлінної праці. Варто збагнути: попри практичну користь грошей і незмінне прагнення людей заробляти більше, грошові винагороди далекі від реальних причин прив’язаності працівників до роботи», —наголошує вона. Авторка пропонує систему мотиваційних орієнтирів, які допоможуть створити комфортне, безпечне та автономне середовище, у якому кожен співробітник зможе найкращим чином реалізувати свій потенціал. «Коли керівники ганяються за результатами і не зважають на почуття, працівники сприймають боса як егоїстичну й корисливу особу. Такий підхід до мотивування досить поширений, і він заважає довірі в колективі, а отже, позначається на виконанні обов’язків», —наголошує Фовлер. 

«Бути босом — легко. Бувай, неефективний менеджменте!» Брюс Тулґен

Брюса Тулґена називають новою зіркою серед дослідників менеджменту. Він є засновником компанії RainmakerThinking, яка спеціалізується на корпоративному навчанні менеджерів, а також автором низки бестселерів про управління командами. У цій книжці Тулґен торкається ключової проблеми сучасних управлінців — епідемії неефективного менеджменту. За його словами, часто керівники залишають підлеглих сам на сам із роботою, втручаючись тільки коли виникають проблеми. Як наслідок - страждає продуктивність усієї компанії. «Незмінним залишається одне: через неефективний менеджмент організації щодня втрачають купу грошей», — відзначає Тулґен. Він пропонує шляхи, як повністю відмовитися від неефективного підходу, ставши потужним менеджером, який чітко озвучує свої очікування підлеглим, регулярно отримує і аналізує зворотний зв'язок, вчасно виправляє помилки підлеглих і оперативно винагороджує їх за успіхи. 

«Робота рулить! Уроки Google: правила гри у команді мрії» Ласло Бок

Ця книжка частково розкриє секрет, як стають роботодавцем мрії. Колишній HR компанії Google Ласло Бок розповідає про принципи та особливості корпоративної культури у цій компанії. Чому для стількох людей робота у Google стала настільки привабливою? Ця книжка показує, що для створення інноваційного середовища потрібно набагато більше, ніж безкоштовні обіди чи хороша платня. Звісно, не всі елементи корпоративної культури можна автоматично перенести у будь-яку компанію. Але що заважає вам, наприклад, зробити регулярними зустріч з усіма працівниками компанії або ж запитати у самих працівників, які елементи роботи здаються їм надто бюрократизованими, як це роблять топ-менеджери Google. 

«Перевага. У чому сила корпоративної культури» Патрік Ленсіоні

Автор цієї книги пропонує комплексний підхід, який допоможе оздоровити функціонування будь-якої організації — від малого бізнесу до міжнародної корпорації. За його словами, саме це створить можливість до дієвих покращень та появи конкурентних переваг вашого бізнесу.  Ленсіоні розглядає практичні питання командної роботи, порядку узгоджень та організації робочих нарад, мотивації співробітників, а також більш комплексні речі, як мета, місія та стратегічний брендинг компанії. «Здорова організація забезпечує необхідне середовище для розвитку стратегії, фінансів, маркетингу, технології та всього іншого, і саме тому здоровий клімат — визначальний чинник успіху компанії», — відзначає автор. Щоб реалізувати такий підхід автор радить керівникам перебудувати своє сприйняття та відмовитися від трьох типових схильностей: прагнення до ускладнення, метушні та постійних підрахунків. 

 

Копірайтинг — «Наш формат».

 

За промокодом NFsuperbos ви зможете придбати ці книжки до 14 вересня зі знижкою 10 % у інтернет-магазині nashformat.ua

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x