Коротко про тренди у світі. Випуск 7

У нашому світі, що стрімко розвивається, трендам немає краю, і сфера бізнесу не є виключенням. Пропонуємо вашій увазі нову добірку бізнес-трендів, що допоможуть вашому бізнесу уникнути помилок та сформувати сучасний напрям ведення бізнесу.

Business Intelligence – аналітика конкурентної переваги

Аналітика грає все важливішу роль у зростанні й оцінці компаній по всьому світу. Аналітика не тільки може сказати вам, чи успішні ви на вашому ринку, але і допоможе передбачити, куди ринки рухатимуться далі. Компанії сьогодні розуміють, що наше технологічне майбутнє за даними, зокрема за обробкою їх у реальному часі, й, незалежно від того, у якій галузі ви працюєте, аналітика стане одним з найважливіших центрів цифрової трансформації вже у 2020 році.

Одним із методів сучасної аналітики є Business Intelligence.  Основне завдання BI – це допомога в прийнятті рішень для бізнесу за рахунок автоматизованого процесу аналізу даних та збирання актуальної інформації.

BI охоплює широкий спектр інструментів, додатків та методів, які дозволяють організаціям збирати дані з внутрішніх систем та зовнішніх джерел, готувати їх до аналізу, розробляти та запускати запити по цим даним та створювати звіти, інформаційні панелі та візуалізацію даних, щоб зробити аналітичні результати доступними. А дані BI можуть включати в себе історичну інформацію, що зберігається у сховищі даних, а також нові дані, зібрані з вихідних систем під час їх генерування, що дозволяє інструментам BI підтримувати як стратегічні, так і тактичні процеси прийняття рішень.

Компанії, що використовують методи BI, можуть перевести зібрані дані в уявлення про свої бізнес-процеси, а потім ці відомості можуть бути використані для створення стратегічних бізнес-рішень, які підвищують продуктивність праці, збільшують дохід та прискорюють зростання.

На сьогоднішній день існує безліч різних варіантів програм BI, які можуть відрізнятися один від одного підтримуваними ПЗ (Microsoft або iOS), аналітичними функціями та вартістю. При виборі програми важливо розуміти, що саме ви очікуєте від Business Intelligence і, відштовхуючись від цього, здійснювати покупку програми. Придбати бажану аналітичну програму можна онлайн.

Цифрові двійники

Цифровим двійником називають цифрову копію фізичної сутності або процесу, яка оновлюється паралельно із внесеними змінами свого реального прототипу. Створення цифрового двійника може допомогти підприємству виявити проблеми й помилки у реальній системі, визначити можливі проблеми та у подальшому їх запобігти, для виробництва якісного продукту.

Які сфери бізнесу можуть застосовувати функцію цифрового двійника? Роздрібна торгівля, сільське господарство, державний сектор, засоби масової інформації, транспорт і багато інших галузей – все у змозі отримати вигоду з технології цифрових двійників як сьогодні, так і в майбутньому.

Наприклад, німецька компанія Bausch + Ströbel, яка займається виробництвом техніки для фармацевтичної промисловості, планує до наступного року збільшити на 30% ефективність інженерних рішень. Є можливість на основі цифрових даних тестувати функції і операторський інтерфейс в центрі віртуалізації ще до того, як реальна модель буде зібрана.

Декілька днів тому прес-служба Одеської міської ради повідомила, що муніципалітет міста разом із провідним оператором мобільного зв’язку планує створити «цифрового двійника» Одеси. Моделювання роботи реальної системи міста допоможе проводити нові стратегії, тести та дозволить побачити їхні наслідки на міській системі. За словами заступника мера Одеси Павла Вугельмана, на створення одеського двійника їх надихнув досвід Лондона й Амстердама.

Цифрова логістика

Цифрова логістика не обмежується скануванням документів або ручним введенням даних. Однак вона заснована на хмарі і забезпечує оптимізацію, візуалізацію і співробітництво між усіма зацікавленими сторонами в ланцюжку поставок. Усі дані можуть бути передані в електронному вигляді між різними системами управління та додатками. Цифрові технології допоможуть оптимізувати виробничі витрати, створять переваги над конкурентами в сегментах послуг із високою доданою вартістю.

Уже сьогодні компанії, які використовують цифрову логістику, відчули її переваги:

- Підвищилась ефективність виробництва;

- Зменшилася кількість логістичних витрат;

- Збільшилася точність прогнозування виробничих і економічних показників;

- Скоротилася кількість запасів;

- Зменшився термін постачань продуктів;

- Зросла надійність зберігання даних.

Сьогодні сучасні логістичні компанії володіють потужним набором нової цифрової логістичної зброї, яку можна стратегічно використовувати для розкриття значної цінності і створення орієнтованих на клієнта логістичних систем, які дають довгострокову конкурентну перевагу.

Ті компанії, які усвідомлюють ці зміни і розумно інвестують в зміну процесів і підтримку технологій цифрової логістики, отримають величезні переваги. Ті, які вагаються, можуть опинитися в найближчі 2-3 роки в конкурентній нестачі, занадто великій, щоб її подолати.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x