Корисні розваги

Корисні розваги

Здавалося б, фільми – це лише розвага. Але деякі з них можуть стати джерелом натхнення для підприємців. Пропонуємо вам добірку фільмів, які засновані на реальних подіях. У кожному з них можна знайти ідею, корисну для розвитку бізнесу.

 

 

Такер: людина та її мрія / Tucker: The Man and His Dream, 1988

Скандали, звинувачення у шахрайстві, раптові повороти сюжету – усе це є у біографічному фільмі режисера Френсіса Копполи. Він розповідає історію людини, що мала мрію і намагалася втілити її у життя, незважаючи на перешкоди.
Інженер Престон Такер, головний герой фільму, захоплювався автомобілями ще з раннього дитинства. Під час війни йому довелося і розробляти панцерники, і конструювати башти для військових літаків. Після закінчення війни у 1945 році він вирішує робити те, про що мріє, – створити машину майбутнього. Проте не всім подобається ця ідея...

Корисні ідеї для бізнесу: Мрії не стають реальністю, якщо не діяти. 
Навіть якщо здається, що все проти тебе, варто йти до своєї мети. 

 

Полюючи на щастя / The Pursuit of Happyness, 2006

Головний герой цієї стрічки Кріс Гарднер починає свій шлях як бідний торговельний представник. На початку подій ми бачимо його з дружиною Ліндою та маленьким сином. Кріс необачливо вклав усі кошти у франшизу з продажу переносних денситометрів (прилади для знімків схожі на рентгенівські апарати, але з  чіткішими фото). Він намагається їх продавати, однак лікарі вважають їх занадто дорогими. Проблеми з фінансами призводять до того, що шлюб розпадається, Лінда залишає місто, але син зостається з батьком.
Кріс влаштовується стажером у маклерську фірму, однак без оплати, і йому з сином доводиться подекуди навіть ночувати у метро, бо коштів винаймати квартиру немає. Однак Кріс не впадає у відчай – він успішно завершує стажування і таки отримує роботу. А потім навіть стає міліонером... 

Корисні ідеї для бізнесу: Перш ніж вкладати усі гроші в ідею, варто проаналізувати ринок. 
Не треба зневірюватися, якщо у вас є мета, адже кожна ваша дія може наближати успіх. 

 

Джобс: імперія спокуси / Jobs, 2013

Фільм не потребує коментарів: він про шлях до успіху одного з найвидатніших бізнесменів, що змінили нашу реальність. 
Режисер Джошуа Штерн зазначав, що усі матеріали для сценарію зібрані з інтерв’ю та досліджень життя Стіва. Публічні записи та інтерв’ю, співбесіди з людьми, що працювали в Apple чи безпосередньо зі Стівом, – усе це було використано, щоб показати правдивий портрет видатного бізнесмена. У стрічці йдеться про період від 1974 року, коли Стів був іще студентом Рід-коледжу (Reed College), до 2001 року, коли він презентував перший iPod.

Корисні ідеї для бізнесу: Якщо ви розумієте, що самотужки не впораєтеся, є сенс залучити людей до команди. Після багатьох невдалих спроб фортуна може усміхнутися наполегливим. 

 

Людина, яка змінила все / Moneyball, 2011

Фільм знято на основі реальних подій 2003 року. Менеджер оклендської бейсбольної команди Біллі Бін знаходить секрет, як врятувати команду від краху. Головний герой знайомиться з випускником-економістом, який пропонує йому новаторську схему для вибору гравців до команди. Вона допомагає розрахувати їхню користь, зважаючи на показники особистої статистики. Попри протести інших учасників, Біллі переконує власника команди застосовувати саме цю схему – і врешті команда здобуває двадцять перемог поспіль.

Корисні ідеї для бізнесу: Якщо вірите, що ваша концепція правильна, не варто боятися втілювати її першим. Найефективніше рішення проблеми не завжди найдорожче. 

 

Мрії Дзіро про суші / Jiro Dreams of Sushi, 2011

Дзіро Оно – японський суші-кухар та власник ресторану. Усе своє життя він присвятив єдиній пристрасті – виготовленню суші. У 85 років він продовжує працювати з постачальниками, щоб обрати найкращі інгредієнти для страв. І хоча за розмірами його ресторан зовсім невеликий, лише на 10 місць, бронювати столики охочим доводиться за місяць. 

Корисні ідеї для бізнесу: Ніколи не треба зупинятися на досягнутому, потрібно постійно вдосконалювати продукт. Якщо ви щиро захоплюєтеся тим, що робите, у вас є усі шанси досягти успіху.

 

Тож задоволення вам від чудових кінострічок та корисних ідей для вашого бізнесу!
 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x