Київ на тканині

Євгенія Козловська
12/12/2017
Київ на тканині

Уже десять місяців у Києві існує оригінальний бренд Dvoira. Його заснувала фотограф на ім’я Двойра, від імені якої й походить назва. Вона дуже полюбляє гуляти Києвом та знімкувати цікаві деталі будинків. Якось, обробляючи фото старовинної архітектури у фотошопі, Двойра зробила калейдоскоп із будинком. Такі фото вона почала публікувати на своїй сторінці у Facebook. Під одним постом випадкова знайома з Ісландії написала цікавий коментар: дівчина запропонувала робити хустки з такими зображеннями. Це надихнуло Двойру на створення власного бренда.

 

Душа міста

Зараз бренд виробляє декілька видів товарів: хустки з принтами, листівки (на звороті яких можна прочитати про будинок, який на фото), футболки, дощовики та навіть шуби з принтованою підкладкою. Кожен принт-калейдоскоп – це фрагмент міста, про який Двойра може розказати захопливу історію. «Я закохана у своє місто, у його старовинну архітектуру, навіть у руїни. Інколи приходжу додому і читаю декілька годин про будинок, який щойно фотографувала», – розповідає дівчина. Вона народилася і виросла у Києві, і дуже переймається станом старовинних будівель, які не реставрують.

«Так зникає наша історія, унікальна атмосфера міста. Хочу, щоб люди більше помічали навколишню красу, бо навіть у напівзруйнованих будівлях є свій шарм, особлива енергетика, каже вона. – Мої вироби – це для мене не просто стартап, а можливість поділитися своєю любов’ю до Києва з іншими людьми, подарувати позитивні емоції, привернути увагу до історичної спадщини». 

Бізнес починався з мінімальними інвестиціями: потрібно було закупити тканину, знайти компанію, що надрукує принти, та домовитися зі швачкою. Роботою програмістів Двойра незадоволена, поки що не пощастило знайти і фахівця, що вестиме соцмережі. «Я все роблю сама, – каже Двойра, – а це досить складно, бо я ще працюю на основній роботі». Грошей на рекламу засновниця бренда не виділяє, адже успішно працює сарафанне радіо. Оскільки у магазинах товар не представлений, Двойра часто бере участь у виставках, щоб покупці мали змогу познайомитися з брендом наживо. Наприклад, зараз мисткиня планує участь у «Всі. Свої» 16-17 грудня. Дівчина розповідає, що раніше не мала досвіду у продажах і взагалі не уявляла себе продавчинею. Та попри це, їй подобається, бо розповідає покупцям про те, чим захоплюється.

 

Ісландський мотив

За словами Двойри, хустками цікавляться переважно жінки 30-55 років. Хустки виробляють з різних матеріалів: є більш бюджетні віскозні і дорожчі з натурального шовку. Їх часто беруть на подарунки, як сувенір на згадку про місто або як приємність для себе. «Одна жінка сказала, що давно мріяла про хустку від відомого бренда і хотіла вже придбати якісну підробку Hermès, а потім дізналась про мої вироби і вирішила, що носити оригінальну шовкову хустку краще, ніж підробку», – згадує засновниця. Безумовним фаворитом серед хусток є хустка «Ісландія». Така назва через дуже ніжну кольорову гаму та знайому з Ісландії, коментар якої став вирішальним у створенні бренда. Щомісяця продається різна кількість хусток, у середньому до 10 одиниць.

Об’єми виробництва залежать від багатьох чинників: сезону, попиту, наявності потрібної тканини. Матеріал для хусток Двойра закуповує у магазинах, і не завжди є той, що підходить для друку. Влітку їй пощастило натрапити на ідеальний варіант. «Я тоді придбала весь рулон, вийшло 50 метрів принтів», – каже засновниця. Також мисткиня стежить за популярністю певних видів товару, щоб збільшити чи зменшити їхню кількість. Натепер існує найбільший попит на хустки, однак Двойра планує розробляти і нові напрями, приміром, шити одяг на замовлення з принтами про Київ. 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x