Ladies first

На багатьох міжнародних конференціях дедалі частіше постає питання про створення умов для розвитку жіночого підприємництва. Корпорації, громадські організації, інвестиційні компанії та банки започатковують програми, які мають на меті підтримати підприємниць. Ми зібрали найцікавіші програми, які стануть у пригоді для власниць МСБ.

Премія Cartier Women's Initiative Awards

Міжнародний конкурс бізнес-проектів, заснований 2006 року за ініціативи ювелірного дому Cartier, європейської бізнес-школи INSEAD та консалтингової компанії McKinsey & Company.

До участі запрошуються жінки-стартапери. Бізнес-проекти мають бути сталими, творчими та соціально значущими. Кожна з фіналісток конкурсу Cartier Women's Initiative зможе пройти індивідуальний курс занять з бізнес-тренером і навчатися у бізнес-школі INSEAD за програмою підготовки топ-менеджерів (INSEAD Executive Program, ISEP).

Окрім гранту на навчання 12 переможниць отримають грошовий приз у розмірі $30 тис., а 6 головних лауреатів – $100 тис. та можливість отримати консультацію і підтримку персонального коуча.

Набір на 2018 рік уже закритий, але можна податися на конкурс 2019-го. Приймання заявок стартує у травні 2018 року.

Women Startup Competition 

Європейський конкурс стартапів для жінок. Організатори переконані, що цей захід допоможе жінкам, які очолюють стартапи, стати впевненішими. Учасниці зможуть поспілкуватися з колегами, обмінятися досвідом, зав'язати нові знайомства і знайти потенційних інвесторів для своїх проектів.

Команда проекту-заявника необов’язково має складатися лише з жінок, але більшість учасників все ж таки мають бути жіночої статі. До того ж щонайменше 50% бізнесу має бути у власності жінки або декількох жінок.

Фінал змагань відбудеться у Лондоні 15 вересня 2018 року. Переможниці візьмуть участь у п'ятиденній тренінг-сесії. Натепер відкрито попередню реєстрацію на конкурс.

BBG Ventures 

Фонд, що інвестує у компанії на ранніх стадіях розвитку, які працюють у сфері споживчого інтернету та мобільних стартапів. Він надає можливість залучити близько $100-250 тис. інвестицій. Мета BBG Ventures – підтримка підприємниць, які створюють технологічні рішення для розв’язання повсякденних завдань.

У Фонді вважають, що інвестувати у підприємців, які найкраще знають кінцевого користувача, – це розумний бізнес (і просто здоровий глузд). А жінки є домінуючими користувачами найбільш швидкозростаючих мобільних і соціальних платформ, і їхні рішення впливають на 85% покупок. Щоб претендувати на отримання інвестицій, необхідно показати готовий продукт, а не ідею. Фонд працює на постійній основі.

Грантова програма підтримки підприємниць, що працюють у галузі комп'ютерних технологій інституту Аніти Борг  

Інститут пропонує грант 7 тис. євро для студенток і аспіранток, старших за 18 років. Грант покриває оплату за освіту, зміну роботи, індивідуальні та колективні проекти у галузі комп'ютерних технологій, а також матеріали для навчання.

Щоб взяти участь у відборі, необхідно заповнити онлайн-заявку на сайті проекту та надіслати рекомендаційний лист. Заявки приймаються лише англійською мовою. На програму 2018-2019 років можна податися до 11 грудня.

EU4Business – Програма ЄБРР «Жінки у бізнесі» 

Мета – просування жіночого підприємництва у планах економічного розвитку в країнах Східного партнерства.

Програма орієнтована на малі та середні підприємства, очолювані жінками, зі штатом до 250 осіб та річним обігом менше 50 млн евро або з підсумковим балансовим показником не більше 43 млн євро.

Основна умова для участі – особа, яка відповідає за оперативне управління бізнесом, має бути жінкою. Бюджет програми складає 4,8 млн євро грантових коштів та 43 млн евро інвестицій. Програма діє на постійній основі.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x