Магічний бізнес

Тетяна Кучер
02/11/2017
Магічний бізнес

Із журналістів у чаклунки

Декілька років тому в містечку на Київщині трапилася незвична історія. Біля міста є Панська гора, де, як вважається, здавна живуть відьми. Коли у місто прийшов новий мер, місцеві мешканки, що називають себе відьмами, почали активно заважати його роботі. Хоча ця історія і завершилася миром, ЗМІ неабияк зацікавилися нею, і слава відьомського містечка ширилася інтернет-просторами. Подруги-журналістки Олеся Остафієва та Алла Козакова, які завжди цікавилися відьомською тематикою, дізналися про цю історію, що врешті надихнуло їх на створення нового формату розважального закладу – відьма-бару. Реалізувати ідею вони взялися у жовтні 2016 року.  

Олеся та Алла ніколи раніше не вели бізнес, тому поділилися ідеєю зі своєю подругою Надією Омельченко, яка мала багаторічний досвід управління підприємствами, добре орієнтувалася у бізнес-процесах. Надія взяла на себе всю операційну діяльність з відкриття майбутнього бару, а Олеся з Аллою почали активно працювати над концепцією.  

Алла згадує, що грошей на реалізацію незвичної ідеї у них було небагато. Її інвестиції дорівнювали вартості однієї подорожі за кордон. Стільки ж інвестували і дві інші співзасновниці. Повернути ці кошти дівчата сподівалися протягом восьми місяців.  

 

Облаштування «потойбіччя»

Спочатку подруги довго шукали приміщення і нарешті у п’ятницю тринадцятого знайшли ідеальне місце для майбутнього закладу – підвальне приміщення на вулиці Бульварно-Кудрявській у центрі Києва. Засновниці розповідають, що саме його оренда та витрати на ремонт з’їли левову частку їхнього стартового капіталу. Раніше там був ресторан, тому кухня вже була оснащена усім необхідним устаткуванням, що суттєво спростило підготовку до відкриття. А от для ремонту засновницям довелося наймати будівельну бригаду, яка фактично перебудувала заклад наново. Особливу увагу приділили декору інтер’єра, адже засновниці хотіли, щоб бар максимально відповідав магічній тематиці. Виявилося, що послуги професійних дизайнерів коштують надто дорого, тому Алла і Олеся звернулися по допомогу до знайомої архітекторки, яка була в захваті від запропонованої концепції. Спільними силами наповнили приміщення майбутнього відьма-бару різноманітними артефактами – книгами, травами, камінням, а під стелею повісили мітлу.  

Ще під час ремонту на вході розмістили банер із написом «Вхід у потойбічний світ. Незабаром відкриття», який став першою рекламною ластівкою – багато людей зацікавилися закладом уже тоді. Після відкриття слава про відьомський бар ширилася містом завдяки друзям засновниць – журналістам, які приходили e бар і робили матеріали та сюжети про нього. Натепер у «Лисої гори» є сторінка у Facebook, але основним інструментом просування проекту засновниці все-таки називають сарафанне радіо. Скуштувати магічні коктейлі заходять відомі киянки – письменниця Лада Лузіна, журналістка Соня Кошкіна, політик Надія Савченко. Спочатку дівчата розраховували лише на жіночу аудиторію, але згодом виявилося, що відьомський бар сподобався і чоловікам – час від часу в закладі можна помітити великі дружні компанії за келихами пива.

Уподобали «Лису гору» і знімальні групи та продакшн-студії, які використовують незвичайний інтер’єр для зйомок ТБ-програм.  

Відьомський патент

Багато часу та уваги Алла та Олеся приділили розробці коктейльної карти, адже коктейлі – ключове для бару. Засновниці розповідають, що створення коктейльної карти з нуля від професійного київського бармена коштує майже $2 тис. У дівчат таких грошей не було, але їм допоміг знайомий бармен, який надихнувся ідеєю і створив перші 13 коктейлів для відьма-бару за символічні $200. Це був творчий процес і кропітка праця, адже необхідно було створити коктейлі, які б органічно поєднували алкоголь і трави, спеціально придбані у професійних травників.  

Нині у коктейльній карті бару, яку засновниці називають картою еліксирів, 34 напої. Деякі з них відрізняються особливою формою подачі – до них гостям пропонують спеціальні магічні ритуали та замовляння.  

Засновниці наголошують, що для них магічна тематика закладу – це не маркетинговий хід. Вони дійсно вірять у те, що роблять, і вкладають у це душу. Відьма-бар працює лише півроку, але користується великим попитом. Тому в планах у дівчат – відкриття подібних закладів, тим паче що вигаданий ними формат вони уже запатентували. Окрім того, нині триває розробка дитячого меню, адже заклад уподобали сім’ї з дітьми. 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x