Маркетингові пастки

Антон Волнянський
16/10/2017
Маркетингові пастки

Світ змінюється дедалі швидше. Стоятимемо на місці – деградуємо. Маркетинг – чудовий набір інструментів, які рухають бізнес вперед. Розуміння ринку, конкурентів, клієнтів, продуктів, які їм продаємо, і тієї цінності, яку вони отримують від взаємодії з нами, – це надто важливі знання, якими має володіти кожний сучасний підприємець. Уже 17 років поспіль я спостерігаю за бізнесменами, і можу сказати, яких типових помилок припускається більшість із них, використовуючи інструменти маркетингу в роботі.

Є гроші – скинулися й побігли. Дорогою з’ясуємо, що до чого!

Навряд чи з’ясуємо. Грамотне планування бюджету та його розподіл на необхідні маркетингові інструменти – запорука успіху.

Які у мене цілі? Заробити бабла!

Мета маркетингу – вплинути на сприйняття клієнта, мета бізнесу – зробити клієнта лояльним. Гроші – це вже результат.

Маркетинг – це купити дешевше, а потім продати дорожче!

Маркетинг – це більше ніж продажі. Маркетингові інструменти використовуються насамперед для формування правильного сприйняття продукту споживачем. Пам’ятайте основний закон роботи з клієнтом: людина заплатить вам за продукт, коли його цінність буде вище за ціну, яку ви встановлюєте. Робіть продукт для задоволення потреб клієнта, а не для власного збагачення.

Що роблять мої конкуренти? Не маю жодного уявлення, у мене і так все чудово продається.

Вивчення конкурентного середовища – один із найважливіших етапів позиціонування бренда. На бізнес впливають усі зовнішні чинники. Важливо знати все про конкурентів – продукти, цінності, території, канали комунікації тощо.

Я 15 років у цьому бізнесі! Що нового ви можете мені розповісти?

Власник бізнесу повинен розуміти необхідність змін. У наш час ринок змінюється надшвидкими темпами. Те, що було інноваційним вчора, сьогодні вже застаріле. Тільки найпрогресивніші підприємці готові змінюватися постійно, вони врешті і стають успішними.

Мій бізнес – це якісні товари за низькими цінами!

Не забувайте про позиціонування – це база, без якої не може бути якості та послідовної комунікації з клієнтами. Часто буває, що в компанії не можуть відповісти на головне запитання: «Наш бренд – це…». Якщо і у вас немає відповіді, швидше її шукайте.

Бренд – це назва і картинка-логотип!

Бренд – основний інструмент нарощування цінності товару та донесення її до споживача. Це набагато більше, ніж просто літери і кольори логотипа. Бренд – це полиця в голові покупця, на якій лежить ваш продукт.

Хочу групу в соціальних мережах! Навіщо? Так у всіх пацанів є, а в мене ще немає...

Інструменти маркетингу необхідно обирати з огляду на особливості товару та аудиторії, а не на тенденції або моду. Якщо ваша аудиторія не має акаунтів у соцмережах, група вам не потрібна.

Я вже десять років так працюю, мені не потрібен веб-сайт.

Іноді треба змінювати свій арсенал маркетингових інструментів, бо постійно з’являються нові. Пам’ятайте – нестандартний підхід може вивести бізнес на новий рівень.

Інновації? Це у Білла Гейтса інновації, а у мене клієнт не змінюється.

Побутує помилкова думка про те, що інновації – це ускладнення. Насправді всі інноваційні продукти – спрощені з урахуванням потреб споживача. Клієнт купуватиме те, що спрощує йому життя та вирішує його проблеми. Інновації – життєво необхідні для розвитку бренда.

Якщо ви з якоїсь абсолютно прикрої випадковості впізнали хоча б одну зі своїх фраз, вам точно до нас, на фестиваль GET. І на мій виступ.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x