
Керівник відділу корпоративних комунікацій мережі клінік Isida Вікторія Калиновська у своєму виступі на конференції WebPromoExperts Students Day поділилася секретами, як створити повідомлення у соцмережі, що працюватимуть на вас. До вашої уваги – найцікавіші міні-кейси, з яких можна дізнатися, як розповідати про переваги вашого бізнесу, залучивши лояльну аудиторію, як інформувати про зміни у клієнтів так, щоб вони залишилися з вами, як привернути увагу користувачів соцмереж за допомогою брендованої продукції та які теми можна використовувати для урізноманітнення свого інтернет-контенту.
Міні-кейс №1. Цільова аудиторія та ефективність контенту
Мета кейсу: розповісти про систему харчування у клініці та привернути увагу до сучасних технологій.
У клініці працює система організації харчування «Таблет» на основі спеціальних технологій виготовлення та доставки їжі. Наприклад, сирне суфле готується за допомогою професійного пароконвектомату. Доставляють страви клієнтам клініки у термотацях та термопосуді. Завдяки особливому матеріалу посуду страви під час транспортування не втрачають своїх якостей.
Щоб привернути увагу до цієї системи, ми розмістили пост в Інстаграмі з фото нашої медсестри, яка приносить бокс зі стравою жінці після пологів. Також ми залучили до обговорення цієї теми лояльну аудиторію (тих жінок, що були нашими клієнтками і куштували страви) і запитали, чи подобається їм система харчування. Завдяки цьому ми отримали високий показник переходів на статтю, багато коментарів та лайків. Але найголовніше, що крім лояльної аудиторії ми залучили потенційних клієнтів, які читали схвальні відгуки у коментарях.
Така «реклама» набагато краща, ніж прямі промоповідомлення про те, що «у нас дуже круте харчування». Словам інших людей, які спробували послугу, вірять більше, ніж саморекламі.
Міні-кейс № 2. Інформування про зміни
Мета кейсу: коректно і системно повідомити аудиторію про впроваджену зміну в клініці та її причини.
Кілька років тому ми скасували можливість обирати лікаря для пологів, оскільки такий підхід створював вірогідність нерівномірного навантаження на фахівців. І знову ми вирішили використати не пост копірайтера, а відгук живої людини. Наша пацієнтка розповіла свою історію: вона дуже переймалася тим, що доведеться народжувати дитину не із знайомим лікарем, а з черговою бригадою. Але всі її страхи розвіялися, пологи пройшли добре, дитина і мама здорові. Цей відгук жваво обговорювався у коментарях. Нашим завданням було коректно відповідати скептичним користувачам соцмереж.
Дуже цінним було те, що багато лояльних клієнтів долучилися до дискусії і виступили адвокатами клініки.
Міні-кейс № 3. Фото та брендована продукція
Мета кейсу: привернути додаткову увагу до клініки користувачів соцмереж.
Одне вдале фото з коротким підписом може охопити набагато більше читачів, ніж довге повідомлення професіонала. Ось, наприклад, один із наших найпопулярніших постів, в якому розміщено фото щойно народжених близнят, яких тримає на руках розгублений батько, поки мама ще в операційній. Це лише одне фото, але воно дуже виразне та емоційне.
Також у соцмережах може ефективно працювати брендована продукція. Багато людей повідомляють про зміни в житті саме в соцмережі, однак не кожен розміщуватиме фото новонародженого маляти. Ми помітили цю тенденцію і розробили брендовану метрику у вигляді візочка, яку знімкують і викладають у ФБ або Інстаграм.
Це нововведення виявилося дуже вдалим. Про те, в якій клініці народилося дитя, ніхто з батьків не розповідає, але на метриці є наш логотип. Тобто ми отримали ще один рекламний напрямок, причому безкоштовний.
(фото - Instagram isidaclinic)
Міні-кейс № 4. Теми для контенту
Мета кейсу: урізноманітнити матеріали на сторінках клініки в інтернеті.
Щоби привернути увагу користувачів до статей, потрібно вийти за межі свого профілю. Наприклад, крім специфічних тем, пов’язаних із пологами та жіночим здоров’ям, ми постимо поради психологів на суміжні теми: якого кольору мають бути шпалери у дитячій кімнаті, які тонкощі догляду за дитиною тощо. Необхідно дотримуватися балансу між іміджевими темами (про наші досягнення), інформативними (календар подій), корисними (для клієнта) та розважальними.
Джерелом різноманітних тем може бути моніторинг Google-трендів, наприклад, народження дитини у королівській родині. Також нас цікавить контент успішних закордонних клінік, який ми опрацьовуємо та використовуємо як базу для своїх матеріалів. Щоб забезпечити успіх контенту, варто розповідати про те, що цікавить не вас, а клієнтів.
Результативність таких кейсів важко виміряти, бо на рішення обрати певну клініку впливає багато чинників. Однак деякі дані все-таки піддаються обчисленню: наприклад, завдяки обговоренню у соцмережах системи харчування на статтю сайту було отримано 1500 переходів, пост-відгук про народження з черговою бригадою спричинив активну дискусію користувачів і отримав 360 лайків, виготовлення брендованої метрики забезпечило безкоштовну рекламу для клініки та підвищення рівня упізнаваності бренда, а різноманітність матеріалів у соцмережах дала змогу охопити більшу аудиторію та утримувати зацікавленість наявної