На межі та за межею

Новий рік — чудовий час, щоб знову переосмислити плани та цілі, помріяти про те, що досі здається неможливим або недосяжним. Саме тому «Будуй своє» підібрав для вас кілька фільмів, герої яких значно розширили межі власних можливостей та назавжди змінили своє життя.

«Продавець» (2009)

Фірма Бена Селлека з продажу старих автомобілів — на межі банкрутства. Що може врятувати бізнес? Бен наймає на роботу експресивного та динамічного продавця Дона Ріді, аби той допоміг фірмі вийти з глибокої кризи. Дон у притаманній йому категорично-епатажній манері ставить перед собою, здавалося б, недосяжне завдання — продати за 1 день 211 автомобілів. І збирається він це зробити не будь-коли, а на День Незалежності. Нагнітаючи хворобливий ажіотаж та граючи на патріотичних почуттях покупців, Дон влаштовує грандіозний розпродаж на честь такого важливого для американців дня.

Так, більшість методів, застосованих Доном для досягнення своєї мети, мало хто ще наважиться повторити. Але за ключову думку «продати можна все, що завгодно, і кому завгодно» критики вважають цей фільм одним з обов’язкових для перегляду тими, хто починає чи розвиває свій бізнес.

— Ми живемо у золотий вік шоу та стриптизу, — впевнений Дон.

«Джеррі Маґуайєр» (1996)

У Джеррі Маґуайєра, спортивного агента, що працює у великій компанії, стався нервовий зрив, після якого чоловік вирішує повністю змінити свій підхід до ведення бізнесу. Він приходить до висновку, що спортивні агенти повинні не тільки полювати за грошима, а мають ще й дбати про своїх клієнтів.

На жаль, керівництву ці новаторські ідеї не до смаку — Джеррі звільняють і забирають усіх його клієнтів. Крім одного — талановитого гравця в американський футбол, але нахабного і вкрай злісного типа Ріді Тідуелла.

Отже, Джеррі постає перед вибором: або далі дозволяти комусь контролювати свою долю, або будувати її самому.

Герой відкриває власну компанію, намагаючись вибити вигідний контракт для свого єдиного клієнта. Зрештою, лише двоє людей, окрім самого Джеррі, вірять в успіх цієї справи — закохана в нього Дороті та єдиний клієнт. Не все й не відразу йде гладко, але обставини не зупиняють Джеррі — він упевнений у собі і твердо знає, чого хоче.

— Може, хтось ще хоче піти зі мною? Ми зробимо відчайдушний переворот у цьому наскрізь прогнилому бізнесі. Ну, хто зі мною? — запрошує, роблячи відчайдушний крок у інше майбутнє, Джеррі.

«Області темряви» (2011)

Ну хто хоча б раз не мріяв про таку «чарівну пігулку», яка дозволяє добитися успіху без будь-яких зусиль? Давайте чесно — всі. Але що станеться, якщо така таблетка дійсно з’явиться? І саме така пігулка потрапила до рук головного героя фільму, зробивши його багатієм майже в один момент.

Ще вчора маловідомий нью-йоркський письменник Едді Морра, який переживає серйозні проблеми в кар’єрі та особистому житті, випадково зустрічає на вулиці свого колишнього шурина Вернона Ганта. Той пропонує йому спробувати якісь чудодійні таблетки під назвою NZT, що значно посилюють ефективність мозку.

Відчуваючи, що йому більше нічого втрачати, Едді погоджується ковтнути пігулку. І вже наступного дня ситуація кардинально змінюється. Зміни йдуть дуже швидко: якість сприйняття, пам’яті, мислення, швидкість дій та працездатність підвищуються у рази.

Ось тільки чи є безкоштовний сир у мишоловці? Фільм відповість на багато запитань щодо постановки цілей та вибору способів розв’язання виникаючих проблем.

— Мало хто знає, як це — стати ідеальною версією самого себе, — з деяким сумом говорить Едді.

«Тріумф» (2005)

Дія цієї стрічки розгортається на початку минулого сторіччя, під час чемпіонату з гольфу. Невідомий молодий аутсайдер робить неймовірне — перемагає абсолютного лідера та чемпіона. Сюжет створено за реальними подіями юності американського чемпіона з гольфу Френсіса Уімета, який у 1913 р. першим в історії, будучи любителем, виграв Відкритий чемпіонат США з гольфу.

Головний герой фільму походить із родини мігрантів, що належить до робітничого класу. Ще у 7-річному віці Уімет відвідав виставку, присвячену легендарному британському чемпіону-гольфісту Гаррі Вардону. Хлопчик назавжди закохується у гольф. Згодом він починає працювати кедді в The Country Club, розташованому через дорогу від його будинку в Бруклайні, штат Массачусетс, і поступово заводить дружбу з іншими кедді. Відзначимо, в ту епоху спорт був доступний лише для багатих, про що Френсісу регулярно нагадує його батько, наголошуючи, що мрії сина ніколи не здійсняться. Але Уімет, незважаючи ні на що, прагне грати в гольф. Він постійно тренується, і навіть вночі у себе в кімнаті продовжує тренування.

Так, цей фільм не про бізнес, він про гольф. Втім, тут показані суперництво, перемоги, віра в себе, воля до перемоги, сміливість використати кожен шанс та перетворитися з невідомого нікому гравця на справжню легенду своєї справи. Хіба не так буває у бізнесі? Хіба без цього можна у будь-якій справі досягти успіху? Саме тому, за оцінками критиків, ця кінострічка увійшла до списку мотиваційних фільмів для підприємців.

— Одного разу все буває вперше, — відкидає всі песимістичні аргументи Френсіс Уімет.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x