НАНОРІВЕНЬ: ТОНКОЩІ ІНФЛЮЕНСЕР-МАРКЕТИНГУ

Ще не всі бренди встигли повністю розкрити переваги роботи з мікроінфлюенсерами, як галузеві інноватори вже активно співпрацюють із наноінфлюенсерами. Існує  думка, що велика кількість підписників означає фактичний вплив на людей. Проте слово від лідера думок з невеликою кількістю фоловерів може мати набагато більший вплив, ніж від того, в кого сотні тисяч підписників. Причина тенденції співпраці з наноінфлюенсерами — їх високий вплив на свою аудиторію.

ХТО ТАКІ НАНОІНФЛЮЕНСЕРИ?

Наноінфлюенсери — це користувачі Instagram, у яких від 1000 до 10000 підписників. Їх аудиторія невелика, нішева й дуже активна. Акаунти наноінфлюенсерів візуально не сильно відрізняються від сторінок звичайних користувачів Instagram, справляючи враження «сусідського хлопця» або доброї знайомої. Провідні бренди усвідомили цінність цієї нової тенденції і вже включили наноінфлюенсерів у свої маркетингові стратегії.

Переваги від співпраці з цією групою лідерів думок:

  1. У них більш тісні стосунки зі своєю аудиторією

Наноінфлюенсери встановили з аудиторією хороший діалог й особистісне спілкування. Це створює відчуття інтимності і має набагато привабливіший вигляд для підписників, ніж акаунти далеких зірок-мільйонників. Наноінфлюенсери з більшою ймовірністю дадуть відповідь майже на кожен коментар, більш того, вони не просто кидають «помітну фразу», а дають суттєву відповідь або ставлять запитання, щоб краще зрозуміти своїх підписників. Вони знають найбільш лояльних з них і люблять спілкуватися зі своїми фоловерами. В результаті ці зв'язки призводять до вищої залученості та довіри з боку аудиторії.

      2. Високий рівень залученості наноінфлюенсерів

Згідно з нещодавнім звітом State of Influencer Marketing 2019 від HypeAuditor, рівень залученості наноінфлюенсерів у два рази вище, ніж в інших лідерів думок. Він має великий вплив на охоплення: чим вище залученість, тим більше підписників інфлюенсера побачать спонсорський пост. До того ж, це означає, що вони мають більш високу досяжність, тому вартість реклами та взаємодії буде набагато нижче.

        3. Люди довіряють наноінфлюенсерам

Більшість підписників вважають їх своїми друзями. Нещодавнє дослідження показало, що якщо рішення вимагає досить невеликих витрат часу, грошей або зусиль (роздрібна торгівля, ресторани, туристичні послуги тощо), споживачі схильні більше довіряти тим, кого вважають своїми друзями або близькими знайомими.

Наноінфлюенсери більш обережні при виборі продукту або послуги для реклами, оскільки не хочуть розчаровувати підписників. Це дає величезну перевагу — продукт бренду буде схвалений аудиторією через усталену довіру до блогера.

        4. Нішевість

Більшість наноінфлюенсерів мають тенденцію робити свій контент нішевим і специфічним. Тому маркетингова кампанія з наноінфлюенсерами дозволяє брендам охопити різні сегменти і краще позиціювати свою продукцію. Це дозволяє робити рекламні оголошення унікальними і придатними для кожного з сегментів.

Крім того, співпраця з лідерами думок з невеликою кількістю підписників — хороший спосіб протестувати продукт або послуги в новій ніші, оскільки аудиторія наноінфлюенсерів добре реагує, а самі наноінфлюенсери можуть передбачити потенційний зворотний зв'язок. Ця територія допоможе дослідити новий ринковий простір.

        5. Наноінфлюенсери можуть дати конкурентну перевагу

У більшості випадків бренд не знайде реклами своїх конкурентів в Instagram-акаунті наноінфлюенсера.

        6. Це дешево

У таких лідерів думок не так багато запитів від брендів, тому вони раді поговорити про бренд в обмін на його продукт або послугу. За даними  SocialPubli, тільки 44% наноінфлюенсерів віддають перевагу грошовим компенсаціям. Більшість постів з хештегом #ad, які можна знайти в їхніх акаунтах, були відзначені як співпраця за бартером.

        7. Бонус у вигляді користувацького контенту

Бренд може використовувати згадки наноінфлюенсерів у своїх соціальних мережах або на веб-сайті в якості користувацького контенту (це потрібно зазначати в контракті). Крім того, коли наноінфлюенсер тегає бренд на своїй сторінці, є велика ймовірність, що його аудиторія почне стежити за акаунтом компанії.

         8. Легке масштабування

Працюючи тільки з великими інфлюенсерами, бренд не зможе нескінченно розширювати своє охоплення. З наноінфлюенсерами вийде сегментувати ринок і краще персоналізувати кампанії. Ця стратегія ефективніша, коли є обмеження в часі та бюджеті. Також вона знижує ризики і втрати від невдалої або неефективної маркетингової кампанії.

Коли бренд розділяє аудиторію на основі ключових характеристик і персоналізує свої стратегії, у нього набагато більше шансів на успіх, ніж якби створювалася загальна маркетингова кампанія для інфлюенсера-мільйонника.

ЯК СПІВПРАЦЮВАТИ З НАНОІНФЛЮЕНСЕРАМИ?

  1. Надіслати продукти для огляду

Наноінфлюенсери не розпещені угодами з брендами, тому вони в більшості випадків із задоволенням погоджуються на співпрацю, щоб отримати продукцію бренду безкоштовно. Бізнес може витратити свій маркетинговий бюджет на співпрацю з 20 наноінфлюенсерами і охопити ширшу аудиторію, ніж якби витратив ту ж суму на роботу з одним мегаінфлюенсером.

      2. Надавати купони та знижки

Бренду по потрібно мати постійних підписників у своєму профілі Instagram, щоб отримати максимальну вигоду зі своєї дисконтної кампанії – можна працювати з наноінфлюенсером, який розповість своїм фоловерам про акції. При цьому, пропонуючи таким лідерам думок можливість поділитися знижкою, бренд дає можливість підвищити залученість підписників. А це допоможе блогерам розширити свої аудиторію, щоб із часом отримувати більше пропозицій брендів.

      3. Стати спонсором giveaway

За останні кілька років giveaway-розіграші в Instagram стали потужним інструментом підвищення залученості та довіри. Вони допомагають зацікавити більше підписників, тому деякі наноінфлюенсери організовують такі конкурси, щоб взаємодіяти зі своїми фоловерами. Однак наноінфлюенсери не мають великого бюджету, щоб пропонувати дорогі подарунки учасникам giveaway. Стати спонсором таких розіграшів  — це перевірений спосіб встановити зв'язок з лідером думок і отримати бізнес-результати.

     4. Запросити наноінфлюенсера стати послом бренду

Перш ніж працювати з наноінфлюенсером, варто обговорити можливість використання зображень, що представляють продукт бренду, як контенту для користувача.

ЯК ОБРАТИ НАНОІНЛЮЕНСЕРА?

Якщо вашою метою є значна впізнаваність бренду або масові продажі, то варто залучати мегаінфлюенсерів в основну стратегію. Співпрацюючи з наноінфлюенсером будьте готові, що результати не будуть вражати одразу. Цей варіант доречний для малого та середнього бізнесу з невеликим бюджетом.

Постає питання, як обрати відповідного наноінфлюенсера? Один з варіантів – шукати в Інтернеті людей, які публікують інформацію про бренд у соціальних мережах. Чи є в них відповідна аудиторія? Чи є в них попередній досвід співпраці з брендами? Якщо так, яка частота брендованого контенту в їх акантуах? Як реагує аудиторія? Як реклама працює у порівнянні з органічним вмістом?

Відповіді на ці запитання будуть швидким способом вивчити залученість та проаналізувати, наскільки аудиторія інфлюенсера має відношення до цільового ринку бренду. Варто дивитися на наявність справжніх коментарів (це персональні коментарі, які стосуються посту та розрізняються за довжиною). При цьому потрібно звернути увагу на взаємодію наноінфлюенсерів з ними. Ось ще декілька факторів, які варто врахувати:

         • Якість контенту

Уважно подивіться на роботу наноінфлюенсера, щоб визначити tone of voice, зміст і візуальну якість. Рекламні пости мають бути зроблені добре, але при цьому виглядати щиро. Варто переконатися, що контент інфлюенсера якісний і відповідає іміджу і цілям бренду.
 
          • Залучення

Це ключовий показник при виборі будь-якого інфлюенсера для маркетингових кампаній. Рівень залученості можна розрахувати, розділивши загальну кількість репостів, коментарів, лайків та кліків, отриманих постом, на кількість людей, що переглянули пост. Менша кількість підписників наноінфлюенсера означає більш високу органічну активність. Залученість часто визначається якістю тексту, зображення або відеопублікації і залежить від того, чи звучить воно оригінально і чи є справжнім.
 
         • Актуальність аудиторії

Варто шукати інфлюенсера з тієї ж цільовою аудиторією, що і бренд.

КОНТРОЛЬ НАНОІНФЛЮЕНСЕРА ТА ДОПОМОГА ВІД БРЕНДУ

При створенні, управлінні та реалізації кампанії з таким лідером думок, варто:

Зрозуміти його голос. Бренду не потрібно бути строгим з вимогами і тим, як наноінфлюенсер спілкується зі своєю аудиторією. Він краще знає її і розуміє, які повідомлення матимуть ефект. Підписники, в свою чергу, можуть помітити, якщо публікації блогера стануть неприродними.

Співпрацювати з наноінфлюенсером при створенні повідомлень. Варто дозволити йому вибрати креативний напрям, який працює краще за все. Контент, який здається написаним за сценарієм, призведе до зниження залученості.

Допомогти йому зрозуміти бренд. Щоб наноінфлюенсер краще зміг це зробити, потрібно ділитися цілями кампанії, місією та стилем бренду.

Відстежувати вплив наноінфлюенсера на маркетингову кампанію. Для цього необхідно контролювати KPI в залежності від продукту та calls-to-action. Ці показники можуть включати кількість покупок, реєстрацій, трафіку або завантажень.

Більше інформації про те, як створити і зберегти позитивний імідж бренду, — в онлайн-курсі «PR-стратегія для малого бізнесу»  від «Будуй своє».

 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x