Неймовірні рослини та де їх шукати

Тетяна Кучер
22/09/2017

Киянки Василіса Барбул та Валерія Галич вирішили, що привнести більше тепла і краси в українські домівки можна за допомогою живих рослин. Окрім естетики це ще й озеленення домівок і міст.

У вас буде рослина

Василіса була генератором ідеї створення бізнесу із озеленення, вона завжди із захопленням розводила рослини, навчалася на спеціалізованих курсах, багато читала. А Валерії подобався дизайн та декор, вона мріяла про власну справу в цій сфері. Рік тому подруги об’єднали зусилля та створили бренд “Хай росте!” – майстерню живих рослин у горщиках ручної роботи.

Аналіз ринку та конкурентів засвідчив, що аналогів їхньої ідеї поки немає в Україні. Мізкуючи над назвою і гаслом, дівчана вигадали влучне: “У вас буде рослина!”. 

Від самого початку співзасновниці розподілили між собою обов’язки: Валерія опікується розвитком бренда (просуванням у соцмережах, рекламою, пошуком нових можливостей та клієнтів) та розробляє дизайн горщиків. А Василіса контролює всі процеси, пов’язані з рослинами: закупівля матеріалів, висадження рослин та догляд за ними.

Перші півроку дівчата працювали удвох, навіть замовлення розвозили самі. Згодом клієнтів побільшало, тому найняли кур’єра та двох співробітниць. Про гроші дівчата говорять неохоче, однак наголошують, що стартові інвестиції в проект - це їхні власні кошти. Все витратили на інструменти та сировину – рослини, землю, добрива, горщики. Згодом додалися нові статті видатків – упаковка, брендована канцелярія, робочий телефон, зарплата співробітникам.

Екологічна краса

Всі зароблені кошти засновиці реівестують у справу. Просувають компанію здебільшого через Facebook та Instagram, де за рік існування бренд привернув увагу восьми тисяч фоловерів. Основним каналом просування і комунікації з клієнтами Валерія вважає Instagram: його активно використовує основна цільова аудиторія – молоді дівчата, які люблять красу і затишок та стежать за трендами. 99% замовлень “Хай росте!” отримують саме через Instagram. Валерія наголошує, що бренд не використовує платну рекламу взагалі, зосереджуючись лише на власних силах і креативі.

Найбільшим попитом серед усіх рослин, за словами підприємниць, є заміокулькас або ж доларове дерево. Молодь часто обирає сукуленти, бо вони дуже стильні, сучасні та невибагливі, а старші клієнти люблять великі хатні рослини на кшталт пальм та фікусів.

Компанія почала розвивати додатковий напрям – пропонує пакет послуг по озелененню квартир, будинків, офісів та шоурумів.

Засновниці наголошують, що основна цінність їхнього бізнесу – індивідуальний підхід. Кожна рослина, горщик або план по озелененню підбирається з урахуванням всіх побажань клієнта та найдрібніших деталей – зовнішнього вигляду рослини,місця, де її планують поставити.

Окрім того, Валерія та Василіса сподіваються, що проект стане рушійної силою змін у суспільстві, адже озеленення міст в часи урбанізації, особливо в нашій країні – це актуальна тема. Живі рослини не тільки додають затишку в домі, а і сприяють відповідальнішому ставленню людей до навколишнього середовища.

Серед клієнтів “Хай росте!” - киянки, що також активно розвивають свій бізнес. Квіти і рослини в дизайнерських горщиках полюбляють Лєра Бородіна і Сабіна Мусіна (співзасновинці сервісів OhMyLook і Gbar) та засновниця “Кураж базару” Альона Гудкова.

Нині у бренда новий етап - відкриття магазину з майстернею і кав’ярнею. Там клієнти зможуть придбати готовий товар, або ж обрати рослину та випити кави, поки майстри оформлять горщик. Окрім цього, планують проводити тематичні майстер-класи з озеленення. Водночас ведеться розробка сайту, де можна буде обрати рослину або ж замовити послугу з озеленення.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x