Новорічний локдаун та скасування книги обліку для ФОПів: огляд новин грудня-2020

огляд новин грудня-2020

У грудні пандемія коронавірусу продовжила впливати на бізнес. Цього місяця влада ухвалила рішення про новий посилений карантин для громадських закладів у січні 2021 року. 

Також було розпочато видачу одноразових компенсацій для постраждалих від карантину ФОПів у розмірі 8 тис грн. На кінець місця у програмі «Дія» було зареєстровано понад 200 тисяч заявок від підприємців. 

Локдаун у січні. Кого торкнеться? 

У грудні-2020 Кабінет міністрів ухвалив рішення про посилений карантин, який діятиме з 8 по 24 січня 2021 року  

Буде заборонена робота наступних закладів:

  • кафе, бари, ресторани (крім доставки і замовлень на винос);
  • ТРЦ (крім магазинів з товарами першої необхідності);
  • установи культури, фітнес-зали, басейни і салони краси;
  • продовольчі та непродовольчі ринки.

Ресторани працюватимуть тільки на доставку, а потрапити в перукарню або салон краси можна буде лише за попереднім записом. Громадський транспорт працюватиме у звичайному режимі. 

Під час локдауну забороняється відвідувати навчальні заклади (крім дитячих садків) і проводити будь-які масові заходи, крім офіційних спортивних змагань, але без глядачів.

Закон про підтримку бізнесу під час карантину

Закон про підтримку бізнесу під час карантину

Президент України Володимир Зеленський підписав прийнятий раніше Верховною Радою закон про підтримку людей і бізнесу. Фінансування надходитиме із коштів COVID-фонду, які закладено в держбюджеті за 2021 рік. 

Передбачені наступні витрати: 

  • одноразова матеріальна допомога застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їхньої діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів (потрібно до 10 млрд грн);
  • одноразова матеріальна допомога суб’єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників (до 2 млрд грн);
  • одноразова компенсація суб'єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих осіб (до 1,5 млрд грн).

Станом на 17 грудня програма «Дія» отримала 200 624 успішних заявок на виплати ФОПам і найманим працівникам одноразової допомоги у 8 тисяч гривень. Подача документів по цій програмі триватиме до 31 грудня 2020 року.

Туроператори зобов’язані вказувати ціну на тури у гривні

Тимчасова адмінколегія Антимонопольного комітету (АМКУ) рекомендувала туристичним операторам вказувати вартість турів на своїх сайтах у гривні без власного курсу валют. 

За словами представників АМКУ, в разі невиконання рекомендацій оператори змушені будуть платити штраф.

У туристичних операторів є 10 днів на приведення цін на сайтах та інших інформаційних матеріалах до вимог конкурентного законодавства. 

Кількість вакансій зросла. Вперше після двох місяців спаду 

Вперше за останні 2 місяці кількість вакансій почала зростати. У топі пропозицій робочих місць – робота для фармацевтів, автослюсарів, інтернет-маркетологів, швачок та кур’єрів. Про це повідомляє Опендатабот з посиланням на дані порталу з пошуку роботи Work.ua. 

Більше за всіх падає кількість вакансій у сфері заходів громадського харчування: офіціанти, кухарі, бариста, продавці пива, а також такі спеціальності, як складальники, експедитори, прибиральниці, комплектувальники та різноробочі.

Для бізнесу запровадили штрафи за відсутність масок 

Для бізнесу запровадили штрафи за відсутність масок 

Верховна Рада прийняла закон про штрафи для бізнесу за відсутність масок. Згідно із документом, посадовим особам державної санітарно-епідеміологічної служби, головним державним санітарним лікарям та їхнім заступникам надаються повноваження штрафувати суб'єктів господарювання. 

За пропуск осіб в громадські будинки/транспорт під час карантину без засобів захисту, що закривають ніс та рот, та за обслуговування підприємцями чи працівниками суб’єктів господарювання без засобів захисту передбачено стягнення штрафів на суму 3400-5100 грн.  

ФОПи можуть не вести книгу обліку доходів 

Набрала чинності постанова правління НБУ, яка спрощує ФОПам ведення касових операцій у гривні шляхом скасування книги обліку доходів. 

ФОПи – платники єдиного податку I та II груп та платники єдиного податку III групи, які не є платниками податку на додану вартість, вестимуть облік у довільній формі (паперовій або електронній), помісячно відображаючи отримані доходи. 

Зниження ПДВ для деяких видів агросектору 

Верховна Рада ухвалила закон про зниження ставки ПДВ для певних сфер агросектору із 20% до 14%. Зменшена ставка діятиме для операцій з поставки і ввезення в Україну великої рогатої худоби, живих свиней, незбираного молока, пшениці, жита, вівсу, кукурудзи, соєвих бобів, насіння ріпаку та деяких інших культур.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x