Одяг для душевної гармонії

Євгенія Козловська
15/03/2018
Одяг для душевної гармонії

«Плаття – це не лише виріб із тканини, воно може міняти настрій», – переконана Інна Павлічук, засновниця бренда Tuba-Duba. Ми поспілкувалися з Інною про пошук ідеального одягу, про подорож до Індії, про плаття, що чудово підходить для медитації, та про організацію команди інтуїтивним методом. 

 

 

Індія та два рюкзаки тканини

Два роки тому Інна була в Індії з немовлям. Вона хотіла виглядати красиво, але не докладати до цього багато зусиль. Тому їй був потрібен одяг, що був би зручним для годування дитини та не надто відкритим. Якось подруга показала їй тканину тубу: можна було  лише прорізати дві дірки для рук – і виходило плаття без жодного шва.  

Інна розмістила своє фото у цьому платті у Facebook, і багато її друзів були у захваті від нього та почали просити привезти їм таку тканину. «Першою моєю інвестицією у майбутній бізнес були 1000 доларів, на які я накупила тканини для знайомих та друзів. Везла їх до Києва у двох рюкзаках», – згадує Інна. 

Тканину тубу виготовляють на спеціальних верстатах, які тчуть по колу. Її виробляють не лише в Індії, але, оскільки в Індії вона дуже якісна та легка, шукати деінде не було сенсу. До того ж сувенір з Індії може бути чудовим подарунком для поціновувачів індійської культури. 

Спочатку Інна та її сестра лише продавали ці тканини. Туби були дуже популярними: за день дівчата могли продати до 20 відрізів. Фактично бізнес одразу почав давати прибуток, тому Інна вирішила перетворити продаж тканин на виготовлення одягу.

А назву бренда підказав чоловік Інни, який допомагав жінкам. Підприємниці хотіли щось жіночне, ніжне на кшталт Suryadress (сонячні сукні), а він кепкував: мовляв, продаєте туби, то так і назвіть. Назва Tuba-Duba виявилася непоганим маркетинговим ходом: вона незвичайна, її легко запам’ятати. 

 

Про нюанси організації команди

«Кістяк команди – чотири людини, – розповідає Інна. – Решта  приходить, якийсь час працює з нами, вкладає у бренд щось нове і йде далі своїм шляхом». Влітку в компанії працювало 13 людей. 

Команда Tuba-Duba схожа на бірюзову організацію. (За класифікацією доктора психології Клера Грейвза, це успішна організація, у якій співробітники мають велику свободу в ухваленні рішень та надзвичайно важливі цілі й цінності.) Кожен у Tuba-Duba бере участь в управлінні, може висувати ідеї та ухвалювати рішення. Інна каже, що вона дуже емоційна і до організації бізнесу підходить інтуїтивно, навіть бізнес-плану не має. Натомість у команді є система цінностей: любов до покупців, продаж виробу як процес дарування радості, турбота про планету, прагнення зменшити бездумне споживання. Засновниця мріє про можливість приймати назад використаний одяг для утилізації та перероблення. А поки дівчата роздають охочим шматочки тканини, які залишаються під час пошиття, для лялькового одягу та хендмейду. Таким чином вони намагаються зменшити кількість сміття на планеті. 

Така система має і деякі мінуси: Інна згадує, що на початку осені довелося розпрощатися з декількома чудовими людьми. Адже, щоб така велика команда злагоджено працювала, потрібно організувати швидку комунікацію, а це теж забирає багато часу. На той момент продажі скоротилися (бо основні сплески цікавості до товарів – це літо та новорічний сезон), і платити зарплатню було просто нерентабельно. Тому зараз, якщо багато роботи, знаходять співробітників на аутрсорсингу. Компанія співпрацює з міні-цехом та декількома швачками для виконання індивідуальних замовлень. 

 

Про рекламу та нові моделі 

Дівчата не організовували потужних рекламних кампаній: найкраще працює сарафанне радіо та соцмережі. Люди досі приходять до них переважно за рекомендацією. «Ми хочемо покращувати душевний стан людей за допомогою одягу, – ділиться Інна. – Навіть створили колекцію «Дхарма», якою намагаємося донести основні ведичні цінності: чесність, ненасильство, стійкість, спокій... У цьому одязі можна медитувати: він швидко поверне до рівноваги та душевної гармонії».

Моделлю для рекламної фотосесії самурайської колекції стала Катя Чілі: вона підтримала проект, бо їй імпонують ідеї материнства, роботи над собою, природності. 

Ескізи нових моделей Інна створює сама, інколи це роблять інші члени команди. Потім конструктор-модельєр розробляє лекала і шиє зразок. Зараз із безшовними тканинами працюють менше: подорожчала доставка з Індії і хочеться чогось нового, але ідея про мінімум швів зберігається. Після фотосесії зразка дівчата аналізують попит, залежно від якого моделі шиють зразу або, особливо якщо тканина дорога, чекають на конкретне замовлення. 

Сьогодні товар продається через сайт, соцмережі, акаунт на Etsy. Також уже дев’ять місяців працює власний шоу-рум бренда. Дівчата також співпрацюють з іншими шоу-румами, але Інна не впевнена, що це найкращий варіант: оскільки сторонній торговельний майданчик бере комісію, покупець має заплатити на 30-40 % більше від вартості товару, а це не всім по кишені. 

У планах на майбутнє – знайти зручніше приміщення для шоу-руму та розробити нові моделі, надавши їм ще більше індивідуальності. 

Підприємцям-початківцям Інна радить слухати серце та шукати ту справу, яка даватиме не лише гроші, а й задоволення, тоді труднощі долати буде набагато легше.
 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x