Підприємці змалечку

Наймолодший бізнесмен в історії, про якого писали ЗМІ, – канадієць Райан Рос, який у три роки влаштував у дворі курячу ферму і заробляв на ній більше за батьків. Сьогодні Райану 16 років, у нього чималі статки, які інвестує у нерухомість. Марк Цукерберг заробив свій перший мільйон у 23 роки, засновник SnapChat Еван Шпігель – у 24, а юний шотландець Фрезер Доерті, який постачає джеми в усі супермаркети Великої Британії, став мільйонером у 16.

Бажання розвивати власну справу і підприємницький талант поза віком. Сотні підлітків у всьому світі відкривають інтернет-магазини, розробляють мобільні додатки, вигадують нові механізми та технології. Сучасний юний підприємець – це мікс із знань, неймовірної енергії та креативності. Українські юні генії не відстають – створюють новаторські рішення для 3D-технологій, довкілля та енергетики. Познайомитися з деякими можна на конференції «Завтра__2037», що відбудеться 7 жовтня.

Дмитро Лопушанський (15 років, Львів)

Ідея стартапа UnderControl (додатка, який не дозволяє користувачу прокрастинувати) виникла у школяра Дмитра Лопушанського, коли він зрозумів, що надто багато часу проводить онлайн. Навчаючись у GoITeens, інноваційній освітній платформі для підлітків, він почав працювати над цим ґрунтовніше і згодом представив розробку на пітчингу серед інших учасників GoITeens.

Поки що основна мета хлопця – втілити свій проект у життя та запустити додаток. Він досліджує мобільні платформи, вчиться працювати з відео, збирається запускати свою соцмережу. Дмитро планує навчатися у Німеччині, а потім працювати в одній із найпрестижніших IT-компаній у світі.

Михайло Литовченко, (19 років, Дніпро)

Студент Київського політехнічного інституту створив та запатентував проект морської модульної електростанції, яка перетворює енергію хвиль на електричну і до того ж опріснює морську воду. Цей механізм може слугувати за хвилеріз. Нині на заводі у Дніпрі юний винахідник працює над створенням промислового зразка станції, який планує завершити у жовтні 2016 року.

Михайло має детальний бізнес-план, він збирається представляти свій проект на інвестиційних конкурсах, на яких можна отримати гроші на розробку в галузі «хвильової» енергетики.

Олександр Бузін (17 років, Київ)

Старшокласник із Києва захоплюється 3D-візуалізацією. Він розробив WhitestormJS 3D web framework – технологічне рішення, яке дозволяє легко створювати 3D-сайти та додатки, що працюють у браузері. Свій проект Олександр представив на міжнародному конкурсі молодих вчених Intel ISEF, де посів третє місце у категорії «Програмне забезпечення». Торік проект також переміг на конкурсі стартап-проектів Sikorsky Challenge. Розробка Олександра дозволить у майбутньому значно розширити можливості веб-дизайну.

Єлизавета Годовикова (15 років, Київ)

Єлизавета цікавиться програмуванням та інноваційними технологіями, вивчає мову програмування python. Один з її проектів – розробка чат-бота FunFood, своєрідного помічника для кухні, який контролюватиме наявність інгредієнтів для страви та процес приготування їжі. Окрім того, Єлизавета – автор проекту Waste Manager. Це пристрій, який встановлюється на сміттєві баки, контролює рівень їхнього наповнення та надсилає інформацію про це у комунальні служби, які прибирають сміття. Також система прокладає маршрут для автомобілів цих служб, що дозволяє оптимізувати їхню роботу та витрачати менше пального. Waste Manager вже вразив журі на конкурсі інноваційних проектів «Чисті вулиці».

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x