Підприємництво з турботою про світ

Соціальні бізнеси – це бізнеси, мета яких не лише збільшувати прибуток, а й вирішувати певні проблеми у суспільстві: екологічні, охорони здоров’я, захищеності малозабезпечених верств, гендерні, доступу до технологій тощо. Оскільки це все-таки бізнес, то його фінансові показники та рух коштів мають відповідати очікуванням та бути стабільними у довгостроковій перспективі. Це доволі непросте завдання, проте у світі багато компаній, які успішно вирішують його у різний спосіб.

 

Baron Fig: продав ноутбук – посади дерево

Модель: плата за товар як субсидування екологічних завдань
Американська компанія Baron Fig намагається зменшити споживання паперу, створюючи ноутбуки високої якості, які відповідають потребам і очікуванням професіоналів та любителів. До того ж Baron Fig зобов’язалася садити дерево на кожен проданий ноутбук. Таким чином компанія сприяє розвитку екологічної свідомості, відповідальності та подоланню негативного впливу виробництва на довкілля. Вона вже посадила приблизно 53 тис. дерев у 30 країнах.

 

Компанія Shop: марним втратам – ні

Модель: посередництво з метою запобігання втрат у ланцюгу постачання продуктів
Коли продукти проходять складний шлях від виробника до споживача, утворюються надлишкові запаси, які призводять до заморожування коштів або до прямих втрат. Британська компанія Shop працює з роздрібними торгівцями, виробниками та брендами, щоб у будь-якому випадку доставити якісну їжу споживачам. Shop перерозподіляє надлишок харчів через мережеві або автономні магазини та сервіси інтернет-доставки, пропонуючи привабливі умови компаніям харчової промисловості та службам екстреної допомоги. Магазин зупиняє марну витрату понад 30 тис. тонн їжі щороку, що вигідно її клієнтам та споживачам. 

 

State Bags: рюкзаки для дітей з неблагополучних районів

Модель: плата за товар як субсидія для групи, яка її потребує + просвітницька робота за допомогою місцевих громад
Рюкзаки State Bags створені не лише для продажу, а й для задоволення потреб американських дітей, які живуть у кримінальних, нетряних  районах. На кожен придбаний рюкзак State Bags доставляє у ці райони рюкзак з усім необхідним для навчання приладдям. До того ж компанія залучає до своєї ініціативи громади цих районів та навчає їх. Так, рюкзаки роздають команди Packmen і Packwomen, члени яких самі колись жили в неблагополучних районах, але успішно  подолали труднощі та живуть здоровим життям. Отже, State Bags не лише надає дітям необхідні для навчання речі, а й сприяє обізнаності громад, де живуть ці діти, та просуває успішний досвід, щоб допомогти іншим.

 

Warby Parker: окуляри для людей із проблемами зору

Модель: плата за товар як субсидія + навчання групи людей, яка його потребує
Мета Warby Parker, бренда окулярів, полягає в тому, щоб вирішити проблему 703 мільйонів людей, які не мають доступу до окулярів. А гарна пара окулярів може збільшити продуктивність людини і дохід її та компанії, у якій вона працює. На кожні придбані окуляри Warby Parker платить суму, яка дорівнює їх вартості, некомерційній організації Vision Spring для виробництва ще однієї пари окулярів. VisionSpring, у свою чергу, продає окуляри споживачам або компаніям у країнах, що розвиваються, щоб стимулювати там підприємництво. 
Також ці неприбуткові організації забезпечують навчання людей у країнах, що розвиваються, щоб надати можливість базової перевірки зору та продажу окулярів у громадах цих країн за доступними цінами. Таким чином у цих країнах зростає обізнаність щодо догляду за зором, а також полегшується доступ до базових послуг у цій сфері. Натепер Warby Parker забезпечила окулярами понад мільйон людей, яким вони потрібні.

 

Helpfreely: купуйте, допомагаючи

Модель: пожертвування під час онлайн-купівлі
Покупці інтернет-магазину Helpfreely допомагають неприбутковим організаціям або особам на свій вибір. Люди купують товар за його звичайною ціною з відсотком, що йде на пожертвування. Інтегрована онлайн-мережа уможливлює пожертвування без додаткових витрат. Мета магазину – матеріально підтримати тих, кому це потрібно, підвищити соціальну свідомість людей та надати їм можливість обрати тих, кому вони хочуть зробити добро.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x