Підтягуємо знання: ІТ

Якщо ви бажаєте започаткувати власну справу в IT-галузі та зрозуміти, які інструменти для цього потрібні, тоді читайте, дивіться та слухайте.

Книги

The Age of Cryptocurrency by Paul Vigna and Michael J. Casey

Ця книга про явище, яке перевернуло уявлення людей про валюту догори дриґом – біткоїн. Ви знатимете, хто і навіщо його вигадав, які його функції та яке майбутнє чекає на нас, коли ми житимемо у світі криптовалют.

Big Data: A Revolution That Will Transform How We Live, Work, and Think by Viktor Mayer-Schönberger, Kenneth Cukier

Ця книга про плюси та мінуси великих даних. Стане у пригоді тим підприємцям, якi хочуть розвивати власну справу в ІТ-галузi.

The Inevitable by Kevin Kelly

Автор розмiрковує, як змiниться свiт за 30 років, зважаючи на те, як нові технології трасформують сьгодення. Віртуальна реальність, інтернет речей, цифрова економіка – усе це вплине на подальший розвиток людства, економік та бiзнесів.

Superintelligence: Paths, Dangers, Strategies by Nick Bostrom

Автоматизацiя працi, роботи, розумнi девайси – усе це складники штучного iнтелекту, який людство вiдчайдушно намагається створити. Але ми досі не розуміємо, що таке інтелект та чи буде безпечним його штучно створений аналог.

Countdown to Zero Day: Stuxnet and the Launch of the World’s First Digital Weapon

Комп’ютерний вірус Stuxnet став першим промисловим вірусом, який уразив іранську атомну станцію. Після цього стало зрозуміло – жодне підприємство не у безпеці. Історія появи новітньої кібер-зброї, її вплив на економіку, а також методи захисту від неї – у цій книзі.  

Фільми

Глибоке павутиння / Deep Web

Документальний фільм розповідає, що таке “даркнет” та чому його потрібно уникати. Це історія про те, як судили Росса Ульбрихта, власника підпільного торговельного майданчика Silk Road. Режисер торкнувся теми даркнету, біткоїнів, криптовалют. Закадровий текст читає Кіану Рівз, який у вільний від акторської роботи час є великим біткоїн-ентузіастом. Стрічка стане у пригоді всім, хто цікавиться темою криптовалют.

Завантаження. Справжня історія інтернету / Download: The True Story of the Internet

Науково-популярний серіал про те, як інтернет змінив наше життя. Усі чотири серії з Джоном Хейлманом варто подивитися хоча б тому, що неймовірні історії розповідають самі герої.

Революційна ОС

Це документальне кіно про хакерів, які повстали проти Microsoft і започаткували рух open source і free software. У фільмі представлені інтерв'ю із відомими хакерами і ІТ-підприємцями, а саме: Річардом Столлменом, Майклом Тіменом, Лінусом Торвальдсом, Ларрі Аугустином, Еріком Реймондом, Брюсом Перенсом, Френком Хекером та Браяном Бехлендорфом. Стрічка пояснює, чому потрібно користуватися опенсорс-проектами і чому вони корисні для бізнесу.

П’ята влада

Фільм заснований на реальних подіях про спробу викрити державну корупцію і брехню влади, яка перетворила інтернет-стартап Wikileaks в один із найвідоміших і обговорюваних цифрових майданчиків 21 століття. Стрічка піднімає болючі питання кібербезпеки, а також інформаційного захисту.

Кібер/Blackhat

Сюжет стрічки нехитрий: у недалекому майбутньому провідні науковці з США та Китаю об'єднуються, щоб запобігти потужній кібератаці. Заради цього із в'язниці навіть випускають відомого хакера. Режисер співпрацював з фахівцями з інформаційної безпеки, щоб якомога точніше відтворити технічні нюанси.

Медіа

ain.ua

Українське видання про технології та телеком.

securitylab.ru

Тематичне онлайн-видання про кібербезпеку.

techcrunch.com

Найкраще англомовне видання про технології.

habrahabr.ru

Блог компанії КРОК про інформаційну безпеку. На Habrahabr.ru можна знайти багато тематичних блогів про різні напрямки ІТ.

cioneer.com

Блог компанії CIOneer про ІТ-менеджмент, побудову інформаційної системи компанії тощо.

TED Talks

Лорі Фейт Крейнор: Що не так із вашим п@р0лем? 

У цій розмові TED Лорі Фейт Крейнор розповідає про своє дослідження щодо того, якими паролями користуються люди. Крейнор наголошує на поширених помилках при створенні паролів та ділиться інформацією, які механізми використовує хакер, щоб отримати доступ до ваших аккаунтів.

Переглянути тут

Девід МакКендлесса: Краса візуалізації даних

Девід МакКендлесса перетворює складні масиви даних на зручні діаграми. Він стверджує, що інформаційний дизайн як інструмент пошуку загальних закономірностей і зв'язків у даних може перевернути наше сприйняття світу.

Переглянути тут

Беттіна Варбурґ: Як блокчейн радикально трансформуватиме економіку

Беттіна Варбурґ розповідає, що таке блокчейн та як ця технологія змінить економіку, трансформуватиме банки та адміністративні установи, сприятиме торгівлі, а також поставить наше уявлення про договори догори дриґом.

Переглянути тут

Міша Гленні: Наймайте хакерів

Попри багатомільярдні інвестиції у кібербезпеку, ми досі не знаємо, хто ті люди, які пишуть шкідливий код. Дослідник злочинного світу Міша Гленні подає особистісні профілі кількох засуджених кодерів і доходить непередбачуваного висновку.

Переглянути тут

Елі Парайзер: Остерігайтеся онлайн-фільтрів-бульбашок

Інтернет-компанії прагнуть надавати вам тільки ту інформацію, яку ви хочете. Як пошукові системи спотворюють нашу реальність та як цьому запобігти – у короткій промові Елі Парайзер.

Переглянути тут

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x