Підтягуємо знання: право

Незнання законів не позбавляє відповідальності. І хоча наш невеликий юридичний лікнеп складається здебільшого із кодексів та законів, у ньому є й відеоцікавинки.

Книги

Час убивати, Джон Грішем

Юридичний трилер, перший роман американського автора Джона Грішема. Чи зможе блискучий молодий адвокат, який не програв жодної справи, домогтися визнання невинності свого клієнта? Будь-яка його помилка може стати фатальною, а неправильне слово обернутися смертним вироком.

Цивільний кодекс України

Провідний акт у системі законодавства, що регулює приватні відносини. Його положення мають застосовуватися не лише до традиційних «суто цивільних» відносин, а й до взаємин суб'єктів споріднених відносин.

Господарський кодекс України

Визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають під час організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.

Закон України «Про господарські товариства»

Закон України «Про господарські товариства» визначає поняття і види господарських товариств, правила створення, діяльності, а також права і обов'язки їхніх учасників та засновників.

Податковий кодекс України

Регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів. Податковий кодекс вперше в Україні об'єднав в одному нормативно-правовому акті норми права, якими регулюються відносини у сфері оподаткування.

Фільми

Форс-мажори / Suits

Кожна серія присвячена будням юристів Манхеттена: нові справи, інтриги та співпраця блискучого і неоднозначного тандему, що склався із юриста-самоучки Майка Росса та найкращого адвоката Нью-Йорка Гарві Спектера. Звісно, законодавство США відрізняється від законодавства України, але серіал може навчити правилам поведінки та процедурам у різних складних ситуаціях.

Гарна дружина / The Good Wife

Головна героїня, дружина прокурора округу Кук, мати двох дітей, опиняється у складному становищі. Її чоловіка втягнули у сексуальний скандал плюс, а на додаток він потрапляє до в'язниці за звинуваченням у корупції. Всі турботи про сім'ю лягають на плечі героїні. Тепер їй доведеться згадати всі свої навички роботи адвокатом і через 13 років перерви почати кар'єру з нуля.

Сутичка / Damages

Розумна і талановита випускниця юридичної школи стає помічником Петті Хьюз, акули серед адвокатів, яка займається справами тільки з дуже великими ставками. Але через деякий час героїня розуміє, що найняли її не лише через гарний атестат. Коли Петті вирішує подати позов проти впливового мільярдера, вона ставить під загрозу власне життя і благополуччя асистентки.

Юристи Бостона / Boston Legal

Серіал розповідає про будні юридичної контори «Крейн, Пул та Шмідт» і є спінофом серіалу «Практика». У центрі сюжету адвокат, який прагне вигравати справи за будь-яку ціну, але згодом розуміє, що така тактика не завжди спрацьовує, бо є негуманною.

Закон і порядок / Law and Order

В основі сюжету лежить діяльність Спеціального корпусу поліції, який розслідує тяжкі злочини.

Медіа

Найгучніші судові спори власників торгівельних марок в Україні за посиланням.

Закон України «Про авторське право та суміжні права»

Закон України «Про господарські товариства»

Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»

Офіційні періодичні видання України:

Вісник Конституційного Суду України

Вісник Верховного Суду України за посиланням.

Офіційний вісник України за посиланням.

Вісник податкової служби України за посиланням.

Всеукраїнська щотижнева газета «Бухгалтерия. Налоги. Бизнес» за посиланням.

Журнал «Податкове планування» за посиланням 

Газета «Урядовий кур'єр» за посиланням.

Газета «Правовий тиждень» за посиланням.

Газета «Голос України» за посиланням.

TED Talks

Ваш смартфон – це проблема громадянських прав

Ваш смартфон  свідчить не тільки про ваш смак, а й впливає на те, наскільки легко за вами стежити. Експерт з конфіденційності і стипендіат TED Крістофер Согоян докладно пояснює різницю між шифруванням, використовуваним у пристроях Apple та Android, і закликає нас звернути увагу на зрослий розрив у цифровій безпеці. «Якщо захистити себе від пильного погляду уряду можуть тільки ті, у кого є гроші і влада, – це проблема. І це проблема не тільки приватності або кібербезпеки, це проблема цивільних прав».

Переглянути за посиланням.

Право на розуміння

Здавалося б, фінансові, правові та медичні документи повинні бути написані простою і зрозумілою мовою, але це зазвичай не так. Наводячи кумедні і влучні приклади, Сандра-Фішер Мартінс демонструє, як надмірно складні документи позбавляють нас інформації, якої ми потребуємо, а також навчить нас трьом способам змінити цю ситуацію.

Переглянути за посиланням.

Як я допоміг невинним вийти з в’язниці

Професор Гарвардського права Рональд Салліван бореться зі звільненням з в'язниці неправомірно. Він розповідає, як і чому люди потрапляють у в'язницю за те, що вони не робили, і які наслідки будуть для їхнього життя та життя інших людей.

Переглянути за посиланням.

Як я відстоюю права

Кожна людина заслуговує захисту за законами своєї країни, навіть коли цей закон забутий або ігнорується. На прикладі трьох справ зі своєї міжнародної юридичної практики американський суддя Кімберлі Моттлі показує, як закони країни можуть використовуватись не лише з користю.

Переглянути за посиланням.

Закони, які придушують творчість

Лоуренс Лесіг, найвідоміший адвокат мережі інтернет, цитує Джона Філіпа Суса, небесні авторські права та «ASCAP-картель» у своїй аргументації щодо відродження нашої творчої культури. Його основна заслуга – зміна у закон про інтелектуальну власність: нововведення Creative Commons.

Переглянути за посиланням

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x