Підтягуємо знання: фінанси

Підтягуємо знання: фінанси

Ефективно використовувати такий ресурс, як гроші, допоможуть поради фахівців. Куди інвестувати, як прораховувати ризики, куди спрямовувати потоки та що робити із криптовалютами, підкажуть такі видання, ЗМІ та відео.

Книги

The Intelligent Investor by Benjamin Graham

Видання містить поради найвідомішого інвестиційного радника ХХ століття Бенджаміна Грехема, який навчав та надихав бізнесменів по всьому світу. Ви познайомитеся із його філософією цінності інвестування, яка й досі захищає інвесторів від помилок і навчає розробляти довгострокові стратегії.

The Alchemy of Finance by George Soros

Джордж Сорос, один із найвпливовіших інвесторів у світі, знайомить читачів із фінансовими тенденціями сьогодення та парадигмою фінансового ринку майбутнього. Також ви дізнаєтеся про інноваційні інвестиційні практики.

Security Analysis by Benjamin Graham and David Dodd

Це одна з найвпливовіших книг про фінанси. І хоча вперше її видали іще 1934 року, постулати, описані авторами, досі не змінилися. Завдяки порадам авторів ви опануєте ази інвестування та фінансування.

Too Big to Fail by Andrew Ross Sorkin

Автор цього бестселера – оглядач New York Times Ендрю Росс Соркін. Він познайомить вас із найвизначнішими постатями світу фінансів, злетами та падіннями корпорацій, бурхливими подіями на біржах, що згодом відіграли важливу роль у формуванні економік світу.

The Truth About Money by Rick Edelman

Автор пропонує поглянути на особисті фінанси з різних боків. На вас чекають не суми та розрахунки, а дорожня карта, яка допоможе зрозуміти, як із грошей зробити потужний бізнес-інструмент.

Фільми

Гра на зниження / The Big Short

Реальна історія про фінансового генія Майкла Бьюррі, який перший зрозумів, що ринку іпотечного кредитування незабаром прийде кінець. Коли всі банкіри вважали Майкла божевільним, він починає велику гру на зниження: через кредитні дефолтні свопи страхує пакети іпотечних паперів трьох найбільших банків. До гри вступають інші хитрі фінансисти, які можуть заробити на фінансовому колапсі мільйони. Чудовий фільм для поповнення особистого словника фінансових термінів.

Вовк з Уолл-стрит / The Wolf of Wall Street

Шедевр режисера Мартіна Скорсезе з Леонардо Ді Капріо у головній ролі. Фільм заснований на реальній історії про махінації Джордана Белфорта і напівлегальну діяльність компанії StrattonOakmont.

Бойлерна / Boiler Room

Стрічка показує дно у корпоративній ієрархії світу фінансів, де править одна стратегія – pump'n'dump. Вигадана, але повчальна історія, яка застерігає всіх, хто надумає зв'язатися з сумнівними операціями на фондовому ринку.

Межа ризику / Margin Call

Фільм, який детально передає деталі робочого процесу фінансистів. Це історія про те, як протягом доби на одну з найбільших компаній на Уолл-стрит насувається катастрофа.

Уолл-стрит / Wall Street

Класика від режисера Олівера Стоуна про гедонізм у сфері фінансів. Стрічка стала головним рекрутинговим інструментом для брокерів, трейдерів, аналітиків і банкірів і залишається такою протягом 30 років.

Медіа

wisebread.com

Блог переважно для представників МСБ, бо містить поради з оптимізації витрат, а також тим, кому потрібні рекомендації з управління власними фінансами.

byhgalter.com

Корисний блог із великою кількістю інформації про українську систему оподаткування, індексацію заробітної плати тощо.

rogozny.com.ua

Блог фінансового експерта Сергія Рогозного. Оновлюється не надто часто, однак містить багато статей про кредитування бізнесу.

bigenergy.com.ua

Онлайн-журнал про банки, фінанси та навколобанківські послуги.

freakonomics.com

Блог економіста Стівена Дабнера, де він розповідає про економіку простими словами.

TED Talks

Як зібрати гроші на пенсію

Чи можна змусити себе почати збирати гроші на пенсію прямо зараз? «Можна», – каже головний дослідник Microsoft Research Деніел Гольдштейн. Він розповідає, як потреби майбутнього Я можна зробити переконливішими за примхи Я сьогоднішнього.

Переглянути тут

Терплячий капіталізм

Жаклін Новограц ділиться історіями про те, як «терплячий капіталізм» може привести до створення робочих місць, товарів і сервісів. Спікер наводить приклади розумного капіталу. У цих ситуаціях гроші не просто дають на фінансових умовах, а виходить ситуація win-win-win, коли виграє інвестор, підприємець і суспільство.

Переглянути тут

Майбутнє валюти

Ракушки, каміння, метали, банкноти чи криптовалюта? Що станеться, коли звичні способи купівлі, продажу та оплати зміняться настільки, що відпаде необхідність у банках і пунктах обміну валют? Такі радикальні рішення готує нам світ криптовалют Bitcoin і Ethereum. Доктор Массачусетського технологічного інституту та дослідник електронної валюти Неха Нарула розповідає про те, що чекає на банківський сектор, та описує загальну ідею грошей і малює картину зовсім іншого майбутнього.

Переглянути тут

Як позичати гроші людям без фінансової історії

Лекція авторки стартапа InVenture, який використовує мобільні дані для фінансової ідентифікації. Вона розповідає, як банки під час оцінювання благонадійності зважають на кредитний рейтинг, але у понад 2,5 млрд людей у всьому світі його немає. Вони не можуть розраховувати на кредити, які могли б поліпшити їхнє життя. Шивані Сіро розповідає про невраховану купівельну спроможність в країнах з економікою, що розвивається, і про мобільний додаток InVenture, що дозволяє побудувати кредитну історію з нуля.

Переглянути тут

Як ми можемо передбачити наступну фінансову кризу

У своєму спічі Дідьє Сорнетт розповідає про загальні економічні тенденції, які стосуються кожного. Періоди спаду і розквіту економіки зазвичай циклічні. Дідьє впевнений, що можна спрогнозувати те, які галузі найбільше постраждають під час наступної рецесії, і звести до мінімуму потенційні втрати. Він наполягає на тому, що знати про макроекономічні тенденції – важливе завдання для будь-якого бізнесмена.

Переглянути тут

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x