Підтягуємо знання: маркетинг

За якими механізмами працює ринок, що є важливим для користувачів, як стати виробником суперпродуктів, дізнаєтеся із наступних книг, лекцій, медіа та фільмів.

Книги

Inspired: How To Create Products Customers Love by Marty Cagan

Ідеальним є продукт цінний, корисний та реальний. Якщо ваш продукт не такий, слід переглянути свою маркетингову стратегію. Як саме? Знає автор цієї книги.

Crossing the Chasm: Marketing and Selling Disruptive Products to Mainstream Customers by Geoffrey Moore

На будь-який продукт чекає один і той самий шлях: спочатку він повільно набуває популярності, потім стає популярним серед певного кола споживачів, згодом – серед більшості споживачів та, насамкінець, втрачає популярність. Автор книги навчить, як подовжити другу та третю стадії.

Priceless: The Hidden Psychology of Value by William Poundstone

Автор розповідає, як поведінкова теорія ухвалення рішень змінює способи придбання продуктів, а також подає перевірені стратегії, які можна використовувати для переконання покупців купувати ще.

Positioning: The Battle for Your Mind by Al Ries & Jack Trout

Дізнайтеся, як вибрати найкращу назву для свого продукту, створити стратегію для максимального використання вашої позиції на ринку та які дані потрібні для покращення кампаній і визначення недоліків конкурентів.

Guerilla Marketing by Jay Conrad Levinson

Автор радить, як бути дієвим у маркетингу без великих інвестицій.

Фільми

«Найвеличніший фільм з усіх коли-небудь проданих» (The Greatest Movie Ever Sold)

Цю стрічку можна зустріти у списку рекомендованої для перегляду студентам факультетів маркетингу і реклами. Режисер і головний герой картини Морган Сперлок зняв документальний фільм про продакт плейсмент. Сперлок оригінально розповідає, як заробляються великі гроші на рекламі і продакт плейсменті, як за допомогою фільмів, серіалів і ТБ шоу просуваються бренди, хто цим займається, скільки коштує таке просування, як ставляться до цього люди і наскільки таке воно ефективне.

Головний герой вирішує проблему: як догодити всім спонсорам, але при цьому зберегти ідею фільму і остаточно не продатися?

Якщо ви раніше не помічали продакт плейсмент у відеоіндустрії, то після цього фільму ви станете бачити його скрізь.

Святенник (Holy Man)

Фільм про те, наскільки важливі імідж та вміння говорити. Герой Едді Мерфі - проповідник, який рятує телевізійне шоу "Магазин на дивані" від банкрутства. Чарівність, щирість і піднесеність героя гіпнотизує "покупців на дивані", і хоча він закликає їх перестати купувати і звернутися до свого внутрішнього світу, глядачі починають обривати телефон магазину, замовляючи товари. У фільмі смішно переданий кітч он-лайн шопінгу, хоча стрічка знята в 1998 році.

Дякую вам за паління або Тут палять (Thank You for Smoking)

У стрічці розповідається історія не працівника рекламного бізнесу, а лобіста, який пропагує паління. Проте, фільм намагається розібратися у питанні, чи є в рекламі місце етиці.

Хоч паління згубно впливає на здоров'я, герой фільму переконує суспільство в зворотному. У фільмі показаний зворотний бік рекламних кампаній, приклади PR-технологій і кризового маркетингу. Тут багато прикладів того, як правильно вести суперечку і переконувати.

"Джейсон Рейтман, режисер фільму, в минулому займався телевізійною рекламою, і це має бути помітно", - пише кореспондент The New York Times в рецензії до фільму.

Божевільні (Mad Men)

Цілий серіал про світ реклами 60-х років минулого століття в Нью-Йорку. Mad Man в даному випадку не зовсім про «божевільних», це абревіатура від Madison avenue ad men. Madison avenue у 50-х і 60-х роках було місцем розташування найбільших рекламних агентств. Головний герой серіал Дон Дрейпер (Джон Хемм) покаже світ, де рекламникам було дозволено все, де задля досягнення мети можна використовувати будь-які засоби.

99 франків/99 francs

Екранізація роману Фредерика Беґбедера «99 франків». Як і книга, фільм висміює сучасний рекламний бізнес. Це історія про рекламного креативника Октава Паранго. Його вважають генієм, бо він здатен продати будь-яку ідею. Разом зі своїм арт-директором головний герой вигадує рекламні слогани та кліпи, які потім примушують людей придбати певний товар. Одного дня Октав постає проти системи. Він саботує власну кампанію і вирішує помститися важливому клієнту.

Медіа

copyblogger.com

Це один із найкращих блогів у мережі про контент-маркетинг та e-mail-маркетинг.

guykawasaki.com

Гай Кавасакі – один із перших маркетологів Apple. Сьогодні керує власним венчурним фондом Garage Technology Ventures і веде один із найпопулярніших бізнес-блогів. Сайт зацікавить тих, хто не боїться експериментувати із маркетингом та не гребує агресивними засобами просування на ринку.

sethgodin.com

Сет Годін – автор концепції довірчого маркетингу і один з найвідоміших маркетологів сучасності, автор бестселерів «Фіолетова корова», «Подарунок на додачу», «Довірчий маркетинг». У його блозі багато інформації про інноваційний маркетинг, формування іміджу компаній та потрібні маркетингові інструменти.

mmr.ua

Все про маркетинг і навколомаркетинг.

promodo.ua

Корисна інформація, лайфхаки та експертні оцінки щодо останніх новин у світі інтернет-маркетингу.

TED Talks

Що я дізнався про маркетинг завдяки фізиці

Ден Коблі акцентує на тому, що маркетинг – це гра з цифрами. Так само як фізика базується на математичній логіці, розуміння законів маркетингу потребує роботи з комерційними числами. Суть у важливості зв'язку між маркетингом та фізикою. Автор доводить це на прикладі свого наукового підходу до брендингу.

Переглянути тут

Чому 30 – це не нові 20

20-річні – улюблена цільова аудиторія мас-медіа и мас-маркету: краще за секс продається тільки молодість. Люди з екранів телевізорів та сторінок журналів переконують двадцятирічних, що саме до 30 у них найкраще життя, а в 30 буде іще краще, бо це – нові 20. Насправді, усе зовсім не так. Про це і розповідає психотерапевт Мег Джей.

Переглянути тут

Як поширювати свої ідеї

Виступ відомого маркетолога надихне та навчить продавати свою ідею не тим, кому, на вашу думку, вона потрібна, а тим, хто, як і ви самі, одержимі нею. Він розкаже, які саме речі люди сприймають як найкрутіші – такі, які ніхто раніше не помічав.

Переглянути тут

Як створювати історії, які хочеться чути

Кінорежисер Ендрю Стентон дещо знає про історії та порушення правил сюжетної лінії, але одне правило залишається незміннім – оповідач повинен змусити аудиторію співчувати. Успіх бренда з точки зору маркетингу у тому, наскільки цікавою є його історія.

Переглянути тут

Як дані трансформують бізнес

Важко сперечатися з тим фактом, що майбутнє за технологіями та аналізом даних. Спікер пояснить, чому найпопулярніші бізнес-стратегії нині під загрозою і які стратегії їх замінять.

Переглянути тут

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x