Підтягуємо знання: HR

Винаймати лише талановитих, об’єднувати колектив, підсилювати командний дух, запобігати конфліктам та коректно звільняти – ці важливі у роботі навички допоможуть вам опанувати книги, фільми, лекції та медіа, присвячені темі Human Resource.

Книги

Допоможіть їм вирости, або Дивіться, як вони йдуть. Беверлі Кей і Джулія Джуліоні, «МІФ»

Як знизити постійну плинність кадрів, підвищити продуктивність команди та вплинути на розвиток кожного зі співробітників? Дуже просто: інтегрувати короткі бесіди про кар'єрні цілі та шляхи розвитку співробітників у повсякденну роботу. Автори пропонують конкретні теми і методики, які допоможуть виробити індивідуальні плани розвитку, актуальні саме сьогодні.

П’ять вад у роботі команди. Історії реальних викликів та перемог, Патрик Ленсіоні

Ви залучили талановитих професіоналів, але виявилося, що у них слабкий командний дух. Книга навчить, як надихнути таких людей, об’єднати та побороти можливі конфлікти. Для вирішення цих та інших проблем команди у цій книзі є практичні поради для їх усунення.

Управління персоналом. Harvard Business Review

У цій книзі зібрано 10 найкращих статей з управління персоналом за всю історію журналу Harvard Business Review. Що має робити керівник, щоб не розвинути у своїх співробітниках синдром невдахи? Що дійсно є мотивацією для більшості людей? У чому секрет мистецтва переконання? На ці та багато інших запитань дає відповіді найавторитетніший журнал ділового світу.

HR-брендинг в Україні. Теорія і практика. Тетяна Рябоконь, Ольга Кухарук, Лора Гасай, Лариса Оніпко, Маріанна Ярош

Бренд роботодавця та репутація компанії – ось головні теми цієї книги. Як працювати із цим HR-менеджеру? Видання познайомить із теорією та практикою HR-брендингу на основі досвіду проектів найкращих українських компаній.

HR без бюджету. Євген Бондаренко

Практична книга для тих, хто працює в умовах обмеженого бюджету. Основний принцип  дієвих інструментів, із якими знайомить автор, – бери й роби. Також у виданні наведено безліч прикладів із практики компаній, які вже використовують такі HR-інструменти.

Фільми

Мисливець за головами/Headhunter

Успішний рекрутер Мартін Вінг у минулому бізнес-журналіст. Сьогодні він підбирає топ-менеджерів для великих компаній. На порядку денному – пошук наступника для літнього власника великої скандинавської судноплавної та нафтової компанії. Непомітно Мартін опиняється у епіцентрі безжальної боротьби за владу і гроші компанії.

Рекрутер/The Recruit

Фільм з Аль Пачіно і Коліном Фарреллом у головних ролях. Досвідчений вербувальник ЦРУ знаходить юного програміста і вмовляє його вступити на службу. Щоб переконати волелюбного хлопця стати найманим працівником, рекрутер використовує різні психологічні прийоми. У стрічці приклад того, як виховуються віддані співробітники.

Людина, яка змінила все/Moneyball

Фільм про генерального менеджера бейсбольної команди, який займався рекрутингом і організацією командної гри. І про те, як, попри фінансові труднощі, йому вдалося створити команду переможців.

Мені б у небо/Up in the Air

Корпоративний юрист Райан Бінгем весь свій час присвячує роботі. А робота у нього досить екзотична – він звільняє людей за замовленням босів компаній з усієї країни, які бояться це зробити самотужки. І хоча життя головного героя оточене предметами класу люкс, щасливою людиною його не назвеш. Фільм демонструє, як можна лавірувати у складних життєвих ситуаціях.

Кадри/The Internship

Два 40-річних друга потрапляють на стажування у компанію Google і опиняються серед представників покоління Next, які не уявляють свого життя без комп'ютерів, соцмереж і всіляких ґаджетів. Ви побачите, як працює справжня корпорація Google, як там облаштована соціальна складова.

Медіа

workology.com

http://www.workology.com
Сайт пропонує нестандартну точку зору на HR, бізнес та керування людським капіталом.

womenofhr.com
http://womenofhr.com/
Сайт присвячений розвитку жінок у бізнесу та HR. Для цього ресурсу пишуть експерти з персоналу, зосереджуючи увагу на питаннях, які впливають на життя жінок.

delo.ua

https://delo.ua/rates/hr-myths/
Рейтинг найпоширеніших міфів про управління персоналом з коментарями експертів, які розвінчують ці твердження.

rabota.ua
https://prohr.rabota.ua/
Усі тренди, новини, а також корисні статті-кейси з управління персоналом.

socialtalent.co

http://www.socialtalent.co/
Блог рясніє матеріалами на тему інтерв'ю, пошуку кандидатів, корисних інструментів для рекрутерів. Також тут можна знайти і специфічні професійні жарти HR-ів.

TED Talks

Як потрібно говорити, щоб людям хотілося слухати

https://www.ted.com/talks/julian_treasure_how_to_speak_so_that_people_wa...

Усім кортить, щоб їх не просто слухали, але й чули. Експерт зі звуку Джуліан Трежер визначив свої сім помилок спілкування, яких варто позбутися, і дав поради, як говорити з іншими людьми, щоб вони вірили у те, що ви їм кажете. Особливу увагу зверніть на щирість, автентичність та чесність.

Наймати тих, кого не наймають

https://www.ted.com/watch/ted-institute/ted-unilever/mike-brady-and-dion...

Майк Брейді – CEO нью-йоркської пекарні Greyston Bakery. Тут процес пошуку співробітників досить незвичний: вони наймають будь-кого без жодних запитань. Як вони існують? Саме про це у своїй лекції для TED розповів Майк. А Діон Дрю, один із співробітників Greyston, поділився своєю історією про те, як компанія вплинула на його життя. Його приклад змусить вас задуматися, як впливає на співробітників отримання реальної можливості змінитися.

Яку реальність ви створюєте для себе

https://www.ted.com/talks/isaac_lidsky_what_reality_are_you_creating_for...

Поки одні скаржаться на відсутність можливостей, інші їх створюють самотужки. Ісаак Лідскі – президент однієї з найбільших будівельних компаній у Флориді, який втратив зір у 25 років внаслідок генетичного захворювання. Але це не завадило йому у 20 років заснувати і успішно продати технологічну фірму, закінчити Гарвард і попрацювати в суді. Завдяки роботі в суді, Ісаак вирішив будувати недорогі будинки для незаможних, щоб кожна людина могла собі їх дозволити. Так він заснував компанію ODC Construction, в якій працюють майже 400 осіб, а щорічний прибуток складає 11 млн дол. Гасло Лідскі – «Дивіться за межі своїх страхів».

Як видатні лідери надихають нас діяти

https://www.ted.com/talks/simon_sinek_how_great_leaders_inspire_action/t...

Чому речі не складаються так, як ми задумали? Чому компанія Apple настільки інноваційна? Рік за роком вони стають дедалі прогресивнішими, ніж їхні конкуренти. Якщо вам справді цікаво дізнатися відповіді на ці запитання, варто послухати мотиваційний спіч Саймона Сінека. До речі, ця лекція у топ-3 переглянутих на TED за весь час.

Що створює хороші відчуття від роботи

https://www.ted.com/talks/dan_ariely_what_makes_us_feel_good_about_our_work

Виступ Дена Арієлі, професора психології і поведінкової економіки, про важливість бажання зробити щось значуще і як часто керівники це недооцінюють. Арієлі розповідає про експерименти, які засвідчують: людей пригнічує безглуздість роботи, навіть якщо їм за це гарно платять.

 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x