Почути тишу

BeWarned

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна десята людина у світі має проблеми зі слухом. А в Україні таких понад мільйон. Розробники BeWarned спочатку хотіли полегшити повсякденне життя людей з вадами слуху, запропонувавши для них мобільні застосунки, а в результаті запустили унікальний інноваційний проект, який активно завойовує прихильників в Україні та за її межами.

 

Перший звук

Віталій Потапчук і його дружина не з чуток знають, як складно жити тим, хто погано чує. З дитинства у Віталія був слабкий слух, а його дружина Наталія не чує зовсім. Тому він хотів розробити програмне забезпечення саме для таких, як вони самі.

 

Віталій познайомився із Сергієм Малюковим, у якого були деякі напрацювання щодо спеціального додатка для глухих. Разом вони заснували проект BeWarned.

 

Відчути музику на дотик

Перший прототип додатка SoundMonitor компанія випустила 2014 року. Він розпізнає небезпечні звуки в реальному часі і передає інформацію про них у смартфон. Віталій із дружиною першими тестували роботу додатків. На той час SoundMonitor був єдиною програмою для таких користувачів, тому не дивно, що згодом розробники почали отримувати листи із позитивним фідбеком. Серед користувачів додатка були учасники АТО, у яких виникли проблеми зі слухом в результаті поранень на передовій. Хвиля позитивної реакції на продукт запевнила Віталія та Сергія, що вони на правильному шляху.

 

Розробники зосередилися на вдосконаленні SoundMonitor та водночас створювали нові додатки із розширеними можливостями. Так з’явилися ще кілька нових технічних асистентів для глухих – Emergency Call, який допомагає викликати допомогу у форс-мажорній ситуації, Сonnect, що конвертує текст у мову і навпаки, полегшуючи комунікацію для глухих, та BW Dance, який дозволяє відчути музикальні треки, конвертуючи їх у вібрацію та світлові спалахи на екрані смартфону. Ці додатки можна безкоштовно завантажити на смартфон з інтернету.

 

Розробники вирішили запропонувати BW Dance насамперед тим, хто полюбляє танці найбільше – дітям. Малі швидко розібралися, як користуватися додатком, і вже за декілька хвилин танцювали, відкривши для себе цілу палітру нових відчуттів. Тому цим продуктом розробники особливо пишаються. Сьогодні у команді працює 10 людей, але охочих розробляти та просувати такий продукт значно більше.

 

Відповідальний бізнес

Натепер додаток BeWarned Connect має чотири локалізації, – українську, англійську, іспанську та російську. Після його запуску на сайті ProductHunt, де розміщують чимало технологічних продуктів, розробникам запропонували зробити ще локалізації перською та французькою.

 

Улітку 2016 року BeWarned протестували програму серед користувачів США. Результати засвідчили, що майже 90% опитаних залишилися задоволеними додатком.

 

Окрім безкоштовних мобільних додатків BeWarned розробила ConnectPro – технічне рішення, яке може використовувати бізнес для налагодження комунікації з клієнтами із вадами слуху. Розробники пропонують власникам магазинів, ресторанів, банків встановлювати спеціальні термінали, які трансформують текст у мову і навпаки і не потребують завантаження на клієнтський ґаджет.

 

Завдяки ConnectPro будь-який заклад може обслуговувати особливих клієнтів нарівні з іншими. Таким чином бізнес зарекомендує себе як соціально відповідальний, що виведе його репутацію на новий рівень.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x