Пріоритети і партнерство

Пріорітети і партнерство

Менторські сесії від провідних бізнес-тренерів та топ-підприємців у межах програми підтримки підприємництва «Будуй своє» вже зарекомендували себе як ефективний формат співпраці молодих підприємців та акул українського бізнесу. Під час чергової сесії віце-президент інвестиційної групи SigmaBleyzer Владислава Рутицька допомагала засновникам IT-компанії IVI Soft визначити перспективні напрями розвитку.

Підприємець Іван Томілін заснував компанію IVI Soft рік тому, відтоді вона реалізувала декілька проектів з програмного забезпечення для б’юті-індустрії та на виробництві. Компанія планує впроваджувати своє ПЗ в освіті, спорті, фармації, туризмі і будівництві та запускати новий напрям – надання консалтингових послуг.

Основою лінійки IT-продуктів є програма IVI-Salon. Це програмне забезпечення, розроблене спеціально для салонів краси, яке адмініструє всі операційні процеси: дозволяє вести електронний журнал запису клієнтів, будувати графік роботи співробітників, проводити маркетингові заходи, відслідковувати фінансові потоки і облік товарів на складі. Під час розробки фахівці IVI Soft врахували всі особливості бізнес-процесів у б’юті-індустрії, знайшли оптимальне рішення для кожного з них та втілили це у програмі.

Засновник компанії наголошує на унікальності розробленої ними програми. Попри те що існує чимало схожих онлайн-платформ для б’юті-просторів, IVI-Salon має основну конкурентну перевагу – вона може працювати в автономному режимі, навіть без доступу до інтернету. У час, коли кібератаки не рідкість, це дуже цінна риса для IT-продукту. Компанія також розробила інтерфейс та максимально застосувала інструменти UX-дизайну, щоб користуватися програмою було легко та зручно. Це вирізняє IVI-Salon з-поміж конкурентів.

Водночас із програмою для б’юті-індустрії IVI Soft розвиває та тестує інші IT-продукти. Це не приносить бажаного успіху та зростання – брак коштів на просування дається взнаки. Засновник компанії розуміє, що треба переглядати вектор розвитку бізнесу та вносити корективи у стратегію.

Владислава Рутицька, яка має неабиякий досвід та експертизу щодо інвестицій та ведення бізнесу, порадила молодим підприємцям зосередитися на двох нагальних завданнях для їхнього бізнесу.

Тримати фокус

Ментор наголосила, що IVI-Salon – це реалізований проект, який можна продавати і заробляти на ньому, але компанія намагається рухатися екстенсивно – розпорошує увагу на інші проекти. Такий підхід іноді працює, але не в цьому випадку.

Увага та зусилля, розподілені між декількома проектами, – це ризиковано для молодої компанії. Охоплення багатьох напрямів одразу призводить до того, що підприємець не може стати експертом в жодній з них.

Компанія має тримати фокус на найперспективнішому проекті. Для IVI Soft таким є ПЗ для салонів краси. Цей проект треба розвивати, аби він приносив стабільний дохід. Адже інвестор зазвичай розраховує, скільки прибутку він отримає від вкладення коштів.

А вже після виходу продукту на вищий рівень дохідність від нього можна буде поступово розподіляти на створення та просування нових продуктів.

Існує відома матриця консалтингової компанії BCG (Boston Consulting Group), згідно з якою всі компанії поділяються на «зірок» та «знаки питання». Перші швидше за все будуть успішними на ринку, інвестори охоче вкладають у них гроші. А другі – це ті, стосовно яких ніхто не може зробити прогнозів. Їхні шанси на успіх такі самі, як і шанси на провал. Важливо зробити так, щоб ваша компанія або проект потрапили до першої групи.

Окрім того, ніхто не скасовував людський чинник. Розвиваючи декілька проектів одночасно, власники бізнесу дуже швидко втрачають натхнення, а втома – ворог успіху.

Що робити? Зосередитися на одному проекті і зробити його фінансово успішним.

У пошуках гуру

Кожна людина – гуру своєї справи. У когось блискуче аналітичне мислення, хтось віртуоз у продажах. У бізнесі необхідні різні таланти і навички, тому важливо, щоб у команді були різні фахівці.

Компанії, що планує продавати свій продукт салонам краси, вкрай необхідний експерт, що знається на всіх тонкощах б’юті-індустрії. Програмісту дуже важко продати щось власнику салону краси, а от іншому власнику це вдасться швидко.

Владислава наголосила, що IVI-Soft має знайти партнера з індустрії краси, який міг би взяти на себе комунікацію з потенційними покупцями. Це має бути людина з релевантним досвідом роботи в сфері і знанням ринку.

Звісно, партнерство буде ефективним лише тоді, коли обидві сторони будуть зацікавлені у ньому. Головна зацікавленість перебуває у фінансовій площині. Тут потрібно домовлятися: партнер допомагає продавати продукт, використовуючи свою експертизу, і отримує за це частку від прибутку (сума може варіюватися). Власник бізнесу має вибудувати таку систему мотивації партнера, щоб він був постійно зацікавлений у співпраці.

Засновникам завжди важко віддавати частку, але варто співвіднести сили і зрозуміти, що ті гроші, які вони віддадуть партнерам зараз, надалі повернуться більшими сумами.

Фахівець з експертизою дасть вам більшу частку ринку, більше цінних порад, більше нетворкінгку, а це не менш цінні ресурси, ніж гроші.

Що робити? Знайти партнера з експертизою на ринку та мотивувати його до співпраці.

 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x