Програми підтримки бізнесу під час війни

Війна з росією триває третій місяць. Український бізнес поступово оговтується і пристосовується до складних умов воєнного часу. Щоб підтримати вас та ваш бізнес, ми зібрали корисну та актуальну інформацію з програмами допомоги, тож сміливо діліться нею зі своїми друзями-підприємцями.

Державна програма релокації бізнесу – перенесення виробничих потужностей підприємств із зон бойових дій у більш безпечні місця (переважно західні області України). За даними Мінекономіки на 5 квітня, 178 підприємств завершили релокацію потужностей, з них 67 вже відновили роботу на нових місцях, а всього подано понад 1400 заявок.

Створена платформа, що допоможе перемістити бізнес із «гарячих точок» та продовжити його діяльність у більш безпечному місці. Подавати заявки можуть як підприємства, що потребують переміщення, так і компанії, які готові надати для цього приміщення чи інші активи. Подати заявку на релокацію можна тут.


 
Ощадбанк кредитує підприємців, що вимушені переміщувати свій бізнес без зміни виду діяльності з регіонів, де ведуться активні бойові дії, до іншої місцевості в Україні. Дізнатись про умови кредитування можна тут.
 
Укрзалізниця пропонує свої виробничі потужності в центральній та західній Україні для релокації виробництв зі сходу країни. Дізнатись детальніше можна тут.
 
Виплати роботодавцям, які беруть на роботу переселенців із постраждалих регіонів, становлять 6500 грн на місяць за кожного працевлаштованого (не більш ніж за 2 місяці, на підставі заяви роботодавця, поданої в центр зайнятості в електронній або паперовій формі). Дізнатись про порядок надання державної компенсації роботодавцям можна тут.

Кредити

Кредити під 0%. На період війни уряд зменшив кількість обмежень по програмі "5-7-9". Підприємець, якому потрібна підтримка, може отримати безвідсотковий кредит до 60 млн грн на строк до 5 років. Відсотки по кредиту під час війни сплачуватиме держава. Також підприємцям доступне фінансування під 0% річних із забезпеченням у вигляді 80% державної гарантії.
 
Строк кредитування за програмою «5-7-9» залежатиме від цільового призначення коштів. На реалізацію інвестиційного проекту та на рефінансування заборгованості кредит надається щонайбільше на 5 років. Для фінансування оборотного капіталу – на 3 роки.
Щоб отримати кредит в рамках державних програм «Доступні кредити 5-7-9 %» чи «Державні гарантії на портфельній основі», подайте заявку на сайті Ощадбанку.
 
Крім того, Ощадбанк пропонує кілька партнерських кредитних програм для бізнесу, ознайомитися з якими можна тут.

Еквайринг без комісії
Держава закликає всіх – і торговців, і громадян – віддавати перевагу безготівковим розрахункам перш за все заради безпеки кожного українця. Інфраструктура в країні для приймання безготівкових розрахунків достатня. Ощадбанк запровадив пільгове обслуговування торговельних підприємств на період воєнного стану. Крім того, банк пропонує підприємцям користуватись додатком ОщадPAY, який є терміналом у смартфоні та є зручним для дрібних торговців. Наразі вже майже 6500  користувачів ОщадPAY проводять безготівкові розрахунки з клієнтами.
 
Податкові пільги
Податкова лібералізація на час воєнного стану платникам податку 1 та 2 групи надано право добровільно сплачувати єдиний податок, для платників податку 3 групи запроваджено податок з обороту у 2%. Фізичним особам — підприємцям надано право не обчислювати, не обраховувати та не сплачувати ЄСВ за себе. Санкції за порушення закону про РРО не будуть застосовуватись до завершення воєнного стану. До кінця року звільняються від сплати за землю платники на територіях, на яких ведуться бойові дії. Не буде сплачуватись ПДВ за товари, що були знищені під час війни, а також передані на потреби оборони.
 
Ресурси, які можуть знадобитися
Форс-мажори – сервіс для допомоги підприємцям, які через війну не можуть виконати взяті на себе зобов'язання за укладеними договорами: постачати товар, надавати послуги, здійснювати оплату тощо. Завдяки сервісу будь-який підприємець може сформувати лист своєму контрагенту з повідомленням про форс-мажор.
 
Work4UA онлайн-платформа для підтримки підприємців, які продовжують працювати в умовах війни. Проект «Працюй на перемогу» створений як початок економічного фронту країни і має на меті залучити фінансову підтримку від іноземних та українських громадян, компаній і організацій для малого та середнього бізнесу України. Подати заявку на допомогу можна тут.
 
Prozorro+ адаптована система держзакупівель до воєнного часу. Платформа покликана швидко закривати потреби органів влади та місцевого самоврядування в критично важливих товарах та гуртувати бізнес довкола запитів держави. Продавати на платформі Prozorro+ може будь-який представник бізнесу, зареєстрований на майданчику у ролі «Постачальник». Якщо ви поки не маєте такого облікового запису — пройдіть реєстрацію.
 
Україна переможе адже малий бізнес вже працює заради великої перемоги!

 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x