Робота на сучасні технології

Ми живемо в еру технологій та інтернету, і саме в мережах багато хто з нас проводить свої робочі будні й вихідні. Але як бути з іншого боку від інтернет-користувача?
Власник digital агентства Masla Digital Святослав Ткаченко поділився своєю історією успіху і розповів, про які міфи можна спокійно забути, особливості роботи з друзями і про яке майбутнє для своєї компанії мріє.

ЗАДОВГО ДО ПОЧАТКУ

За словами Святослава, Masla Digital існує лише понад рік, але сам бізнес у сфері digital існує більш як 5 років. Все починалося спільними зусиллями з близьким другом. Але, як годиться стереотипам, поєднання бізнесу з дружбою не було хорошим рішенням, і шляхи хлопців розійшлися. Одним із найважливіших аспектів на старті спільного бізнесу, щоб уникнути в майбутньому конфліктних ситуацій, підписати й нотаріально завірити партнерські зобов'язання. «Ділити незловлену рибу на березі завжди легше», - додав Святослав.

Не дивлячись на те, що перша спроба в IT-бізнесі не увінчалася запаморочливим успіхом, Святослав вирішив, що спробує повторити все заново, але вже самостійно.

«Як і в будь-якому іншому бізнесі, найскладніше почати. 80% сил і енергії йде на те, щоб зробити перші реальні кроки, здійснити запуск, знайти нових клієнтів і зуміти позиціонувати себе на ринку як молодого, але гідного гравця. Я можу сказати, що мені частково пощастило, коли я відкривав Masla Digital, тому що у мене за плечима вже був непоганий досвід і база клієнтів, які мені довіряли», - розповідав Святослав.

МЕРТВІ ЗОНИ

Не дивлячись на високу конкуренцію IT-ринку в Україні, де постійно створюється досить багато крутих агентств і конкуренція тільки зростає, головною порадою, як утриматися в такій конкурентній боротьбі, Святослав виділив важливість якісного виконання роботи та старання отримувати задоволення від процесу. Саме це щире ставлення до справи, за його словами, відчули клієнти.
Але, не дивлячись на перші вдалі кроки та на перспективні контракти, успіх не вічний. І Святослав відмічає, що часом доводиться переживати мертві сезони. Коли проекти на фініші, а нові не з'явилися й доводиться йти в мінус з оплатою за оренду офісу, зарплатою співробітникам.
«Хочу розвіяти один з головних міфів сфери, в якій я працюю — в IT складно дістати легкі й великі гроші, і головна проблема в тому, що не завжди виходить розпланувати бюджети та врахувати всі ризики, які ми не бачимо, але які чекають нас у черговому кварталі», - ділиться Святослав.

СИЛА СЛОВА «НІ»

Головною перевагою Masla Digital Святослав вважає широкий спектр послуг, який компанія змогла розширити за рік існування. Поєднання роботи над корпоративними та продажними сайтами, розробкою програми віртуальної реальності, стратегії або запуском рекламних кампаній, допомагає Святославу вести велику кількість комунікацій з компаніями з різних професійних областей і краще відчувати реальні потреби не тільки клієнтів, але і майбутніх споживачів цих продуктів. Саме це навчило як Святослава, так і його команду на переговорах із замовниками говорити «ні».

Він додав: «Так, було і таке. Це були ідеї, які могли привести до марної трати бюджету, що в першу чергу покаже нашу команду не з кращого боку. І виходить, що ми несемо подвійну відповідальність: за себе, свою команду і за проект замовника».

Сказати «ні» не найскладніше в роботі з клієнтами. Не дивлячись на те, що на реалізацію одного проекту йде від 4 до 6 тижнів, Святослав з посмішкою поділився, що головна складність в їх роботі полягає в тому, щоб прийти до загального позитивного рішення, прийняття якого займає ще кілька тижнів.

Також рідко, але буває неправильна комунікація з клієнтом. І це необхідно враховувати. Коли затвердивши всі деталі, на етапі розробки продукту додаються нові ввідні і тоді вартість проекту може перевищити заробіток. Щоб уникнути цього розробляється детальне технічне завдання, це зменшує ризики, але повністю не виключає їх.

ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ

Святослав відзначає, що вже сьогодні, якщо ви не маєте свій бізнес в інтернеті, ви не зможете конкурувати. Тому що, за словами експерта, сфера IT є однією з ключовою в економіці України, що дозволяє їй стрімко розвиватися приблизно на 25% в рік.
«Якщо найближчим часом в нашій країні не відбудеться значних потрясінь, через які фахівці не покинуть країну, впевнений, що нас чекає прекрасне майбутнє. Яке, можливо в командній роботі. Зокрема, всередині компанії я намагаюся докладати зусиль, щоб кожен співробітник відчував і розумів, що немає поняття начальник і підлеглий. Ми всі працюємо однією командою й успіх компанії — це успіх кожного з нас », - прокоментував Святослав Ткаченко.

Можливості IT-сфери безмежні – це доводять нам щодня нові й унікальні сучасні технології та молоді компанії, що запускаються. Святослав також зараз активно працює над масштабуванням компанії та відкриттям представництв Masla Digital за кордоном. Він поділився, що в перебігу п'яти років в планах запуск сервісних додатків, які найближчим часом з'являться і на ринку України.

 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x