Розвиток за чверть мільйона

Катерина Спориш
22/03/2019

Олексій Гнатів, засновник торгової марки «Меблі VІК», розповів «Будуй своє», чому і для вирішення яких питань свого бізнесу шукав додаткове фінансування. А також — яких результатів досяг на виробництві, отримавши кредитні кошти.

Інформаційна довідка. Підприємство «Меблі VІК» засновано у м. Новий Розділ Львівської обл. в 2015 р. Спеціалізація — виготовлення меблів для дому з натурального дерева дубу та ясеня: ліжок, шаф, кухонь тощо у двох стилях, класичному та loft.

— Олексію, для чого тобі знадобилися додаткові кошти?

— Свій бізнес я починав без великих капіталовкладень, зробивши власноруч фрезерувальний станок та цикрулярну пилку. Інше обладнання позичив у колишніх партнерів по бізнесу, разом з якими працював до 2015 р. — до того, як кожен із нас відкрив власні підприємства.

Після 3 років роботи «Меблі VІК», на початку 2018 р., я зрозумів, що наявне у мене обладнання застаріло. Для бізнесу це дорівнювало невисокому виробітку за зміну, додатковим витратам на виробництво товару і його нерівномірній якості. Виготовити ідентичні деталі було неможливо, оскільки траплялися похибки у їхніх розмірах тощо.

Очевидно, що це істотно перешкоджало розвитку підприємства, тож я почав терміново шукати вихід. За моїми розрахунками, проблему могло вирішити навіть б/в обладнання іноземного виробництва — італійське. Воно сприяло б підвищенню продуктивності втричі, значному зменшенню собівартості тощо.

Отже, мені знадобилися: торцювальний куторіз для зрізання карнизів та іншого, фрезерувальний станок для обробки деревини різцями, циркулярна пила. Слід було знайти додаткові гроші на придбання всього цього устаткування — власних коштів не вистачало.

Існувало 2 шляхи — або працювати далі на наявному обладнанні при невисоких потужностях та невеликій продуктивності, збираючи не 1 рік кошти на новіші станки, або взяти кредит для закупівлі вже зараз і збільшувати обсяги виробництва, не чекаючи роками.

Я вирішив піти другим шляхом, звернувшись до Ощадбанку. І хоча у мене не було кредитної історії, мене це не злякало.

— Коли ти звернувся до Ощадбанку?

— У березні 2018 р. І був приємно здивований змінами, що відбулися у фінустанові! Я не просто опинився в оновленому приміщенні відділення, а й отримав відмінний сервіс без черг — консультацію спеціаліста щодо кредитних програм для малого та середнього бізнесу. Також співробітники банка надали мені вичерпні відповіді на всі мої запитання щодо документів, звітування тощо.

— Для отримання кредиту які саме документи потрібні?

— У мене попросили паспорт та індивідуальний податковий номер, а також свідоцтво про державну реєстрацію підприємства — у моєму випадку ФОП. Разом з цим я надав податкові звіти за 2017 р. Знадобилися поручителі та опис майна. Щодо останнього, то у моїй власності були тільки станки на виробництві «Меблі VІК», ті самі — фрезерувальний станок та цикрулярна пила. Квартири або автівки у мене не було, я описував лише те, що мав.

— Коли ти отримав відповідь?

— За 7 робочих днів надійшли приємні для мене новини — мені надали суму у 250 тис. грн, як я і потребував, терміном на 3 роки.

По отриманні позитивної відповіді я не гаяв часу і одразу ж придбав устаткування з Італії, хоча й б/в, але у гарному стані. Якби купував усе нове, мені б вистачило цієї суми на 1 станок — фрезерувальний або інший (сміється).

— Що принесли кредитні кошти твоєму бізнесу?

— Як я і розраховував, результатів від закупівлі нового обладнання довго чекати не довелося. Вже перші зразки товару виготовлялися в рази швидше, а найголовніше — якісніше. Під якістю я маю на увазі, що всі деталі, які ми виготовляли, були як ті близнюки — без похибок. Разом з цим зменшилися витрати часу — якщо раніше ми витрачали на виготовлення запчастини або процесу 3 години, то наразі це лише одна.

— Скільки коштів тобі вже вдалося повернути?

— 50% від суми — причому навіть швидше, ніж планувалося, завдяки результатам.

— Чи збираєшся у майбутньому брати кредит у Ощадбанку?

— Так, коли поверну наявний кредит. Розглядаю у подальшому придбання автівки для доставки готової продукції до Львова або інших міст України, а також хочу купити приміщення. Все це найближчими роками!

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x