Що змінилося на туристичному ринку України

Катерина Спориш
02/07/2020

Володимир Оляницький, співзасновник та співвласник компаній Deinde та Eurotrips,  розповів «Будуй своє» про головні тренди туристичного сезону-2020. А саме 一 чому відбувається перехід від кількості до якості, чому та для чого з’являться колаборації учасників ринку. А також 一 чому зростатимуть ціни та що обиратимуть мандрівники цього сезону. 

Інформаційна довідка: Deinde та Eurotrips 一 туристичні оператори, що пропонують подорожі Україною та іншими країнами. 

Туристичні оператори та організатори поїздок готують мандрівки до нового сезону. Цього літа, осені та зими очікується запізнілий попит серед мандрівників через карантин та обмеження пересування іншими країнами.

1. Покращиться якість послуг

Наприклад, якщо раніше популярними були великі туристичні групи по 50 осіб, то тепер менші 一 20-30 осіб. Однак туристи стають все вимогливіші до якості послуг. Отже якщо подорожують невеликі групи, то оператори мають змогу надати послуги вищої якості. В такому випадку туристи отримують більше уваги, краще наповнення туру і тому подібне. Організатори — більший прибуток, бо такі мандрівки коштують дорожче за поїздки великими автобусами. 

2. Розвиватимуться тематичні подорожі 

В Україні існують нішеві невеликі оператори. Вони пропонують тематичні мандрівки: якщо активні, то рафтинг, катання на конях, походи в гори; якщо пасивні, то дегустації, майстер-класи і таке інше. Саме на такі тематичні подорожі, завдяки зусиллям великих туристичних операторів, і зростатиме попит. 

3. Туристичні оператори стануть маркетплейсами

Організатори тематичних турів часто-густо не вміють продавати подорожі онлайн, через що не знаходять достатньої кількості клієнтів. Але, оцінюючи позитивно розвиток цієї ніші, увагу їй вирішили приділити великі туроператори. Вони стануть майданчиками розміщення пропозицій щодо таких подорожей та будут активно інформувати про них своїх клієнтів. Саме тому  цього року Deinde стане маркетплейсом для нішевих мандрівок. Команда Deinde додасть цікавих елементів поїздкам, екскурсії від місцевих жителів, активності та живі враження, щоб кожен наш мандрівник ставав героєм своєї подорожі, та слідкуватиме за якістю мандрівок та відгуками, а організатори отримають попит на послуги. 

4. Туристичні оператори та туристичні агенти більше співпрацюватимуть

Раніше туристичні оператори створювали мандрівки, а агенти продавали готові подорожі. Тепер є тенденція до поєднання цих ролей, туристичного оператора та туристичного агента. Це означає, що оператори виконуватимуть роль агенцій. Тобто продаватимуть і свої тури, і мандрівки від неконкуруючих операторів. 

5. Бізнес автоматизуватиметься

Серед операторів та агентів існує проблема — бізнеси не автоматизовані. Це означає, що частина клієнтів не отримують відповідей на запитання вчасно та втрачають інтерес до агенції і подорожей загалом. Тому цього року, щоб виграти у конкурентній боротьбі за клієнтів на ринку, що дуже звузився, в операторів буде масовий запит на автоматизацію бізнесу. За допомогою автоматизації вони будуть намагатися  збільшити попит на послуги, зробивши їх отримання максимально зручним для клієнтів. 

6. Зростатимуть ціни

Через карантин, економічний спад та інші чинники люди зароблятимуть менше. Відповідно, і подорожуватимуть менше. Тому оператори бронюватимуть менше місць в салонах літаків, менше місць в готелях. Наслідком цього процесу буде зростання цін на 30-50%. Приміром, якщо мандрівка у Єгипет коштувала $300-400 на особу, то тепер додасться ще половина вартості до цієї ціни. 

7. Люди купуватимуть дешевші програми

Цього сезону очікується перехід з дорожчих пакетів до більш дешевих, з luxury відпочинку до «середнього класу» через кризу та падіння купівельної спроможності.

8. Змінюватимуться ролі регіонів

Якщо кількома роками раніше мандрівка у гори асоціювалася з зимою, а мандрівка в Одесу — з літом, то сьогодні ролі змінюються. Це означає, що гори стають популярними в інші сезони, тому що є відпочинок на воді, SPA, чани з гарячою водою, походи та інші. Вони працюють протягом всього року. Так само з південним регіоном, де є цікаві місця, ферми, куди вартує помандрувати продегустувати страви протягом року. 

9. Паралельно стрімко розвиватимуться і пакетні тури, і самостійні мандрівки 

Паралельно розвиватимуться одразу два напрями: індивідуальні подорожі, тому що мандрівники додають потрібну кількість опцій самотужки, обирають активний чи пасивний відпочинок. З іншої сторони розвиватимуться автобусні пакетні поїздки, де туристичні оператори пропонуватимуть повністю спланований відпочинок, де не потрібно буде ні про що турбуватись, лише насолоджуватись відпочинком. «Пакетний відпочинок» завжди дешевше, ніж купувати кожну послугу окремо. Це пов’язано з роботою операторів. Вони отримують найкращі ціни, бо купують послуги гуртівнею, орендуючи автобус, готелі, екскурсії, розваги і таке інше. До того ж у пакетних подорожах найкращі поєднання туристичних маршрутів з локаціями, до яких складно або дорого дістатися самотужки. Це стосується і України, і інших країн. Тому цього року розвиватимуться обидва напрями. 

 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x