Створи свій стартап: найцікавіші онлайн-курси для підприємців

Building a Business. Oxford University

 

Цей англомовний відеопідкаст дозволяє опинитися на одному з найпопулярніших вечірніх курсів у Оксфорді — «Побудова бізнесу». Аби наживо послухати Тіма Кука, засновника Isis Innovation (організації, створеної задля комерціалізації науки), та інших успішних підприємців, вам довелося б заплатити 150 фунтів. На iTunes цей курс також популярний і до того ж безкоштовний.

 

Венчурні інвестори, управління фінансами, захист власних ідей, вихід на ринки, менеджмент, маркетинг — ось неповний перелік того, що містить цей курс. Загалом 57 записів лекцій, які дають повне розуміння базових для бізнесу питань. 

 

Курс доступний за посиланням.

 

How to start a business. University of Michigan

 

Концентрат потрібних для стартаперів знань. За шість блоків лектори одного із топ-університетів США допоможуть пройти шлях від пошуку ідеї та створення стратегії до безпосереднього старту. За 29 тижнів курс обіцяє допомогти вам опанувати усі інструменти, і ви зможете не лише започаткувати свою справу, але й радити іншим, як краще це зробити. Очільник курсу Девід Вілер, що працював із CBS, Американською кіноакадемією та Electronic Arts, створив Hub for Innovation in Learning and Technology, який користується чималим попитом серед підприємців-початківців.

 

Як і більшість курсів на платформі Coursera, він безкоштовний для усіх охочих, у яких є доступ лише до прослуховування лекцій. Якщо ж ви хочете виконувати домашні завдання, переглядати додаткові матеріали та отримати сертифікат, доведеться заплатити (пробний період на 7 днів безкоштовний, далі — $49 на місяць). Втім, якщо грошей бракує, можна податися на стипендіальну програму. Кожна заявка розглядається близько двох тижнів. Перший тиждень першого курсу розпочинається 14 серпня. Зверніть увагу: курс виключно англомовний, без субтитрів слов'янськими мовами.

 

Курс доступний за посиланням.

 

Фінанси для не фінансистів, University of California, Irvine

 

Якщо хочете отримати стисле базове розуміння концепції фінансів та бухгалтерського обліку, вам сюди. Фінансовий аналіз, планування, прогнозування, бюджетування, грошовий потік, стратегічне фінансування та інші проблемні для бізнесу питання розглядатимуться в інтерактивній формі із залученням студентів. Автор та викладач курсу Девід Стенден чимало часу присвятив роботі у Goldman Sachs, одному із найбільших інвестиційних банків, і має досвід роботи у США, Європі та на Близькому Сході.

 

Курс, хоча й англомовний, має українські субтитри, до створення яких долучився український телеком-оператор lifecell. Курс із сертифікатом коштуватиме $49, без сертифіката  безкоштовний. Наступна навчальна сесія розпочинається 14 серпня.

 

Курс доступний за посиланням.

 

Підприємництво. Власна справа в Україні

 

Торік на платформі Prometheus стартував онлайн-курс із підприємництва. Його автор та ведучий — економіст, підприємець та викладач kmbs Олексій Геращенко. Це вже третій його курс на цій платформі. Перші два («Фінансовий менеджмент» та «Економіка для всіх») також стануть у пригоді для розуміння базових економічних питань. Курс цього року зосереджений на різних аспектах підприємництва — маркетингу, юридичних та фінансових інструментах, які допоможуть заснувати власну справу в українських умовах. Тож юридичні поради партнера Axon Partners Дмитра Гадомського чи як не наступити на бізнес-граблі від Юлії Савостіної, авторки проекту Made in Ukraine, будуть якнайближчими до наших реалій. Крім того, наприкінці курсу можна послухати мотивуючі розповіді інших українських підприємців, які ділитимуться своїми злетами та падіннями.

 

Курс безкоштовний, зареєструватися на нього легко, адже доступний постійно.

 

Як створити стартап

 

Завжди мріяли про бізнес-освіту у Стенфорді? Хотіли б навчатися у Пітера Тіля (співзасновника PayPal), Дастіна Московіца (співзасновника Facebook) та інших крутих лекторів? Восени 2014 року ці та інші підприємці-легенди взяли участь у створенні курсу How to Start a Startup і поділилися своїми знаннями, завдяки яким можна не лише створити бізнес з нуля, а й успішно управляти компанією.

 

Переглянути цей безкоштовний курс англійською можна за посиланням.

 

Наприкінці 2015 року платформа Prometheus надала можливість переглядати цей курс із українськими субтитрами. Як й інші, він безкоштовний для всіх охочих.

 

Курс доступний за посиланням.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x