Тисяча гривень для вакцинованих, дорога електроенергія, доставлення товарів безпілотниками: огляд новин за листопад

Сергій Чигир
01/12/2021
огляд новин за листопад

У передостанній місяць року бізнес більшості регіонів знову працював в умовах посиленого карантину. Для громадського транспорту, закладів харчування та магазинів в листопаді масово запроваджували обмеження, щоправда, для вакцинованих клієнтів зробили виняток, тож карантин був не таким жорстким, як торік.

Вакцинованим пообіцяли грошову допомогу, яку вони можуть витратити на подорожі чи оздоровчі процедури. Це має стимулювати розвиток малого й середнього бізнесу, який сильно втратив від карантину. 

1. Електроенергія для бізнесу зросла на чверть

В об’єднаній енергосистемі України ціни на електроенергію для бізнесу з 1 листопада стрибнули на 27,7 %. Зростання відбулося через складну ситуацію із запасами вугілля, які споживають ТЕЦ і ТЕС для виробництва електроенергії. Загалом від початку року ціни на електроенергію на ринку «на добу наперед» для бізнесу збільшилися на 70 %.

2. Саудівська Аравія купуватиме в Україні чорну ікру

Саудівська Аравія

Україна та Королівство Саудівська Аравія погодили форму сертифіката на експортовані з нашої країни продукти, що походять від водних тварин (ікра, морепродукти тощо). Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Потенційні експортери для набуття права експорту продуктів для споживання людиною мають пройти процедуру акредитації. Зробити це можна вже з 1 грудня 2021 року.

3. Карантинні обмеження на пересування Києвом та областю

13 листопада змінилися правила пасажирських перевезень у приміському сполученні Київської області. Проїзд в усіх електричках, автобусах, маршрутках області здійснюється лише за наявності сертифіката про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту на COVID-19.

Раніше, з 1 листопада, запроваджені суворі обмеження щодо пересування громадським транспортом у Києві. Проїзд також можливий за наявності ковід-сертифіката про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту. Перевіряють ці документи не на вході у транспорт, а вибірково спеціальні групи правоохоронців.

Працюють лише для вакцинованих або з ПЛР-тестом і торговельно-розважальні комплекси. Виняток – продуктові відділи, що приймають усіх покупців. 

4. Виробникам «зеленої» енергетики частково виплатили компенсацію

виплатили компенсацію

З 19,3 млрд грн виробникам «зеленої» електроенергії спрямовано 16,3 млрд грн.

За джерелами ЗМІ, «Гарантований покупець» розрахувався з усіма виробниками, крім ДТЕК. Однак згодом гроші має отримати й ця компанія, бо компенсація надходить завдяки єврооблігаціям на 825 млн доларів, які були випущені саме з цією метою: погашення боргів перед виробниками «зеленої» електроенергії. 

5. Тисяча гривень на підтримання вакцинованих громадян

Кожен вакцинований двома щепленням від коронавірусу отримає від держави 1 тис. грн через застосунок «Дія», заявив президент Володимир Зеленський.

Гроші надійдуть на спеціальний рахунок. Зняти їх неможливо, лише витратити на певні послуги.

За словами прессекретаря президента Сергія Никифорова, перелік послуг сформований таким чином, щоб підтримати сервіси, які найбільше постраждали від пандемії. 

Гроші можна витратити на спортивні й культурні заходи (театри, концерти, книги, кіно), а також туризм (поїздки Україною). Повний перелік послуг і досі формується. Програма виплат розпочнеться 19 грудня.

6. Аграріям-меліораторам виділять державну допомогу

З 22 листопада Мінагрополітики розпочало приймати документи від аграріїв, що використовують меліоровані (зрошені) землі, для отримання державної підтримки. Збір документів завершується до 1 грудня.

Держава допоможе заявникам бюджетною дотацією на безповоротній основі в розмірі до 25 % вартості витрат, але не більше ніж 7,5–18,7 тис. грн за гектар.

7. Рада ухвалила новий закон про ринок страхування

Верховна Рада ухвалила закон про страхування, повідомляє Національний банк, який є регулятором цього ринку.

За ним страховики повинні мати прозору структуру власності, розкривати інформацію про всіх власників і ключових учасників компанії. 

У засновників має бути бездоганна ділова репутація, а також задовільний фінансовий і майновий стан. За цим стежитиме НБУ.

Під час реєстрації страхові компанії зобов’язані надавати плани діяльності на три роки. Їхнє керівництво повинно відповідати кваліфікаційним вимогам щодо професійної придатності та ділової репутації. Осіб на ці посади погоджуватиме НБУ.

8. Поштовий вантаж з Києва до Львова доставили безпілотником

«Нова пошта» доставила у Львів безпілотним літальним апаратом (БПЛА) 10 посилок загальною вагою 2 кг. Безпілотник пролетів 500 км за 5 годин. 

У першому тестовому польоті до Харкова, що відбувся влітку, БПЛА для посадки використав сторонні аеродроми. А вже під час перельоту до Львова стартував і сідав у терміналах компанії. 

Апарат злітає вертикально і не потребує розгону, тому може доставляти посилки безпосередньо до місця призначення.

За БПЛА стежить оператор, який у разі непередбачених ситуацій може керувати ним вручну.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x