Упаковка та платформа бренда

Упаковка та платформа бренда

Як розпочати власну справу та мінімізувати ризики? Можна порадитися з тими, хто вже досяг у цьому успіху. У межах програми «Будуй своє» молодий підприємець Іван, який хоче виробляти пакетики з какао та маршмелоу, проконсультувався щодо відкриття виробництва у Владислава Гурковського, співзасновника та директора з розвитку бізнесу Upturn. 

 

Іван хоче відкрити виробництво з виготовлення саше, або пакетиків, схожих на разові пакетики Nescafe чи Jacobs. Але наповнювати ці саше Іван планує не розчинною кавою, а какао з маршмелоу (м’яким зефіром). Фасувати продукт планує так, щоб маршмелоу був відокремлений від суміші какао та цукру. Іван проаналізував, що подібну продукцію виготовляють лише у США компанії Starbucks та Swiss Miss. 

Аналоги, які продають у супермаркетах (для прикладу взято ціни «Ашану»), мають різну ціну: MacChocolate – 3,65 грн, Lafesta – 4,57 грн, Nesquik – 3,70 грн. На спеціалізованих сайтах можна купити також Starbucks – 33,75 грн за саше – і Swiss Miss – 15 грн за саше.

Іван провів приблизні розрахунки: саше загальною масою 28 г, з яких какао – 13 г, цукор – 10 г, маршмелоу – 5 г, матиме собівартість 1,55 грн; упаковка коштуватиме до 1 грн за штуку. Підприємець-початківець також налагодив зв’язки з постачальниками какао та маршмелоу. 

Іван переймається тим, наскільки перспективна ця ідея. Якщо вона варта уваги, то як проаналізувати ринок та запустити виробництво? Також його цікавлять нюанси, як правильно обрати упаковку, яку виставити ціну, щоб товар купували, та з чого починати реалізацію.

Що відповів ментор на усі ці запитання? 

 

Аналіз ринку та попереднє дослідження

Оскільки в Україні немає аналогів цього продукту, то, якщо здобути довіру аудиторії, перспектива у цієї ідеї є. Якщо вважати цільовою аудиторією дітей 5–10 років (і пам’ятати, що покупцями зазвичай будуть мами 25–40 років) та дівчат 15–25 років, ми можемо спробувати вирахувати потенційну кількість клієнтів у Києві. Умовно кажучи, наша аудиторія – близько 400 тис. людей. Припустімо, половина з них не п’є какао. Отже, в середньому 200 тис. людей можуть купувати, наприклад, по 10 пакетиків на місяць. Таким чином, орієнтовний місячний обсяг продажів на ринку Києва становитиме 2 млн пакетиків.

Варто перевірити, чи зацікавить цей товар аудиторію. Як це зробити? Можна створити простий лендінг із формою попереднього замовлення. Або заснувати групу у Facebook та розмістити там зображення упаковки майбутнього продукту і картинку, як він виглядає у чашці. До зображення треба додати текст на кшталт: «Новий унікальний напій: чи не бажаєте спробувати?» Далі треба створити рекламну кампанію у Facebook та Instagram, орієнтовану на відповідну цільову аудиторію. А реакція користувачів (шери, коментарі, тощо) покаже, чи вони зацікавилися.

Тобто потрібно візуалізувати продукт. Багато стартаперів вважають: те, що їхній продукт потрібен для всіх, очевидно. Однак інколи це не так. Тому варто провести дослідження, щоб зрозуміти реальний стан речей. На цьому етапі необов’язково наймати крутого дизайнера, бо для дослідження це буде дорого.

 

Упаковка – це важливо

Обираючи новий товар, споживачі часто обирають той бренд, у якого привабливіша упаковка. А щоб дизайнер зміг виготовити справді круту упаковку, доведеться розробити платформу бренда: визначити, хто ви, чим відрізняєтеся від інших та яка ваша основна ідея. І ще дуже важливий нюанс: сам матеріал упаковки має бути якісним та приємним на дотик. 

На етапі виходу бренда на ринок упаковка – чи не найголовніший елемент. Поки споживач не скуштував ваш продукт, він орієнтується на емоції, які у нього викликає упаковка. А вже потім на перший план виходить якість, і якщо з нею все гаразд, тоді люди купуватимуть товар удруге.

 

Цінова політика та реклама

На цьому етапі не потрібно зациклюватися на визначенні ціни: саше з какао та маршмелоу – не той вид продукту, де вирішальною є різниця в пару гривень. Головне, щоб люди, які куплять товар уперше, стали амбасадорами бренда. Тому потрібно встановлювати ціну, зважаючи на те, скільки коштуватиме маркетинг; наприклад, зараз це може бути 5 грн.

Для успішної рекламної кампанії бажано мати обличчя бренда (ним має бути хтось із зірок). Ідеально, якщо це буде молода жінка з дитиною: таким чином ви залучаєте одразу дві ваші цільові аудиторії.

Потрібен також якісний відеоролик і багато PR. На перших етапах знадобиться постійна підтримка в медіа, щотижневі публікації PR-статей про напій, чиїсь відгуки та історії. Дуже допоможуть і соцмережі: гарно оформлені сторінки у Facebook, Instagram, рекламні пости та комунікація з потенційними клієнтами. 

Щоб люди почали купувати продукт, потрібно заохотити їх до першої купівлі. Тут можливі варіанти: дегустації, реклама. Орієнтуйтеся на новаторів – тих, хто любить пробувати щось нове, та на мам, що купуватимуть продукт для дітей.

Як починати реалізацію  

Оцініть ваші фінансові можливості. Пам’ятайте, що заявка у супермарект – це дуже дорого. Тому важливо продумати можливі канали збуту і обрати ті, на які у вас зараз вистачає коштів. У нашому випадку це: 
1) супермаркети;
2) малі торговельні точки (кіоски тощо);
3) корпоративні продажі (продажі в офіси);
4) інтернет-магазини; 
5) HoReCa; 
6) співпраця з дистриб’юторами.

Важливо прорахувати усі фінансові нюанси та розробити якісну платформу бренда – і можна розпочинати! 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x