Уроки гігантів

Історії успіху топових світових підприємців — дуже різні. Хтось із них мав певний стартовий капітал, а хтось починав із позичених кількох сотень доларів, хтось входив у бізнес, маючи досвід та освіту, а хтось навчався лише на власних помилках. Що їх об’єднує, так це палка віра у власну справу. «Наш формат» та Будуй своє пропонують 5 історій успіху, що надихають шукати нестандартні шляхи, не боятися труднощів і бути впевненим у власних ідеях.

«Історія Starbucks. Усе почалося з чашки кави...» Говард Шульц

Усе і справді почалося з чашки еспресо. Майбутній СЕО Starbucks, подорожуючи Італією, був вражений атмосферою італійської кавової культури та захотів перенести її у США. «Якщо кава і люди — це серце нашого бізнесу, то тепла атмосфера кав’ярень — його душа», — вважає Говард Шульц.

Фокусуючись на деталях інтер’єру та атмосфери закладів, Шульц почав впроваджувати власне бачення Starbucks. Зараз компанія налічує понад 24 тисячі кав’ярень у 70 країнах світу. У цій книжці ви не знайдете тут детальних інструкцій про закупки кави чи бюджетування сотень закладів, натомість Шульц розповість вам про те, як шкідливо розширятися, не маючи конкретного плану, історію, про те, наскільки важливими є люди, які працюють в компанії, і як пережити кризу, закривши сотні закладів. А ще захоплюючу історію про масштабне бізнес-мислення, реалізацію амбітних цілей, а також про те, що побудова успішного бізнесу без готовності до подолання труднощів — неможлива. 

«Філософія Toyota. 14 принципів роботи злагодженої команди» Джефрі К. Лайкер

Компанія Toyota була заснована у 1937 році японський підприємцем Кічіро Тойода як частина технологічного концерну Toyota Industries. У надзвичайно складні повоєнні часи компанії вдалося налагодити зразкові виробничі лінії, забезпечити ідеальний порядок та чистоту на виробництві (що було досить нетиповим у ті часи), а згодом — вийти у світові лідери. Все це завдяки розумно збудованій системі менеджменту та особливій бізнес-філософії.

«Філософію Toyota можна вмістити у два основоположні принципи: «Постійне вдосконалення» і «Повага до людей», — пояснював колишній директор Toyota Ґері Конвіс.

Ця книжка розкриває 14 принципів менеджменту та бізнес-філософії компанії, ілюструє, як ці принципи допомогли компанії вийти та надовго затриматися у першій п’ятірці лідерів серед автовиробників. Вона допоможе по-новому поглянути на ваш бізнес та оцінити, як покращити процеси, особливо для тих компаній, які займаються виробництвом.

«Феномен Zara» Ковадонґа О’Ші

Головний герой цієї книжки — Амансіо Ортега, творець міжнародної корпорації Inditex та її флагманського бренду одягу Zara. Ортега, нині найбагатший ритейлер у світі, розпочинав свій бізнес із продажу халатів. У 1975 році він відкрив свій перший магазин Zara. Зараз компанія налічує більше 7 тисяч магазинів у понад 90 країнах світу та об’єднує цілу групу брендів, таких як Massimo Dutti, Bershka, Pull and Bear, Stradivarius та інші.

Ця книжка допоможе зрозуміти бізнес-підхід та управлінський стиль засновника компанії, а також механізм роботи успішного бізнесу, який приносить багатомільйонні прибутки.

«Історія ІКЕА. Бренд, що закохав у себе світ» Інґвар Кампрад, Бертіл Торекул

Компанію ІКЕА у 1943 році заснував 17-тирічний Інґвар Кампрад. Свій перший міні-бізнес Кампрад, що народився на невеличкій фермі у Швеції, почав ще...у п’ять років. Перший товар, який він продав були сірники. Згодом Кампрад почав продавати усілякий дрібниці, а пізніше — створив невелику компанію, що продавала меблі. Не маючи майже ніякого стартового капіталу, засновник ІКЕА все ж володів тим, що могло допомогти досягти успіху: сміливими мріями, палким бажанням розбагатіти, умінням долати перешкоди, жагою помсти, міцним родинним корінням, впертістю та везінням. Попри те, що історія написала у співаторстві з журналістом Бертілом Торекулом, книжка розповідає історію від першої особи, від імені самого Кампрада.

«Історія IKEA» створена основі на багатогодинних розмов з Кампрадом, виступах та персональній переписці засновника ІКЕА, та описує розвиток компанії від моменту її заснування до досягнення глобального успіху.

«Планета Pixar. Моя неймовірна подорож зі Стівом Джобсом у створення історії розваг» Лоуренс Леві

У 1986 році Стів Джобс, зіткнувшись з проблемами у Apple та відійшовши там від справ, придбав графічну студію, засновану Джоджем Лукасом. У 1996 році до команди приєднався Лоуренс Леві, ставши фінансовим директором компанії. Ця книжка — захоплива розповідь про те, як людська фантазія помножені на сучасні технології та грамотний комерційний підхід дозволили перетворити маловідому мультиплікаційну студію на інноваційний проект. Це історія про творчі ідеї, роботу у креативній індустрії та особливу корпоративну культуру, яка відіграла далеко не останню роль у виході компанії в світові лідери.

Копірайтинг — «Наш формат».

За промокодом BuduyUspihNashFormat ви зможете придбати ці книжки до 10 серпня зі знижкою 10 % у інтернет-магазині nashformat.ua

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x