Вчись і дій

Любов Петрушко
08/12/2017
Вчись і дій

Засновниця центру освіти підприємців Startup Ukraine Анна Петрова розповіла порталу «Будуй своє» про найпоширеніші помилки бізнесменів, найуспішніші програми центру та про найкращих випускників.  

27 листопада освітній центр Startup Ukraine запустив двотижневий інтенсив для підприємців Start Your Business. За цей час учасники програми отримають практичні знання про те, як започаткувати свій бізнес, та зможуть розробити власні проекти. Якщо двох тижнів буде замало, то 2018 року можна вступити на комплексну програму Start Your Business. Упродовж 2,5 місяців слухачі глибше зануряться у бізнес-процеси і краще розбиратимуться у тому, як створити проект від ідеї до запуску.  

Серед спікерів програми не тільки топ-менеджери великих корпорацій, а й ті, хто створював свій бізнес з нуля і не з чуток знає про проблеми на українському ринку. Анна розповідає, що крім практичних навичок  програма підтримує та надихає учасників. Більшість хоче відкрити бізнес, навіть знає як, але не вистачає «чарівного стусана». Тому Start Your Business дає цього стусана разом із практичними бізнес-знаннями.  

Історія центру освіти підприємців Startup Ukraine почалася 2012 року. Відтоді учасниками різних програм і бізнес-таборів центру стали понад 14 000 підприємців, з них 2000 пройшли комплексну 2,5-місячну програму. Попри такий потік людей, у Startup Ukraine фактично формується ком’юніті молодих українських підприємців. Вони спілкуються між собою і допомагають одне одному розвиватися.  

«Наше завдання не тільки навчити, а й підтримати розвиток. Тому ми завжди раді допомогти консультацією, партнерством, намагаємося проводити нетворкінг-зустрічі для наших випускників і створювати нові навчальні продукти під їхні запити. У нас є закриті співтовариства і чати, де наші випускники знайомляться, спілкуються, обмінюються інформацією, роблять знижки одне одному, допомагають знайти підрядників і навіть подарунки на новорічні корпоративи для співробітників», –  каже Анна Петрова.  

Засновниця освітньої програми говорить, що більшість приходить із цікавими ідеями, які зрештою втілюють у життя,  тому у школи є чим пишатися.  

Серед випускників Start Your Business – Саша Соловей, співзасновник меблевої компанії Drommel, Ксенія і Микита Фурсови, засновники скретч-карт Idea.Me, Світлана Котенко з FoodEx, Катя Андрєєва з рестораном «Любовь-морковь» і багато інших. Нещодавно випускник школи Євген Виборов разом із партнером отримав у Кремнієвій долині $5,3 млн на розвиток фінтех-стартапу з використанням машинного навчання YayPay, який спеціалізується на оптимізації фінансових процесів для середнього бізнесу.  

Вартість програм Startup Ukraine коливається у межах 1250-30000 грн. Ціна формується на основі даних собівартості і маржі. До того ж такі ціни спонукають потенційних слухачів зважено ухвалювати рішення про участь у програмі і відповідальніше ставитися до навчання. Але якщо вам бракує грошей оплатити курс, не бійтеся розповісти організаторам про свою мотивацію.  

Startup Ukraine регулярно розігрує гранти на безкоштовне навчання. Ось яскравий приклад того, що ідея сильніша за фінансові можливості, – Влад Малащенко, який відкрив соціальний бізнес – пекарню для людей з ментальною інвалідністю Good Bread from Good People. Він створив робочі місця для хлопців із розумовою відсталістю: вони створюють якісний і унікальний продукт – печуть  мафіни і заробляють гроші для себе.  

«Ми раді, що допомогли Владу здійснити мрію і запустити проект. У нас якось цікаво складається: ті, хто виграють гранти, відкривають соціальний бізнес. Всесвіт працює», – ділиться Анна.  

За роки роботи Петрова бачила багато талановитих підприємців з оригінальними ідеями, яким з тих чи інших причин не вдалося втілити їх у життя. Анна визначила чотири найпоширеніші помилки бізнесменів-початківців, які можуть привести до краху будь-яке починання:  

1. Не прораховують фінанси: вартість продукту, обслуговування команди тощо. Не можна пускати все на самоплив.  

2. Не думають про ключового клієнта. Не можна догодити всім і відразу. Треба концентруватися на вузькій цільовій аудиторії.  

3. Не переводять ідею у продукт. Можна придумати мільйон крутих ідей і не запустити жодної. Потрібно діяти.  

4. Не аналізують ринок. Чи потрібен ваш продукт? Чи готові його купити за таку ціну? Хто ваші конкуренти? І ще десятки питань, на які може дати відповідь тільки аналіз.  

Startup Ukraine – це історія про жагу до створення власної справи. Які б не були у вас стартові можливості, завжди можна знайти спосіб втілити свою бізнес-мрію. Натепер в Україні формується унікальне середовище, сприятливе для зростання і розвитку малого і середнього бізнесу – основи економіки будь-якої країни.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x