VEGVAM: ЕКОЛОГІЯ В ІНСТАГРАМІ

Проєкт «Будуй своє» поспілкувалися з засновницею бренду zero-waste товарів Vegvam Вікою Термік про особливості екологічного бізнесу в Україні та просування нішевого товару в Instagram.

 

ЯК РОЗПОЧАТИ ЕКО-БІЗНЕС В УКРАЇНІ?

 

Vegvam — це бренд екологічних товарів. Почалося все, коли Віка Термік та її подруга вирішили взяти участь на фестивалі Міжнародного дня йоги. Дівчата готували і продавали вегетаріанську та веганську їжу (звідси і назва бренду), яка викликала неймовірний ажіотаж у людей. Стенд Vegvam увесь день ряснів в стрічці новин, задоволені клієнти згадували бренд у соціальних мережах.

 

Аналізуючи миттєвий ефект, що справив Vegvam, дівчата зробили висновки щодо причин популярності:

1. Стенд був незвичайним, яскравим.

2. Одяг і зовнішній вигляд дівчат привертав увагу.

3. Персоніфікація бренду — засновниці розклеїли на стенді свої фотографії під час приготування їжі, де вони сміялися та веселились з овочами, що викликало довіру людей.

 

Саме така підтримка й інтерес до бренду пробудили у Віці ідею щодо участі у фестивалях їжі на постійній основі. Дівчата готували на багатьох фестивалях Холі (святах фарб), брекфестах у парку Шевченка, Avatar Yoga Festival, Кураж Базарі. Бренд добре розвивався у сфері харчування, але незабаром подруга Віки поїхала з України. Ролі в команді були розподілені так, що саме вона готувала, а Віка була ідейним натхненником і організатором. З від'їздом члена команди, відповідального за виробництво продукту, Віка залишилася як без рук, тому концепцію довелося змінити — діяльність Vegvam перейшла на продаж zero waste товарів: косметики, предметів гігієни, еко-горняток, товарів для будинку, одягу та сумок. Головна характеристика, яка об'єднує всі товари бренду, — в них немає пластику.

 

КАНАЛИ КОМУНІКАЦІЇ

 

Facebook став першою платформою, на якій з'явився бренд. Згодом Vegvam перейшов в Instagram. Після зміни напрямку діяльності бренд запустив сайт.  На думку Віки, він важливий насамперед для зручності клієнтів, яким тепер не потрібно гортати всю стрічку в соціальних мережах, щоб знайти потрібний товар, — тепер досить зайти в потрібну категорію на сайті.

 

Однак Віка вважає, що для хороших продажів досить тільки акаунта в Instagram. Єдиний негативний бік цієї соціальної мережі для інтернет-магазинів — це неможливість робити торговельні мітки на покупку товарів з переходом на сайт. В Україні ця функція поки що недоступна. Сайт же потрібен для тих, хто хоче розширювати бізнес, — все залежить від масштабів та планів підприємця. Також Віка використовує сайт як майданчик для донесення важливих екологічних меседжів, публікуючи лікнеп-статті та інструкції до екологічно чистих товарів. З недавнього часу також запустили розділ з онлайн-курсами.

 

Основна група споживачів товарів Vegvam — дівчата від 15 до 40 років. За словами Віки, найефективнішими для залучення нових клієнтів є реклама в Instagram та сарафанне радіо. На даний момент Vegvam не працює з блогерами та лідерами думок, проте засновниця бренду підкреслює, що це також є важливим каналом комунікації.

 

КОНКУРЕНЦІЯ СЕРЕД ОНЛАЙН-ШОПІВ

 

Вистояти в конкурентній боротьбі і привернути увагу потенційних клієнтів, коли на такі платформи, як Instagram, нахлинула велика кількість товарів, допомагає поєднання якісного контенту та фотографій. Найпростіші рішення — розіграші giveaway. Хоч зараз такими конкурсами складно здивувати аудиторію, вона, як і раніше, добре й активно бере в них участь.

 

Для того щоб просувати бізнес в соціальних мережах, необхідно невпинно шукати нову інформацію та адаптувати її під бізнес — придумувати нові «фішки», генерувати ідеї як для продукту, так і для залучення аудиторії. Головне — не застигати в розвитку, досягнувши певного рівня продажів, придумувати нові технології та бути винахідником. Головне кредо засновниці Vegvam: «Створювати, а не наслідувати».

 

ПРОСУВАННЯ ZERO WASTE ТОВАРІВ

 

Віка Термік ділиться основними маркетинговими лайфхаками Vegvam: впроваджувати нові продукти в асортимент компанії, надавати клієнтам інноваційні продукти без пластику/поліетилену, привозити нові бренди та знаходити постачальників, які винаходять щось нове у світі zero-waste. Також не зашкодить співпраця із топовими закладами, які хочуть впровадити zero-waste в обслуговування клієнтів.

 

Для того, щоб просувати еко-френдлі товари через соціальні мережі, потрібно багато говорити з аудиторією на гостросоціальні теми: про сортування сміття, забруднення, вирубку й очищення лісів, відмову від м'яса і перехід до вегетаріанства, глобальне потепління. Головні правила комунікації з аудиторією для брендів з екологічним порядком денним:

 

1. Ділитися актуальною інформацією зі світу еко-бізнесу й еко-активізму.

2. Розповідати про лідерів думок: зеро-вейстерів, вегетаріанців, веганів.

3. Давати корисні поради, рекомендації, ділитися цікавими фактами.

4. Цікавитися думкою підписників: влаштовувати опитування, голосування, намагатися відповідати на більшість коментарів.

5. Бути помічником і другом у світі zero-waste для фоловерів.

 

На думку Віки, попит народжує пропозицію — важливо знайти свій унікальний товар. Не важливо, чи створюєте ви предмети особистої гігієни, робите біологічно чисте пакування або дерев'яні гребінці — підприємцю потрібно горіти тим, що він виробляє. У людей є потреба зберегти природні ресурси, тому екологічно дружній магазин сприймається споживачами позитивно. Бачачи екологічні товари, ознайомлюючись з філософією подібних брендів, вони часто починають розуміти, що потрібно щось змінювати у своїх звичках. І змінюють.

 

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x