Відкриваємо стоматологічний кабінет

Красиві та здорові зуби — візитна картка будь-якої успішної людини. Стоматологічні послуги в усі часи користувалися високим попитом, адже, незалежно від того, яка економічна або політична ситуація складається в країні, люди звертаються і будуть звертатись до лікарів. Наразі попит на послуги стоматологів приватної практики посилюється через скорочення кількості державних медичних закладів і відсутність там спеціалістів відповідного профілю. Тож самий час подумати про власний стоматологічний кабінет.
 

Документація

Щоб відкрити стоматологічну клініку або кабінет, спочатку треба зареєструвати юридичну особу, зареєструватися в єдиному реєстрі стоматологів.
Потім слід отримати необхідний пакет дозвільних документів від податкової інспекції, санітарної служби та пожежної охорони. Загалом для відкриття стоматологічної клініки потрібна документація за наступним переліком:
1. Ліцензія на здійснення стоматологічної діяльності (на кожен вид медичної діяльності).
2. Свідоцтво про постановку на облік у податковий орган.
3. Документ про право власності на приміщення або договір оренди.
4. Висновок від санітарно-епідеміологічної станції.
5. Експертиза на стерильність повітря, змивів, води.
6. Договір про дезінфекцію систем кондиціонування і вентиляції.
7. Договір про утилізацію відходів і люмінесцентних ламп.
8. Експлікація.
9. Договір на прання білизни.
10. План БТІ (Бюро технічної інвентаризації).

Організація бізнесу

Для організації діяльності стоматологічного кабінету знадобиться:
— отримати ряд дозволів і ліцензій;
— взяти в оренду приміщення нежитлового фонду та провести ремонтні й оздоблювальні роботи;
— придбати і встановити відповідне обладнання;
— закупити первинний об'єм необхідних витратних матеріалів.
Місцезнаходження стоматологічної клініки є важливим фактором для реалізації проекту, оскільки оптимальний вибір допоможе знизити інвестиційні витрати і підвищити ефективність роботи кабінету. При виборі місця розташування треба враховувати наступні складові: транспортну доступність, наявність попиту на послуги, віддаленість від конкурентів.
Тобто найкраще для кабінету підійде приміщення, розташоване в будинку на першому поверсі з окремим входом, не далі, ніж за 5 хвилин пішки від зупинки транспорту. В цілому при виборі приміщення слід перевірити його на відповідність трьом основним критеріям: прохідність у місці розташування, щільність населення і його доходи, а також відсутність поблизу кабінетів конкурентів.
Для відкриття стоматологічного кабінету знадобиться таке обладнання:
— стоматологічна установка (у тому числі стоматологічне крісло, світильник, компресор і вакуумна помпа, слюновідсос);
— цифровий панорамний рентген;
— апарат для відбілювання зубів;
— ультразвукова настільна мийка;
— аквадистилятор;
— автоклав стоматологічний;
— ультрафіолетова камера для зберігання стерильного інструменту.

Витрати на закупівлю необхідного обладнання складуть близько $34-35 тис. Загальна сума для відкриття стоматологічного кабінету на 1 крісло — $60 тис.

Структура інвестиційних вкладень


Структура такого підприємства, з 1 стоматологічним кріслом, частіше за все не має чіткої організації, а штат співробітників не включає вузьких фахівців. Як правило, в такому кабінеті приймають 1-2 лікаря і асистенти. Головна умова його успішності — якщо там працюють лікарі-стоматологи, яким і належить бізнес. Стоматолог самостійно займається організаційними питаннями і лікувальною практикою. Такий лікар-керівник має бути підготовленим у галузі менеджменту та специфіки ведення медичного бізнесу.

Враховуючи графік роботи (10 годин), тривалість прийому одного хворого (1 година) та середній рівень завантаження кабінету (55-60% в середньому за рік, при цьому найменш відвідувані місяці — січень і червень-серпень), кількість клієнтів складе приблизно 2 тис. на рік. Кабінет, що має 1 стоматологічне крісло, найчастіше надає лише швидку допомогу та здійснює дрібні терапевтичні й профілактичні роботи. Для проведення більш серйозного лікування необхідна дорога діагностична апаратура, команда профільних фахівців, зуботехнічна лабораторія тощо.

Якщо врахувати, що середній чек становить близько $54 (1,5 тис. грн), а рентабельність продажів такого кабінету складає 40%, вкладення у нього окупляться приблизно за 1,5 року.

Якщо складно визначитися, чим саме ви б хотіли займатися, спеціалісти компанії Pro-Consulting допоможуть вам це зрозуміти. Замовити можна готовий або індивідуально розроблений проект. Для учасників програми підтримки підприємництва «Будуй своє» Pro-Consulting надає знижку до 40% на аналітику ринку і готові бізнес-плани.

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x