Все — могутність?

Хто не мріяв хоча б раз про чарівну паличку у дитинстві? А у дорослому житті — придумати такий бізнес, щоб отримати все легко та швидко? Мабуть, усі. Але яка оборотна сторона медалі? Дивіться свіжу підбірку фільмів від «Будуй своє» і оцінюйте, за якою межею саме для вас вже занадто.

«Все можу» (2015)

Сюжетну ідею режисер Террі Джонс взяв із фільму «Людина, яка вміла творити чудеса» (1936 р.) за сценарієм Герберта Уеллса: аби випробувати людство, надістоти тимчасово наділяють пересічного чоловіка всемогутністю.

Отже, інопланетяни отримують послання, де міститься інформація про людську расу і карта Землі. Вони розглядають можливість знищити Землю, якщо жителі планети не пройдуть їхнє випробовування, і використають надані їм сили на злі справи. Для перевірки вони наділяють надздібностями одного з землян, навмання обравши вчителя середньої школи Ніла Кларка.

Спочатку, ще не усвідомлюючи своїх нових можливостей, Ніл випадково змушує прибульців зруйнувати класну кімнату в школі. Дорогою додому спантеличений і схвильований чоловік поступово починає розуміти, що наділений надзвичайною силою. Щоб перевірити, чи справді може все, він вимовляє: «Всі, хто помер, повертаються до життя». І от всі, хто коли-небудь помер — воскресають, що призводить до зомбі-апокаліпсису. У розпачі Ніл відмотує час на добу назад.

З цього моменту Ніл починає використовувати свою силу для особистої вигоди: робить себе президентом США, створює собі м’язисте тіло, збільшує розмір пеніса тощо. Одного дня він вирішує, що саме час налагодити особисте життя — Ніл просить, щоб його подруга Кетрін закохалася в нього.

Та як, маючи надсилу, не потрапити у халепу? Мабуть, ніяк. Тієї ночі, що Ніл проводить із Кетрін, їх бачить разом полковник Грант, який переслідує дівчину. Наступного дня, коли Ніл завітав в гості до Кетрін, з’явився Грант. Він ударив Ніла, і поки хлопець був без свідомості, викрав його разом з його псом Деннісом. Коли Ніл приходить до тями, Грант змушує його виконувати свої егоїстичні та безглузді бажання, погрожуючи в разі відмови застрелити собаку.

Врешті-решт Кетрін з другом вистежують Гранта та звільняють Ніла. Опинившись на свободі, Ніл скасовує всі бажання, які виконав для Гранта. Однак Кетрін заявляє Нілу, що ніколи не зможе кохати когось, хто міг би змусити її робити все що завгодно. Збентежений Ніл починає використовувати свої сили для вирішення світових проблем: він дає всім у світі стільки їжі, скільки вони хочуть, кожному дає свій власний будинок мрії і усуває будь-які причини для війни.

Незабаром це призводить до сумних наслідків — серед людей зростає рівень ожиріння, а кілька країн оголошують війну одна одній без будь-якої причини. Ніл розчарований настільки, що має намір вчинити самогубство. Він стрибає в Темзу з мосту Хаммерсміт, але пес Денніс стрибає слідом, тож Ніл змушений попрямувати до берега.

Тим часом інопланетяни закінчують свій експеримент та вирішують, що Земля не варта того, щоб залишати її у галактиці, бо вони побачили занадто багато жадібності та злих вчинків людей. Чим же закінчиться ця історія та чи знайде Ніл своє особисте щастя — дивіться самі. І спробуйте зізнатися собі, а як би ви використали суперсилу?

«Підпільна імперія» (2010-2014)

Цей популярний американський телесеріал, знятий HBO, розповідає про зародження великого грального центру Атлантик-Сіті. До речі, перший епізод серіалу знімав визнаний одним з найкращих кінорежисерів сучасності — Мартін Скорсезе.

1920 р., у центрі сюжету — Атлантик-Сіті. Зав’язка сюжету починається за декілька годин до того, як США вступили в епоху «сухого закону». Енох «Накі» Томпсон, він же — міський скарбник та бос місцевого кримінального угрупування зі зв'язками у самій верхівці влади — вирішує скористатися ситуацією. Його вельми приваблює ідея отримати фантастичні прибутки на підпільній торгівлі алкоголем.

Однак не він один жадає збагатитися на новому промислі. У цьому зацікавлені ватажки злочинних угрупувань Чикаго і Арнольд Ротштейн, великий фінансист та махінатор з Нью-Йорка. Про те ж саме розмірковує і молодий помічник «Накі» — Джиммі Дармоді, ветеран Першої світової війни, який лише місяць тому повернувся із Франції після лікування в госпіталі через поранення. Саме Дармоді вирішує нишком напасти на перший же «караван» з алкоголем, який на вантажівках повинні переправити Ротштейн з компанією. А здійснити грабіж йому допомагає Аль Капоне, молодий помічник Джонні Торріо, одного з босів чиказьких злочинців.

Протистояти злочинцям та завадити алкогольній контрабанді намагається Нельсон Ван Алден. Він — спеціальний агент Служби внутрішніх доходів, який саме очолив у Атлантик-Сіті відділення нового департаменту по боротьбі з незаконним обігом алкоголю.

Цікавий серіал з неочікуваними поворотами сюжету та яскравими персонажами, напевне, на декілька вечорів повністю заволодіє вашою увагою. І між нами, а ви б скористалися будь-якою можливістю отримати фантастичні прибутки?

«Захочу та зіскочу» (2014)

Головний герой цієї стрічки П'єтро Дзінні — магістр з нейробіології, який закінчив навчання з відзнакою. Він спокійно та із задоволенням працював в університеті, ніколи навіть не замислюючись про те, аби займатися чимось іншим, окрім науки.

Але одного разу в його налагодженому та стабільному житті сталися великі зміни — в університеті почалися скорочення. До списку звільнених потрапляє і цей талановитий науковець. Однак він не впадає у відчай та починає розробляти план задля вирішення своїх фінансових проблем. Втім, чим може заробляти людина, яка все життя лише вчилася? Ідея вражаюче проста — створити злочинне угрупування, подібного до якого світ ще не бачив.

Серед своїх колишніх колег П‘єтро вдається швидко знайти однодумців. Незважаючи на свої знання, вони також опинилися на узбіччі суспільства. Талановиті, але нікому не потрібні науковці на чолі зі своїм ідейним лідером заходилися виготовляти психотропні препарати, які не значаться у списку заборонених речовин. Так, це наркотики, однак формально — ні.

Успіх до свіжоспечених підприємців приходить неймовірно швидко. Нарешті у них є гроші, влада, жінки! Попит на продукцію зростає. Єдина проблема полягає в тому, як управляти таким бізнесом та колективом.

А ще — так не хочеться втрачати все, про що під час наукової праці навіть не мріялося! Однак, куди поверне колесо долі — ніхто не знає...

Related Terms

Не пропустити найцікавіше

x